BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dzięki za fotkę, zapisałam sobie.
Powiedz mi jeszcze gdzie je kupujesz, u mnie nie spotkałam takich.
;:224 ależ się dzieje w pojemniczkach, będzie mnóstwo pracy z pikowaniem.
Kiedy zaczynasz zasilać swoje przepikowane siewki pomidorów i papryk?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej :wit
Czy Micro-tomy nabierają już "rumieńców" ?

pzdr.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
yummyyummy
100p
100p
Posty: 115
Od: 8 wrz 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej, to korzeniowy czy naciowy seler?
Zastanawiam się, czy pikować korzeniowego (nie uszkadza się w ten sposób korzenia?) czy poczekać na koniec kwietnia i wysadzić z rozsady rwanej (no ciasno mieć tam będą, bo małe pudełko).
Aneta
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

kogra W wymyślne nawozy zaopatruje się w Top-grow. Mogę podesłać Tobie fotke wizytówki na priv, chyba że sama znajdziesz. :wit

Dziś przepikowałem większość pomidorków. Zasilać zaczne przy drugim podlewaniu. Zauważyłen tu na FO nawóz od Florovitu sprcjalny do pomidorów, o zbliżonym składzie jak ten wcześniej polecanybdo pelargonii. Muszę się rozejrzeć. :)

Mirek19 Jeszcze żaden się nie zarumiemił z Micro tomów. Nadal czekam. :D Później postaram się dodać fotke.

yummyyummy Ten w niebieskiej doniczce to korzeniowy Giant prague. Gdyby nie to że podziałałem z pomidorami, to bym je też przepikował. Zawsze pikuje selery pojedyńczo, gdy wytworzą zaczątek drugiego liścia właściwego. Zawsze dobrze znosi pikowanie, a nie cacakam się z nim nigdy. :D Zresztą jak wpadne w trans pikowania czegokolwiek, to jade jak maszyna i się nie patyczkuje tylko cyku cyku pik pik haha.. :D

Dziś przepikowałem 90% pomidorów, pepino, tomatilo, ziemniaki i inne pojedyńcze sztuki. Przed wyjazdem mi się paczka z marchewką wysypała na dywan(z odmianą dobrą na giganty), więc zmiotłem zmiotełką i sypnąłen w małą doniczke z ziemią. No i dzią był ładny gąszcz, więc wysadziłen je pojedyńczo do gruntu. W tym miejscu pod daszkiem zawsze mam kalarepy, które również wysiałem. Wysiałem też w dwóch miejscach pasternaki giganty do gruntu i brukwie giganty. Zobaczymy czy wyjdą. Wybrałem też cztery sadzeniaki na uprawe ziemniaków na wage i będe się na nich uczyć. :wink:

Dzisiaj była piękna pogoda, więc pierwsze roślinki poszły pod mini tunel ale właśnie je schowałem do domu.
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażejku masz przesympatyczny wątek... a rozmiary Twoich roślinek budzą zachwyt, zwłaszcza u tak świeżego ogrodnika jak ja. Mam nadzieję, że kiedyś osiągnę choć połowę z tego, a tymczasem posiedzę u Ciebie i poparzę jak tego dokonać ;:170 .
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Majajka Witaj. :wit Cieszę się że wątek ściąga nowych nie tylko ppdczytujących ale i piszących. :)

Wczoraj praktycznie cały dzień zszedł mi na typowo warzywne prace, a więc teraz kilka fotek z wczorajszego dnia. :D

Przepikowane pomidorki. Te ważniejsze doświetlają się w growboxie, a reszta mam nadzieje przy ładnej pogodzie, będzie wynoszona do mini tunelu, jak w nim wszystko poustawiam. :)
Obrazek
Obrazek

To wcześniej wspomniany mini tunel i pierwsze w nim rozsady.
Obrazek
Obrazek

Rząd kalarep i przepikowane marchewki pod pomidorowym daszki. I tu bardzo ciekawe. Bardzo pomocne okazały się koty, które nie odstępowały mnie na krok albo grzejąc się pod mini tunelikami albo ubijając głową pikowane roślinki, a nawet sugerując łapką, że ta sadzonka ma być trochę w lewo, a ta w prawo. ;:306
Obrazek
Obrazek

Micro tomy też musze wystawiać na dwór, może wtedy szybciej zaczną dojrzewać. ;:173
Obrazek

I jeszcze kilka popikowanych wczoraj rozsad. Wydawało mi się że było widać napisy na znacznikach, bo specjalnie je położyłem, a tu klops. ;:131
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

No pięknie Błażej ;:oj Ja swoich pomidorów mimo iż przepikowane to jeszcze nie wynoszę :D A ten mini foliaczek co widać tam z tyłu pod ogrodzeniem stoi to będziesz go wykorzystywać do przykrycia dyń jak wysadzisz do gruntu czy ma inne zastosowanie ?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Tak, ten mini tunelik zrobiliśmy ze znajomym właśnie dla dyniowatych. Mam ich z 6 w różnych rozmiarach. :)
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/3/28 ... M11213.jpg

To zdjęcie do mnie przemówiło... Konkretnie przemówiło słowami "O Boże, on nie ma dzieci, szczęściarz jeden" :;230 . Przepiękne masz te rozsady, aż mnie zazdrość zżera. Niestety, mam też świadomość, że Majajka również zżera wszystko co dorwie... A ostatnio opanowałyśmy nową sztuczkę - wchodzenie na parapet (storczyki tulą się ze strachu na 2 parapecie) ;:172 .
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Spoko, u mnie też nie jest tak kolorowo. :D Jak nie panoszące się wszędzie koty, moje to pół biedy ale sąsiadów uciekające w popłochu robią najwięcej szkód, to ktoś w domu albo kopnie albo łokciem zrzuci. ;:124 Najgorsze jest ukrywanie śladów zbrodni, bo roślinka stoi w tym samym miejscu, a Ja się głowie dkaczego marnieje. ;:223
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

OK dzięki, poszukam w necie.
Wiem jak koty pomagają w pracy, mam dwie urocze długowłose kocice.
Dokazują jak twoje, no ale jak je "karać" za tak sympatyczną pomoc. ;:306
Moja np ułożyła się na sałacie jakby chciała powiedzieć, no wiesz ?....dość masz już tej zieleniny, daj poleżeć...... do twarzy mi w zielonym. :;230
Ta mała folia ciekawie wygląda, sam robiłeś czy to gotowiec ?
Już coś wysadziłeś na dworze ? ;:oj
Ślinka cieknie patrząc na twoje pomidorki. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

To fakt, koty lubią pomagać. ;:306

Ten kanciaty jest kupny. Zrobiony ze znajomym jest ten mniejszy z tyłu. To są zagięte rurki od wody w łuki i zamocowane w kolejnych rurkach, a na to naciągnięta folia. Takie coś z resztek. :wink:

Wysadziłem marchewki, bo mi się nasiona wysypały przed wyjazdem, więc je wrzuciłem na szybko w doniczke i po powrocie był ładny gąszcz. W tamtym miejscu jednak priorytetem będzie kalarepa. :)

A mnie Micro tomy zaczynają denerwować. No choć jeden by mógł się zarumienić. :D
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

A ile planujesz krzaków dyń w tym roku ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”