BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

U mnie nie wiem jakim cudem aksamitki giganty zakwitły jak te normalne ;:202 :;230
Trudno, za rok spróbuję jeszcze raz.
Marchewki zacne, muszę zrobić taki mix w przyszłym roku.
Buraki masz ogromne ;:oj
Ciekawe ja wypadną w smaku wszystkie nowości :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Grażyno, na spokojnie będę sobie nasionka zbierał i obfacał pomidorki, no i degustował oczywiście. Zapewne odmiany które powtórze w kolejnym sezonie będzie można zliczyć na palcach jednej ręki ale dobrze wiedzieć, które podpasowały mojemu podniebieniu. :D Ten San marzano to akurat fire paste, więc jest troszke inny. :wink: Co do De barao red, to już musisz się indywidualnie przypomnieć, abym sprawdził w swoich zasobach.

Seba, moja jedna aksamitka wysiana wcześniej, została trochę zmrożona i już myślałem, że nic z niej nie będzie. Zakwitł niedawno n przy wysokości ok 35cm ale kolejne pędy idą w góre. Zapewne nie osiągnie wysokości rodziców ale czas pokaże. Te same nasiona wysiane w ogródku przed domem, zmarniały w piachu i nie ma szału, natomiast ostatni wysiew na działce prężnie rośnie i wygląda, że te pójdą w górę. :)

Co do pomidorów, to jeszcze trochę sobie poczekam na pierwsze dojrzałe z tych nowości. A już by się zjadło. ;:173
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Oj zjadło, też nie mogę się doczekać swoich.
W przyszłym sezonie powracam do moich sprawdzonych odmian, bo w tym nie trafiłam z wyborem, jeśli chodzi o wzrost i obfitość kwitnienia.
Lubię takie które dają dużo owoców i nie sprawiają wielu problemów.
W dodatku już teraz widzę, że z kupionych co innego zamawiałam a co innego mi rośnie.
A twoje pewno zgodne, bo od specjalistów pomidorowych i z dbałością o czystość odmiany zapylane.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Zobaczymy jak z tym smakiem faktycznie będzie. Odmiany dobierałem pod względem wyglądu, a z tych smakiem bywa różnie. Odmiany raczej powinny być tym czym są ale każdemu może się jakaś krzyżówka trafić. Nie wiem jak i czy w ogóle pilnują czystości odmiany. Na chwilę obecną nie zwracam na to uwagi. Nie mam zbytnio czasu rozpatrywać czy to faktycznie odmiana, jaka jest podpisana. :) Raczej dopiero jak zerwe dojrzałego, to się przyjrze dokładniej odmianie. :wink:

A Ja na razie z uporem maniaka powtarzam, że w kolejnym sezonie rosyjskie odmiany. :)
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej jak tak papryka na długość? Zawiązanych jest na razie jakieś 10 sztuk, najdłuższe mają z 7-10cm. Mam 2 sztuki w donicach.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Marku, papryki na długość rosną tak sobie. Zawiązanych jest sporo papryczek ale to nie jest to, co powinno być. W kolejnym sezonie bankowo będą w wiadrach, gdyż znajomy tak uprawia i u niego rosną o wiele lepiej. :) Najdłuższe mają po kilkanaście centymetrów. Zobaczymy co będzie po kolejnym moim powrocie do domu.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Przepraszam wszystkich zaglądających, ba brak wpisów ale straszny brak czasu, z powodu ciągłych wyjazdów, nie pozwala na wykonanie jakichś fotek, czy refleksji dotyczącej upraw.

Niesprzyjająca pogoda, zabił mi niestety całe poletko ziemniaków Vitelotte i Burgundy red. Niestety plon z nich bylł mizerny. Z Vitelotte o tyle plus, że będzie z czego wysadzić w kolejnym sezonie ale burgundy red to totalna klapa. Im fotek nie zdążyłem zrobić.

