Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Poprzednia część wątku jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 84&start=0



Przygotowania gleby na następny sezon rozpoczęte. :wink:
Jakoś udało sie załatwić obornik ( krowi)- słomy praktycznie nie zawiera, ale było trudno ( mało osób trzyma w okolicy zwierzęta, jest jak czarne złoto).
Obrazek

Do tego rozsypałem kompost ( fakt słabo przetworzony ale to nic), suche krzaki fasoli, suche krzaki gorczycy i trochę słomy. Wszystko zostanie przeorane na zimę, a na wiosnę ponownie aby wszystko znalazło sie " na wierzchu".
Obrazek
Na wiosnę planuję rozsypać jeszcze pomiot ptasi i swojski kompost zmieszany z czarną ziemią pod korzeń.
Jak macie jakieś rady na wiosnę to piszcie, bardzo się one przydadzą.

A oto nowe nasionka na następny sezon :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin10312
500p
500p
Posty: 512
Od: 27 mar 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Iłża [Radom]
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Sky12 Co do nasion to miałem w tym sezonie od Dominika z dyni 411 kg i wyrosła bardzo ciekawa dynia w kolorze białym. Można ją zobaczyć w moich postach.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Ja na razie jestem na etapie skopania poletka dyniowego. :) Co do typów na nowy sezon, to mam dwa wymyślone, w tym jedno nasionko z tego już mam. Jest to 2109Zywiec15, które specjalnie zostawiłem sobie na kolejny sezon. Musze jeszcze jeden typ awaryjny wybrać. Sporo wyjaśni się w styczniu, jak przyjdą nasionka z EGVGA, bo to w nich raczej upatruje, że coś fajnego uzyskam. :)

Ale zobaczymy. :D Nasion dyń w zapasie Stowarzyszenia, jak i w moich prywatnych zapasach jest sporo, zawsze jakieś fajne nasionko, z ciekawymi rodzicami się znajdzie. na razie na spokojnie. :wink:
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

A mi pogoda totalnie pokrzyżowała plany przygotowania miejsca pod dynie. Prawie cały październik padało, ostatni tydzień był w miarę i trochę przeschło. We wtorek udało mi się trochę wyrównać teren koparką i wczoraj sąsiad miał mi przeorać poletko. Niestety w nocy z wtorku na środę tak dolało (a ziemia jest gliniasta), że teraz nie da się wjechać. Najprawdopodobniej skończy się na przygotowaniu jedynie kilku dołków pod dynie, chyba, że jeszcze zdąży ziemia przeschnąć (ale z prognozy pogody wynika, że znowu ma padać).

Co do nasion to też zapisałem się do EGVGA na 2017r. i mam nadzieję, że będzie coś ciekawego w pakiecie nasion (ale gdyby ktoś miał jakieś fajne nasionka squasha to chętnie odkupie).
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

EGVGA już uruchomiły wykupianie członkostwa? Myślałem że troszke później to będzie. ;:131

A jakieś konkrety co do squasha? Chyba mam jakieś nasionko, a nie planuje wysiewać w nadchodzącym sezonie.
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

A mógłbyś w jakimś skrócie coś o tym EGVGA napisać, bo nie do końca kumam.
Rejestruję się, wpłacam te 21 euro, podaję swoje namiary i?
Przysyłają mi nasiona, mogę je wybrać? Czy jakoś z automatu? Mają jakieś ciche aukcje. Co się dzieje po wpłacie kasy?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Te 21euro jest to wpłata członkowska, nie za nasiona. :) Wpłacasz im te pieniądze podając swoje dane, a oni w styczniu, każdemu członkowi wysyłają pakiet nasion warzyw gigantów. Nigdy nie wiadomo co w tych pakietach będzie, bo nie wiadomo, kto co im wyśle. Nasiona które oni wysyłają członkom, są dobrowolnymi datkami przez członków EGVGA. Dzięki członkostwie, można też korzystać z innych przywilejów, np brać udział w konkursach przez nich organizowanych itp. W tym roku był konkurs na największego squasha i dynie AG. Oczywiście były to nie ogólne wyniki brane, a wynik z poszczególnego nasionka z pakietu EGVGA. Były nagrody pieniężne(Ja przegapiłem ten fakt i nie miałem danego nasionka wysianego). To jest dodatkowa zabawa, bo wiadomo, że nikt z dnia na dzień rekordu Europy czy świata nie pobije, a dane nasionko konkursowe np wysieje 10osób z członków EGVGA. To tak tylko poglądowo. :wink:
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Na 41 stronie 5 części tego wątku są wstawione przez Dominika zdjęcia nasion z pakietu EGVGA chyba z 2015 roku.
BobejGS pisze:EGVGA już uruchomiły wykupianie członkostwa? Myślałem że troszke później to będzie. ;:131

A jakieś konkrety co do squasha? Chyba mam jakieś nasionko, a nie planuje wysiewać w nadchodzącym sezonie.
Na stronie EGVGA była informacja, że zapisy na rok 2017 będą uruchomione na początku października ale nie było nic więcej. Napisałem więc do nich i odpisali, że spokojnie można już opłacić członkostwo (dzień czy dwa później już była informacja odnośnie członkostwa na rok 2017).

Jeżeli chodzi o squasha to chciałbym wysiać jakieś nasionko o z dyni wadze minimum 1100-1200 funtów (będę pewnie chciał coś upolować też na aukcjach tak żeby mieć minimum 2 squashe w przyszłym sezonie).
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Znalazłem i zacytuję:

"Są tam nasiona dyń AG, FP, Squash; tykw długich i ciężkich, pomidorów, ogórków, kukurydzy, marchewki, pasternaka, brukwi, kalarepy i słonecznika."

To był rok 2015, są dynie, zapewne zapylenie kontrolowane, a prócz tego jeszcze tykwa i kukurydza której miałem szukać na naszych portalach, najbardziej zależy mi na dyniach, więc ja się chyba zdecyduję, 21 euro to w sumie ze 4 nasiona dyni kupione na all...
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Tak było w pakiecie w tamtym roku. W tym nie wiadomo co będzie. Wg mnie co by nie było, to jak ktoś uprawia też inne warzywa prócz dyń, to się opłaca.

Czyli czas myśleć o wpłacie na EGVGA. :)

Co do squasha, to sprawdze jak będe w domu.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Nie mam nasionka squasha powyżej 1000lbs. Największy to bodajże Horde 900ileś lbs. :)

Może w weekend uda mi się uporządkować liste nasion dyń, które pozostały w banku Stowarzyszenia i uruchomić wątek w sekcji ofert do wglądu dla chętnych. Zobaczymy czy się uda, bo sporo tego, a pracy multum.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Witam. :wit

Szybka akcja, 4fajne pakiety do zakupienia. Zapraszam chętnych. :wit

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p5693150
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6

Post »

Obornik rozłożony i przeorany. Zmieszczą się 2 krzaki.
Obrazek

Ale i tak to jeszcze za mało na moją ziemię.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”