Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

ppwolf Myśle że bez problemu. :uszy Chyba że jaliś wypadek losowy ale takich nie bierze się pod uwage.

Mi wróciła chrapka na 500kg. :D Chociaż od tygodnia nie wiem na czym stoje. ;:224
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Niby 5 dni upałów ma być i w nocy po 18-22 stopnie. Trochę za późno ale może jeszcze dynia odpali. ;:65 :) :idea:
Obrazek
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Zobaczymy co będzie, ja mam ten plus że na 2 krzakach dopiero startują, ale krzaki bez szału więc nie liczę na 500.
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

W tym roku, z taką pogodą, to chyba można było później się dyniami zająć, a nie od wczesnej wiosny.
Oczywiście mówię o "beztunelowcach". Na razie w moim regionie pogoda słaba, upałów nie pamiętam, taka wiosna bardziej niż lato. Jeśli faktycznie sierpień ma być ładniejszy i dopiero dynie miały by ruszyć z kopyta, to oby tak było.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

W sierpniu to będzie szalał mączniak po takich deszczach jakie są w lipcu. U mnie pada systematycznie od miesiąca co 2 dni. na działce zaczynam mieć grząsko miejscami.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Musashi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 21 lip 2017, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

U mnie podobnie leje już od 2 dni .Byłem rano na działce sprawdzić co i jak i jestem przerażony ziemia już nie przyjmuje wody tworzą się kałuże pod krzakiem też.zobaczymy co dalej prognozy mówią o poprawie od weekendu ale mają też występować prawie codziennie burze z intensywnym deszczem.masakra ;:174
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Ktoś z was stosuje inne opryski niż Miedzian i Topsin na grzyby i choroby grzybowe? Jakie efekty?
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Ja stosuje poza wymienionymi jeszcze Amistar. Z tego co wyczytałem to wszystkie wymienione są raczej środkami zapobiegawczymi. Jak już się pojawiają oznaki chorób, myślę głownie o mączniakach, to ktoś polecał Nimrod (zastosuję go chyba teraz bo w tym tygodniu na 2 dyniach zauważyłem mączniaka prawdziwego). Stosował ktoś z was ten środek?
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Mdabr jeśli pojawi się grzybowy biały nalot na liściach dyni to już raczej nie zwalczysz szybko. Mi rok temu całe krzaki zajęło. Żaden oprysk nie pomagał. Potem pojawi się na spodzie liści, a wtedy już po wszystkim. Pryskałem miedzianem i topsinem, nic nie pomogło.
miczu007
100p
100p
Posty: 192
Od: 4 sty 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz - Okolice

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

mógł by mi ktoś wskazać stronę wątku gdzie jest napisane jak prowadzić dynie żeby urosła jak największa chodzi oto czy zostawiać jeden owoc czy coś przycinać itp mam 2 dynie posadzone z AWN coś tam rośnie pogoda nie sprzyja ale bym chciał wyhodować coś fajnego na halowen :wink:
Z góry dziękuje
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Sky12 Siarkolem na prawdziwego m.in. próbowałeś?
Siarkol Extra 80 WP jest zapobiegawczy, Amistar układowy i zapobiegawczy, Nimrod układowy i wyniszczający.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Tak, miedzian i topsin, to raczej środki zapobiegające niż leczące już chore krzaki. Później jak już jest na krzakach, to trzeba użyć bardziej środki wyniszczające. Czy to Amistar, Infinito, Nimrod czy Ridomil gold.

Moje dyki mocno spowolniły. Chłodno nocami, gleba się wysiębiła przez ciągłe opady. Muszę dzisiaj zrobić pomiar i oprysk. Zastanawiam się jeszcze czym prysnąć ale mam na to cały dzień.

miczu007 W zasadzie wszystkie wątki w kółko opisują jak się uprawia giganty, więc może na spokojnie cofnąć się do pierwszej części i od początku sobie wertować i spisywać informacje. :) Wiem że może to być uciążliwe ale też wypisywanie w kółko tego samego wprowadzi tu lekki chaos. Sporo informacji można wyłapać i sam nierzadko wracam do wcześniejszych części w poszukiwaniu informacji.
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

u mnie też zimne noce i spowolniły, dzisiejsza i kilka kolejnych ma być powyżej 15 wiec będzie lepiej. Teraz przyrosty poniżej 20 OTT na dobę

Ma ktoś większe krzesełka na zbyciu ? :D
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”