Samosiejki pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

U mnie problem z samosiejkami jest taki, że pojawiają się bardzo późno, tzn .w lipcu \ te najbardziej wyrywne -w końcu czerwca\. Są to w zasadzie same koktailowe-nie wiem dlaczego, może tylko one czują, że zdążą z owocowaniem. Czasem je zostawiałam. Tylko w jednym roku miałam jeden wyjątkowo silny krzak, który wydał jeszcze niezły plon. W pozostałych przypadkach albo nie zdążyły w ogóle zaowocować, albo plon był bardzo mizerny-kilka sztuk pomidorków.Teraz będę robiła tak: jeśli samosiejka pojawi się w czerwcu, zostawię ją, jeśli później, wyląduje na kompoście.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Późne pojawianie się samosiejek jest najpewniej związane z głębokością na jakiej lądują nasiona po jesiennym przekopywaniu działki.
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

kaLo - też mi się wydaje że to zależy od głębokości.
Ja co roku jakąś koktajlówkę samosiejkę miałam - nawet smaczne i bezobsługowe były, ale w tym roku jakieś g... mi z samosiejki urosło.
Pomidorki trochę większe od koktajlówki, krzak bardzo plenny, na nic nie chorował ale.... pomidory ... jeszcze zielone a już miękkie :shock: - praktycznie sam sok z pestkami ;:174 Ochydztwo ;:219
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Samosiejki koktajlówek mnie nie interesują, bo ogólnie nie lubię takich pomidorków, ale przygotowałam sobie dużego, dojrzałego pomidora do zakopania ciekawe czy wyda w przyszłym roku samosiejki. :?:
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Wyda. U mnie są wszelakie samosiejki. Ja bym go pokroiła, żeby szybciej wykiełkował. Osobiście te z szarej wyrzucałam i one wykiełkowały (ale to były od szarej w wersji paćka).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”