Na ich miejsce wysiałem na szybko fasolke szparagową, bo szkoda mi zostawiać poletko puste. :)

Wybrałem też połowe krzaków ziemniaków z nasion i tu jestem mile zaskoczony, bo nawet sporo bulwek pod krzakiem było. Jednak są one malutkie. :)
Obrazek

Na działce wybrałem też Bellarose, i wyszło mi z niej 2wiadra fajnych ziemniaków, z których jest dobry obiad tak jak z gotowanych jak i frytek. Na miejscu wybranych ziemniaków wysiałem buraki ale mi się przypadkowo marchew, więc zobaczymy. Najważniejsze że doświetliłem pory, które mizerniały w cieniu ziemniaków.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

A więc nie jest tak żle, jak na szalony sezon.
Jak spisują się pomidory przy tych skokach temperatur.
Co z kukurydzą, moja na szczęście ma już wąsiki przy kolbach, które zaczynają wychodzić spod liści.
Upieraj się dalej przy rosyjskich odmianach, u mnie pięknie czerwienią się Sybirski Skorospelyi, duże, tak z 15-20dkg, mięsiste i jak na mój gust smaczne.
Sporo nasion dałam innym forumkom , jak potwierdzą smak i owocowanie to służę nasionkami.
Mam go 2 sezon i bardzo sobie chwalę.
A która twoja odmiana spisuje się najlepiej jak do tej pory ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Tragedii nie ma ale szału jakiegoś też.

Pomidory rosną bardzo źle, przez tamten tydzień nieobecności strasznie zmarniały. Chyba skończyło im się jedzonko, bo straciły po jednym gronie i zmiezerniały. Na jednym widziałem SZGW aspałem dwóch pomidorkach. Niby podlałem je nawozem, także zobaczymy czy odbiją. Znajomy zrobił im wczoraj oprysk z śor grzybobójczego i stymulatora. Mam nadzieje że odbiją.

Co do kukurydzy to rośnie łdnie, choć jak patrze na te z pól w mojej miejscowości, to myśle że jednak nie tak dobrze. ;:306 Nie kwapią się do kwitnienia.

Z pomidorów podoba mi się odpowiednik Megagrona czyli Barry's crazy cherry ale na razie nie ma co zbytnio mówić o konkretach. Na rosyjskie odmiany i tak już stawiam w kolejnym sezonie. :D Jak co to się zgadamy co do nasionek. :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Super ;:304 .
Zajrzyj tu - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... start=588- w ramach wolnego czasu oczywiście i chęci.
Wstawiłam fotki Sibirskiego.
Grażyna.
kogro-linki
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS pisze:A Ja na razie z uporem maniaka powtarzam, że w kolejnym sezonie rosyjskie odmiany. :)
Błażej ja w tym roku zaszalałem z Rosją od Syberii przez Ukrainę i Czechy w sumie ze 35 odmian w 2 tunelach. Już widzę że są bardzo dorodne wielkość pięść wyrośniętego chłopa jest zbyt mała.
Jest późno ale macie porównanie do paczki zapałek: Jak ktoś będzie chciał znać odmiany to mogę zerknąć w notatki co gdzie sadziłem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Sorry za jakość ale zdjęcia robione dosłownie przed chwilą kalkulatorem
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dzięki Marcin za fotki poglądowe. :wit

Będe bardzo wdzięczny za liste tych najplenniejszych i najsmaczniejszych w podsumowaniu, by sobie takową liste zweryfikować. ;:333

Pepino zaczyna kwitnąć na pozostałych pędach. Pytanie czy będzie w stanie wykarmić.
Obrazek
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS pisze: Będe bardzo wdzięczny za liste tych najplenniejszych i najsmaczniejszych w podsumowaniu, by sobie takową liste zweryfikować. ;:333
Oczywiście jednak jak widzisz owoce są jeszcze bardzo zielone, kiedy dojrzeją??. Szczególnie że drugi tunel ma bardzo dużo dziur ( ale o tym w innym terminie ) i jest tam dużo chłodniej jednak zerknij na F1 Hybrydowe w nim uprawiane, nasiona kosztowały majątek ale sprawdzone.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”