Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

AliceWhite
widać na ulotkach pełny profesjonalizm - tak się dba o klienta ;:333
szkoda,że u nas tak nie ma ;:145
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Behaviour pisze:No i pojawiają się strony internetowe gdzie można kupić nasiona, np. tutaj choć na razie z nich nie korzystałem.
Mam kilka odmian z tej strony, na razie mogę tylko powiedzieć, że kiełkowały gorzej (w mniejszej ilości) i znacznie dłużej niż od osoby, która sprzedaje na alledrogo i na innych tematycznych forach. Zobaczę co ostatecznie wyrośnie z moich papryk i oczywiście napiszę.
Moje papryki odkąd zrezygnowałam z antykoncepcji w postaci obrywania pąków, zaczynają wiązać owoce, chociaż niektóre kwiaty zrzucają. Muszę przesadzić je do docelowych doniczek i wystawić na razie pod namiot foliowy.
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Kochani, chciałam zapytać co oznacza zwijanie się w rulonik szczytowych liści? Za zimno, mokro, sucho? :)
Milena
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Witam , moze ktos podpowie , gdzie mozna nabyc nasiona papryczki chilli Pimiento del Piquillo?
będę bardzo wdzieczna za odpowiedz .
Pozdrawiam
kaes
50p
50p
Posty: 97
Od: 14 sty 2017, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Pytaj się sprzedawców nasion na portalach, może ktoś będzie miał, dość późnawo już na sianie papryki.

Moje Jalapeno, szybki przegląd sadzonki 35dni od obcięcia głównego pędu
Donica docelowa 10l.
Obrazek
Regulamin
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8625
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Galka 68 nasion już nie mam , ale mam sadzonki .Nasiona wszystkie wysiałam .Jeśli w tym
sezonie nie znajdziesz to po zbiorach Ci wyślę .
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Będąc ostatnio w hipermarkecie widziałam mnóstwo sadzonek. Między innymi była papryka Birds Eye. Wyglądały na całkiem zdrowe i już miałam jedną w koszyku, ale odłożyłam. Kupował ktoś sadzonki z takich miejsc? Można mieć zaufanie do takich masówek?
maciek_maku
100p
100p
Posty: 117
Od: 24 sie 2009, o 16:05
Lokalizacja: Polska

Siewki ostrych papryk - Cayenne i Habanero

Post »

Witam wszystkich ogrodników
Mam pytanko skierowane do osób które przechodziły podobne problemy podczas wzrostu siewek
Wytłumaczę wam na początku jak wygląda sytuacja - wysiałem w 2 połowie marca nasiona papryk do kuwet - Cayenne i Habanero
Niestety przez większość kwietnia pogoda nie dopisywała (brak słońca), siewki rosły w świetle słabym, liścienie wyrosły też w słabym oświetleniu. Od soboty jednak słońce przygrzało i niestety moja nadgorliwość znów dała o sobie znać - wyniosłem ów siewki na pełne słońce chcąc aby szybko podrosły bo chce je jak najszybciej przepikować i zasadzić w ogródku. Po 2 dniach pełnego słońca niestety liścienie zbladły i podniosły się do góry (oparzenie słoneczne), siewki dopiero rozwijają pierwszą parę liści właściwych (liście te nie uległy poparzeniu). Niektóre liścienie odpadły od siewek niestety. Czy ktoś miał już podobny problem? Czy siewki dały później radę wyrosnąć? Teraz sobie pluje w brodę że nie rozproszyłem światła wcześniej (od jutra będą za firanką). Dzięki z góry za pomoc
Pozdrawiam
Maciek

p.s Jak będę miał możliwość to wrzucę zdjęcia
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

anulab pisze:Galka 68 nasion już nie mam , ale mam sadzonki .Nasiona wszystkie wysiałam .Jeśli w tym
sezonie nie znajdziesz to po zbiorach Ci wyślę .
Dziekuje ! Mi na nastepny rok , to nawet nie dla mnie , tylko dla bardzo dobrej Pani , ktora ma wielkie I otwarte serce , pomaga duzo ludziom , chce jej sie odwdzieczyc ). Ja mam malo papryczek , dziewczyny sieja duzo . ...jokaer :arrow: OFERTY Forumowiczów - kupię, sprzedam, poszukuję i inne ogłoszenia

Obrazek
Pomieszaly mi sie , wiec nie wiem , kto to jt .
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

maciek_maku, wrzuć to zdjęcie, bo to co teraz napiszę to jak wróżenie z fusów.
Po pierwsze, papryka jest rośliną ciepłolubą, ziemia jest zimna po ostatnim okresie chłodów więc małych siewek z pierwszą parą liści właściwych nie radziłabym wysadzać do ogródka. To trochę tak jakbyś niemowlaka zostawił w piaskownicy.
Takie maluchy muszą w domu lub w szklarni dorosnąć do wielkości rozsady, żeby wsadzić je do gruntu. Będzie to gdzieś w okolicy czerwca ale to wszystko zależy od pogody, bo może i później
Po drugie, jeśli trzymasz roślinę w domu w złych warunkach oświetleniowych a potem wystawisz na słońce to zawsze nastąpi oparzenie, tak jak u człowieka.
Po trzecie, jeśli odpadły tylko liścienie a liście właściwe są ok to stożki wzrostu zostały nienaruszone i rośliny z tego wyjdą.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
s0nata
50p
50p
Posty: 93
Od: 14 cze 2013, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Moi drodzy, czy tej Jalapeno czegoś brakuje czy za dużo florovitu wręcz? Ma takie jasne plamki widoczne od dołu zwłaszcza
Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

s0nata Może mieć za mokro. Pomidory jak mają za mokrą ziemię w doniczkach toteż mają takie plamki.
Pozdrawiam Lucyna
s0nata
50p
50p
Posty: 93
Od: 14 cze 2013, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Hmm, a to całkiem możliwe :oops: Dzięki Lucynko :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”