Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 980 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 70  
Autor Wiadomość
kaLo
 Tytuł: Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6
PostNapisane: 26 gru 2016, o 23:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dzwonek wymaga cięcia. Zostaw pierwsze i 2 rozgałęzienie- w sumie 4 pędy. Z następnych rozgałęzień ucinaj słabsze po zawiązaniu owocu. U mnie krzak bez cięcia zawiązał ponad 50 owoców i tylko kilka dojrzałow terminie. Na krzewie ciętym było połowę mniej ale dojrzało 2/3 owoców.

docentandrzej
PostNapisane: 27 gru 2016, o 00:43 
500p
500p

1 szt.
U mnie też zawiązuje bardzo dużo owoców. Myślę, że w podanej przez Ciebie granicy. Tyle, że dzieje się to bardzo późno i dlatego nie dojrzewają. Może podczas upałów jest mu w mojej niby szklarni z okien za ciepło i dlatego tak gubi zawiązki.
Spróbuję trochę go ciąć wedle wskazań, ale i tak bydlak wyląduje pod chmurką lub w donicy.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kaLo
PostNapisane: 27 gru 2016, o 01:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Zawiązki lecą jak krzew nie może ich wyżywić. Cięcie ogranicza ten problem. Dodatkowo mniejsza ilość owoców przyspiesza wzrost i dojrzewanie tych zawiązanych wcześniej.

Behaviour
PostNapisane: 27 gru 2016, o 03:27 
200p
200p

---
docentandrzej Sporo tych odmian posadzisz : )

Ja w folii będę miał ok 20 krzaków z czego pewnie 5 serrano (super sprawdzają się w zalewie octowej) i 5 habanero (do ostrego sosu). Na pozostałe 10 krzaków posadzę może 2 jalapeno, kilka cayene i może coś innego... Się zobaczy : )

Mirek19
PostNapisane: 27 gru 2016, o 11:52 
500p
500p

1 szt.
;:7
Też mnie już korci kilka hotów wysiać.
Początkiem stycznia spróbuję :wit

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

docentandrzej
PostNapisane: 27 gru 2016, o 14:43 
500p
500p

1 szt.
Behaviour napisał(a):
docentandrzej Sporo tych odmian posadzisz : )

Ja w folii będę miał ok 20 krzaków z czego pewnie 5 serrano (super sprawdzają się w zalewie octowej) i 5 habanero (do ostrego sosu). Na pozostałe 10 krzaków posadzę może 2 jalapeno, kilka cayene i może coś innego... Się zobaczy : )

Większość posieję po raz pierwszy na przetestowanie. W kolekcji mam 47 odmian + jeszcze kilka niezidentyfikowanych i kundli, które powtarzają cechy z roku na rok, a które po prostu się sprawdzają pod względem plenności i smaku. Z samej AWN z 2 lat mam 23 odmiany, dzięki czemu ja sam mogłem się w tym roku czymś podzielić.
Serrano też sadzę w większej ilości (3, 4 krzaki) i pewniaka numer 1 na mojej liście czyli lemon drop. Do tego w tym roku jalapeno, padron, black hungarian, i 2 nn-ki, oraz ozdobne na rozdanie, bo zawsze ktoś chętny znajdzie się na krzaczek, zwłaszcza ten o ciemnych owocach lub liściach. Reszta po 1, 2 sztuki. W tamtym roku miałem około 80 krzaków, ale nie sadzę kwiatów więc papryki je zastępują :wink:

Behaviour te 5 krzaków habanero to jedna odmiana czy różne?

Behaviour
PostNapisane: 27 gru 2016, o 15:52 
200p
200p

---
Habanero orange i brown(chocolate) z wielkoowocowych oraz krzak white na balkon, tylko ta odmiana jest bardzo mała, na gryza : ) Może również skuszę się na lemon drop.

SandraABC
PostNapisane: 27 gru 2016, o 16:22 
1000p
1000p

1 szt.
Zagubiłam mój zeszyt ogrodowy i nijak nie jestem w stanie przypomnieć sobie nazwy odmiany.

Krzak średniej wielkości, mocno krzaczący się , liście drobne - cały w kolorze ciemnego fioletu.
Owoce drobne , różne kolory na etapie wybarwiania się, docelowo czerwone.

Jedną z opcji jest Pretty Purple ale one aż tak się nie krzaczyły, chociaż w sumie jedyne zdjęcie krzaka jakie mam to same początki owocowania...

Ma ktoś jakieś pomysły ?

docentandrzej
PostNapisane: 27 gru 2016, o 16:34 
500p
500p

1 szt.
viewtopic.php?f=42&p=4830487 to link z twoim zdjęciem pretty purple. Jak dla mnie opis się zgadza.
Inne o ciemnych liściach jakie znam to explosive ember, royal black i black cuban, ale one rosną raczej małe.

SandraABC
PostNapisane: 27 gru 2016, o 16:37 
1000p
1000p

1 szt.
Dzięki !
I już wiem gdzie mi nie pasowało .... w folderze paprykowym pretty purple mam ze zdjęciem też fioletowej ale rosnącej w górę :D

Dzisiejsze yellow Cayenne ...
Obrazek

docentandrzej
PostNapisane: 27 gru 2016, o 18:35 
500p
500p

1 szt.
Podziwiam ;:180, ładny krzaczek, w dodatku z owocami i kwitnący. Mnie nie udaje się przezimować papryk. Okna na wschód i południowy wschód, po części zakryte przez budynki skutecznie mi to uniemożliwiają. Tylko tam mogę zimować papryki. Kwiaty mojej mamy zajmują najlepsze parapety. Moje próby kończą się przy końcu grudnia. Mam jednego ozdobnego kundla na parapecie, gdzie jest szansa, że przeżyje. Póki co wygląda nawet nieźle, ale się nie nastawiam. H. white, a nawet explosive ember już padły.

whitedame
PostNapisane: 27 gru 2016, o 19:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Może przemarzają? One są bardzo wrażliwe na chłód.
U mnie padł piękny krzak Congo Trynidad bo otworzyłam na całą noc okno aby wywietrzyć po pożarze i zapomniałam o nim.
Carolina Repper na sąsiednim oknie ( również wystawa wschód i pod balkonem na dodatek) rośnie nieźle. Dla mnie te okna są jedyne do uprawy papryk, bo pod nimi nie ma kaloryferów.

SandraABC
PostNapisane: 27 gru 2016, o 22:11 
1000p
1000p

1 szt.
U mnie liście opadają właśnie przy wietrzeniu, chociaż staram się wietrzyć tylko w cieplejsze dni i niestety przy włączeniu kaloryfera, który jest pod parapetem.

Ogólnie papryki stoją w sypialni gdzie panuje stała temperatura, okno południowe. Większość kwitnie... tzn kwitła bo dzisiaj wszystkie obcięłam na bardzo krótko :)

whitedame
PostNapisane: 11 sty 2017, o 16:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Mam taki dylemat i nigdzie nie umiem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Wiadomo, że rodzina Capsicum, składa się z pięciu gatunków udomowionych i dwadzieścia sześć dzikich gatunków. Doczytałam też, że nie wszystkie gatunki mogą się ze sobą krzyżować. Ale jakie nie mogą tego nigdzie nie znalazłam.
Czy gdybym wsadziła po jednym przedstawicielu z 6 to mogę być spokojna o niezamierzone krzyżówki?

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 980 ]  Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 70  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: axyz1 i 15 gości