Dynia w pojemnikach

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Tęcza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 22 maja 2006, o 23:19
Lokalizacja: Rybnik

Dynia w pojemnikach

Post »

Witam wszystkich!
W tym roku chcę posadzić sobie dynię nie ozdobną, ale jadalną np melonową itp. w wielkiej donicy ponieważ szkoda mi miejsca i brak światła spowodowały u mnie taki pomysł, by postawić donicę w dogodnym i nasłonecznionym miejscu. Jak myślicie uda się wyhodować w miarę duży okaz i czy w ogóle? Pozdrawiam!
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5842
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

:wit Ja swoje dynie będe uprawiala w skrzyniach.Są z desek,bez dna,o wymiarach80cm na 80cm,wysokośc ok 60cm.
Nasypalam tam na spód darń trawy,potem nawóz gołębi,a na wierzch ziemi z kompostownika.W każdej skrzyni posadzę po dwie dynie.
Jeżeli wybierzesz duuużą donice,nasypiesz do niej żyzną glebę,moze Ci sie udać.Ale ja w donicy uprawialabym odmianę malych dyń.
Asia
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Melonowa ma bardzo duże owoce, jeśli bym sadziła do doniczek, to na pewno jak największych i odmiany o dużo mniejszych owocach (Sweet Dumpling, może Hokkaido). Na pewno nie olbrzymy jak melonowa.
Awatar użytkownika
Rado89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 5 maja 2012, o 03:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

;:7 jak duży system korzeniowy ma dynia olbrzymia ?
pozdrawiam radek
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Ja sadziłam kiedyś w donicach Hokkaido "uckiki kuri". Urosły, ale bardzo malutkie, dopiero jak zasadziłam rok później w gruncie urosły jak należy. Ale spróbować zasze można :D
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Wyciągnę ten post na wierzch :D Jak wam się udała hodowla dyń w donicy ? :D Ja w tym roku planuję posadzić do wielkiej donicy, mam nadzieję że mi się uda :D
Awatar użytkownika
Sunrise
200p
200p
Posty: 227
Od: 25 sty 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Ja sadziłam w zeszłym roku Justynkę w skrzyni o wymiarach ok. 80cm x80cm i 60 cm wys. na tarasie. Dynie ładnie urosły, posadzone dopiero w czerwcu wydały 4 smaczne owoce, miałam je ciągle na widoku i może dlatego tak fajnie rosły :wink:
W ogóle polecam Justynkę, miała pyszny, delikatny miąższ i miękką skórkę więc obierało się ją o wiele łatwiej niż Hokkaido.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Ja nawet nie wiem jaka jest dynia którą posiałem bo moja babcia wyciągnęła nasiona z dyni którą dostała 2 lata temu od swojej siostry :D
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Wtrącę swoje trzy grosze :wink: ...dynia hokkaido ma nawet po upieczeniu w piekarniku tak miękką skórkę,
że według mnie nie ma potrzeby obierania jej.
Nie chciałam wierzyć, dopóki sama nie spróbowałam ;:108 .
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Ja w zeszłym roku sadziłem w doniczkach produkcyjnych ok fi 26 cm. Wyrosły, puściły pędy na jakieś 1,5 metra, ale dynie wyrosły do wielkości melona i się zatrzymały. W smaku żadne, za małe, mało aromatyczne, nie wykształcił sie gotowy dorosły owoc. Dlatego odpuściłem, jeśli dynie, to tylko w bardzo dużej donicy, albo w gruncie. Cukinie natomiast w doniczce fi 23, lub 26 rosną super, z jednego krzaczka 5-7 szt mozna zebrać. Jak na doniczkę to nieźle.
nataliaada
200p
200p
Posty: 222
Od: 27 sty 2009, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Ja polecam odmianę Amazonkę - z tego co wiem, to jest chyba jedyna (jak na warunki polskie), nie tak dawno stworzona, odmiana dyni krzaczastej. Miałam, więc wiem. Zajmuje naprawdę mało miejsca. U mnie krzak 'oparł' się o płot z siatki i rósł sobie pionowo zajmując malutko miejsca, jak na dynie. Owocki ma małe, zgrabne jak piłeczki, w sam raz na 1 posiłek. W smaku dobre, do obierania też. Myślę, że w dużej donicy może się udać.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Mi w skrzyniach bez dna świetnie udawały się: hokkaido, solor, hidemi. Tę pierwszą konsumowałam już pod koniec lipca ;:3 jakieś dwa tygodnie wcześniej niż tę z gruntu. Hidemi na każdym krzaku miała 5 owoców.
Kasia
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dynia w pojemnikach

Post »

Moja dynia będzie rosła w donicy ok 20l:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”