Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Certyfikat biohumusu firmy Ekodarpol.
Obrazek

Pomijając fakt, że ma nieodpowiedni stosunek N:P:K czyli 7:3:3 zamiast 2:3:4, to jeszcze używany w zalecanym rozcieńczeniu nic nie daje ze względu na znikomą zawartość makroelementów. Żeby dostarczyć roślinie odpowiednią ilość azotu należy używać biohumus w rozcieńczeniu 160 ml + 840 ml wody. To 2/3 szklanki w litrze a nie jakaś śmieszna zakrętka.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Ciekawe rzeczy podajesz, a innych firm też masz certyfikaty biohumusów?
Jednak podlewanie z zakrętką na 2L też musi coś dawać bo inaczej moje papryki by już były żółte gdyby nic nie dostawały tylko wodę.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Wbrew pozorom nawóz zawarty w podłożu daje dobry bufor do produkcji rozsady.

Co do humusów i biohumusów, to Ja raczej bym je lał na poletko, niż na dokarmianie rozsady.
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Lyanna pisze:Niektórzy przycinają specjalnie, żeby papryka się bardziej rozgałęziała. A tu widzę, że niektórzy przeciwnie, obrywają wilki :D .
Debiutując z ostrymi paprykami, też je przycięłam, bo tak gdzieś wyczytałam ;:131
Wyglądają np. tak - z lewej Scarlet Lantern, z prawej Cayenne Red.

Obrazek

Myślałam, że dobrze robię przycinając, zwłaszcza, że do czasu wysadzenia do donic na dwór jest jeszcze sporo czasu.
W przyszłym roku najwyżej nie będę ciąć, teraz już za późno.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Marconi_exe, podobno "silna wiara góry przenosi", ale na jak razie nie spotkałem wierzących roślin. W certyfikacie stoi czarno na białym, że zawartość azotu to 700 mg w 1 litrze. Jest o taka sama ilość, jaką zawiera 17,5 cm3 słynnego Florowitu do pelargonii, kiedyś zalecanego do fertygacji pomidorów i papryk. Te niecałe 18 ml było rozpuszczane w 3 litrach wody i idealnie pasowało do liczb granicznych. Jeżeli nakrętka od Biohumusa ma pojemność 20 ml, to z 1 litra wg zaleceń producenta można sporządzić 100 l "nawozu" w którym N I C N I E M A ! ! !

Przepraszam, poniosło mnie. W jednym litrze takiego roztworu jest 7 mg azotu i po 3 mg pięciotlenku fosforu i dwutlenku potasu a powinno być 80-120 N, 140-180 P2O5, 240-300 K2O. Jak widać, szału nie ma.Typowy nawóz dla ekologów. Bogatych ekologów :wink: .
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Efekt placebo to by był wtedy jak ja bym pił biohumus ;:306

Przekonaliście, będę podlewał nierozcieńczonym biohumusem, koszty nie graja roli...
Poza tym niedługo można przygotować gnojówkę z pokrzywy, ma ona azotu pod dostatkiem.

Janusz nie Janusz ;:14 , ważne żeby ładną wyprodukować rozsadę, jak ktoś chce to może jeść azofoskę lub mocznik łyżkami lub dodawać do zupy zamiast vegety. Jak kto lubi. Ja mam piękną rozsadę papryki i się z tego cieszę ;:138
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Marconi_exe pisze: Poza tym niedługo można przygotować gnojówkę z pokrzywy, ma ona azotu pod dostatkiem.
Aleś pojechał po bandzie :;230 . Azotu ma akurat niewiele, natomiast zawiera dużo potasu. :D Dałem pokrzywówke do analizy. Poszukaj, gdzieś na fo są wyniki.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

No a wiele osób mówi zawsze o azocie z pokrzywy... Widać kłamstwo powtórzone 1000x staje się prawdą ;:63

Moje wszystkie papryki chili od dwóch dni siedzą w tunelu, a nad nimi podwieszona cieniówka55%, zdejmę ją jak się zrobi pochmurno w jakiś dzień. No i poparzeń nie ma Janusze :heja
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Pokrzywówka ma właściwości pobudzające wzrost roślin i obserwuję to bardzo wyraźnie. Przecież nie tylko azotu potrzebuje roślina.

Moje papryki podlewam samą wodą i wyglądają pięknie. Ale pikowałam je do mieszanki, którą sama sporządziłam czyli ziemia do wysiewu + ziemia popieczarkowa + bazalt. No i bio-algeen dostały.
Wyglądają jakby niczego im nie brakowało. Ale zeszłym roku rosły wyłącznie w ziemi do wysiewu i chyba raz tylko dostały pokrzywówkę i też wyglądały przyzwoicie.
Iza
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Ja od dwóch dni podlewam rozpuszczonym, granulowanym bydlęcym obornikiem. Zrobiła się z tego taka gnojowa breja. Na razie nie widzę jakichś ujemnych objawów, poza dość dużym smrodem gdy go rozrabiam z wodą ;:215
Andrzej
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Marconi, jest na forum doświadczenie na pomidorach jakie przeprowadził KaLo, wyniki są bardzo zastanawiające, nie mam czasu teraz tego poszukać. Sam wyciągniesz wnioski. Pokrzywówka jest bardzo dobrym nawozem, Kozula też ją polecała do uprawy.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Póki co nie ma pokrzyw .... No nic zobaczę co dalej będzie z tym podlewaniem rozcięczonym obornikiem. Na wszelki wypadek nie podlewam tym wszystkiego ;:333
Andrzej
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Lepsze cokolwiek niż sama woda. Nie negowałem używania pokrzywówki jako takiej, tylko twierdziłem, że traktowanie jej jako bomby azotowej można między bajki włożyć. Na pewno zawiera mnóstwo drobnoustrojów, które najprawdopodobniej użyźniają glebę.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”