BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

O tak, kota również posiadam... Przed chwilą porozsadzałam sobie trochę lubczyku (kupiłam w markecie - parę sztuk poszło do osobnych doniczek) - Jaśnie Psuja wykazała szalone zainteresowanie. Bardzo barwnie i obrazowo tłumaczyłam jej co jej zrobię jak mi rozsadę zeżre :twisted: . Do "pomagających inaczej" w domu zalicza się również pies (przecież pudelki są małe i mogą siedzieć na parapecie, prawda? A że mój "pudelek" ma 20 kg to cóż...). Na działce zaś dochodzą mi stada kotów pół, ćwierć i całkowicie dzikich oraz.... własny, prywatny LIS. Wygrzebał sobie norę pod domkiem (parę lat nikt tam nie chodził), obecnie prowadzimy negocjacje nt. przeprowadzki na działkę obok. Śliczny jest, drań jeden, w ogóle się mnie nie boi - jak przychodzę sama (rzadko) to potrafi usiąść i obserwować co wyprawiam ;:172 .

Za to gryzoni brak :twisted: .
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS pisze: A mnie Micro tomy zaczynają denerwować. No choć jeden by mógł się zarumienić. :D
Podlewasz je Kristalonem pomarańczowym ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Irek Będą dwa krzaki AG. :)

Grażyna Nie wiem jak one faktycznie wyglądają. Łuki mogą być trochę za duże. Widziałem na zdjęciach u innych i mogę stwierdziś, że ładnie wyglądają i dają rade takie zwykłe tuneliki z kantówek, po prostu ze sobą zaparte. :)

Majajka Zawsze się jakiś zwierz znajdzie, co urozmaici przygode z naszymi uprawami. :D U mnie na działce gryzoni masa niestety.

Mirek Nie, nie daje im Kristalonu, bo nie mam jak odważyć takich małych ilości, a w koncentraty nie chce mi się bawić, więc dostają nawozy płynne na kwitnienie i owocowanie ale nie pomidorów. :wink:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ja mam na myśli namiot ogrodowy pod którym się siedzi i odpoczywa.
To proste rurki metalowe składane z dwóch, trzech części.
Dach mogę mieć pod skosem, tylko nie wiem jak to połączyć.
Grażyna.
kogro-linki
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Grażynko da się taki namiot wykorzystać, tylko musisz tę konstrukcję porządnie wzmocnić
wbijając obok każdej nóżki porządny drewniany palik i do nich solidnie przywiązać konstrukcję.
U mnie taki namiot stoi cały sezon i wiatr go nie przewróci. ;:108
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

A Ja pomyślałem by go z jednej szerokości skrócić o jedną rurke i tak samo z wysokości. Wtedy wystarczyłoby narzucić na niego zwykłą mocniejszą folię malarską i mały tunelik gotowy. Jakoś dociążyć folię np cegłami/pustakami, by nie latała i powinno być ok.

Wczoraj przepikowałem około 30selerów. Zostało mi conajmniej drugie tyle. Może dziś przepikuje reszte. :)

Pomidorki wystawione wczoraj na cały dzień do mini tunelu wyglądały dobrze, więc po nocce spędzonej w domu, o 6rano poszły z powrotem do foliaczka. Na dworze ciepło, bo ok 8st więc nie powinno nim nic być. :)

Poszedł też jeden Micro tom, kilka papryk i dwa największe pomidory Buckbea 50 days. Nocke natomiast spędziły największe pory, cebule, konkursowy burak i dwie wielodoniczki z rozsadami. :D
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

No widzę że u Ciebie praca wre . A jak pomidory giganty ?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ja już mam wszystkie pomidory w tunelu w doniczkach 0,5 L, poszło na to 100L ziemi z worka. Na noc włączam farelkę 1000W. Po dwóch dniach widzę, że nic im się nie stało. Raczej już się zaaklimatyzowały, a farelka włącza się włącznikiem czasowym od 19:00 do 6:00.
Nie wyobrażam sobie nosić około 100 doniczek codziennie dom-foliak. :wink:
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Elu, Błażeju - dzięki ;:180 wielkie za porady, na pewno wykorzystam je u siebie.
Już się cieszę, że zamiast coś wyrzucać będzie użyteczne i za friko. :heja
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

No i pogoda dziś nie jest już taka jak wczoraj. Zapowiadali nawet jakiś deszcz ale to i dobrze, bo na sobote planuje wkońcu wysiać marchew i pietruszke, to akurat fajnie się zgra. A w weekend zapowiadają super pogode.

Irek Pomodory giganty, tak jak reszta ma się dobrze. :)

Marek Jakby ktoś usłyszał, że grzeje pomidorom w tunelu farelką, to dopiero by mnie za wariata mieli, bo za świra to już uważają. ;:306 Zresztą Ja mam mini tunel, to by za bardzo dmuchał bezpośrednio na sadzonki.

Grażyna Mi ten mini tunel kupił znajomy tydzień temu w Biedronce. Ale dobrze jest dać nowe tchnienie nieużywamym sprzętom.

Tak to wyglądało wczoraj pod wieczór.
Obrazek

Ostatnio mi się spodobało zagospodarowanie stelarzy od tuneli, jako stelarze do wspinania się m.in tykw i dyń. Super to wygląda. ;:63
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Wczoraj skończyłem pikowanie selerów. Części nie obfociłem bo stały w niewygodnym miejscu ale ogólnie prezentowało się to tak. :)

Obrazek
Obrazek

W growboxie nadal przytulnie. :D
Obrazek

Jigsaw zaczyna pokazywać swoje walory. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Bardzo dużo tego masz Błażej ;:oj W growboxie jeszcze trochę to będziesz musiał zrobić miejsce dla dyń :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ogólnie to w growboxie nie jest z 1/4 tego co jest faktycznie. :D Ale niedługo pójdą w ruch dyniowate i przydałby się foliak z prawdziwego zdarzenia na rozsady. :D Zobaczymy co przyniesie weekend. :wink:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”