Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Możecie polecić jakąś szczepionkę mikoryzową typu "Mykos", która jest dostępna w Polsce? Wiem, że są jakieś uniwersalne szczepionki ale chyba tylko w małych opakowaniach więc w przypadku zakupu większej ilości taniej chyba będzie kupić Mykos gdzieś za granicą i zapłacić za przesyłkę.
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13655
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Chyba w Pl nie ma dobrej, którą można zastosować do dyń. Kiedyś Mykoflor miał warzywną ale chyba już od tamtego sezonu jej w ofercie nie mieli, bo szukałem i nie znalazłem.

Ja bym poszukał w jakimś growshopie np Top-grow. Ostatnio dostałem gratisy nawozowe do zamówienia. :)
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Czy można uprawiać dynie olbrzymią w wiadrze 30 litrowym czy będzie za małe
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13655
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

To raczej kiepski pomysł. Jak sprawdzałem korzenie dyń, to się rozrastały na boki po ponad 2m i to grube korzenie. Kiedyś wstawiłem fotke takiego długiego korzenia. W wiadrze wg mnie będzie się dusić.

Tamto nauczyło mnie, że trzeba jednak przygotowywać całe poletko pod dynie nie tylko dołek. Choć zazwyczaj tak przygotowywałem. :wink:
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Błażej musiałbyś wyłączyć jakieś paletko z uprawy na jakieś 3-4 lata, dawać dużo kompostu oraz nawozów mineralnych oraz siać rzepak ( potem go ściąć i przekopać) oraz fasole "Jasiek" jest świetna :heja na kompost lub na przekopanie ( sam próbowałem). Wtedy ziemia będzie ładnie "pracować".
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13655
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Taa... jasne. :D Wyłączyć poletko z uprawy. ;:306 Cały czas przekopuje kolejne fragmenty działki by zyskać miejsce na warzywa, a Ty o wyłączeniu poletka na kilka lat. :D

Jedyne co, to musze pchać w ziemię coraz więcej dobrego i liczyć że to przyniesie dobre efekty. :)
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

No niestety albo czas albo trzeba dużo kasy ładować żeby w krótkim czasie dużo osiągnąć. :idea:
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Ja obecnie zamówiłem 125 litrów perlitu pod poletko dyniowe . Będę musiał na wiosnę jeszcze powytrząsać ziemię z przekopanej trawy :wit
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Ja też muszę zamówić perlit, na razie 250l - wczoraj przeglądałem oferty i najtaniej znalazłem 43zł za 125l (jeżeli zamówiłeś taniej to daj znać gdzie). Mam też zamówiona ziemię 'popieczarkową'. I chyba kupię jeszcze trochę torfu odkwaszonego tak żeby zrobić jakąś sensowna mieszankę z macierzystym podłożem w dołeczkach pod dynie (a ziemia ciężka gliniasta). A później na bieżąco w miarę rozrastania się krzaczków będę walczył z pozostałą częścią poletka dyniowego.

Mam też przywiezione trociny iglaste tylko się zastanawiam czy mieszać 'surowe' trociny z podłożem czy najpierw je przekompostować. Gdyby trociny były liściaste to nie byłoby dylematu - musowo kompostowanie a z tymi się zastanawiam.
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Ja 125l perlitu kupiłem za 50 zł :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13655
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Ja na jesieni przekopałem całe poletko z obornikiem i wysiałem żyto. Ciekaw jestem jak wytrzyma te anomalie, bo raz mróz raz roztopy.

Perlit też kupie, bo używam do rozsad, a co do reszty, to zostało mi ziemi popieczarkowej z tamtego roku, to reszte rozrzuce. Jak się uda załatwić nową, to też kupie(po ile kupujecie?).

A tak to stosuje różne grzyby, bakterie, biohumusy i inne wynalazki. :D

Trocin nie stosowałem ale zastanawiam się nad słomą. Czy nie będzie dobrze taką rozdrobnioną przekopać ale to musze poczytać, bo może na wiosne za późno i zamiast dawać, będzie zabierać azot do przerobienia się.
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Jeżeli chodzi o podłoże z pieczarkarni to w moim rejonie jest ono w cenie transportu czyli sama ziemia jest za darmo a płaci się za transportu w zależności od ilości km. W pieczarkarni przyjmują zamówienia i rozwożą w kolejności zapisów. Jedyny minus to dość długi czas oczekiwania - ja się zapisywałem w październiku i otrzymałem informację, że ziemia będzie pod koniec styczna lub w lutym.

Co do słomy to przed wymieszaniem z podłożem można by ja potraktować czymś z wysoką zawartością azotu np. gnojówką z pokrzyw.
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Ja Błażej mam nie miłe wspomnienia z przekopaną słomą . Nawet na wiosnę ona nie zdąży się przerobić . Takie moje zdanie .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”