Wszystko o pomidorach cz. 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było... Dziś jednak musiałam znaleźć chwilkę, ponieważ mam kłopot z rozsadą pomidorów. Mianowicie rozsada jest mała. Pomidorki siane były 23 marca. Dopiero kilka dni temu przesadziłam je do doniczek. Niczym nie były zasilane. Coś, co zwróciło moją uwagę, to mikry system korzeniowy. Nigdy taki nie był ;:185
Nie wiem jaka może być tego przyczyna... Co zrobić by korzenie rozwinęły się jak trzeba ? Normalnie o tej porze krzaki były już w szklarni i czekały na wysadzenie.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Mena,
w tym roku chyba wszyscy mają ten problem, bo zimna wiosna się trafiła. Spróbuj użyć coś na stymulację korzenia, ja używam Bio-Algeen, ale jak ktoś słusznie tu zauważył (Kalo :D ), jak stymulujemy wzrost, to i szybciej przejadają, to co mają w doniczce i trzeba nawozić rozsadę, albo przesadzić do nowej ziemi jak przeje.
Iza
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Moja rozsada też jest mniejsza niż w ubiegłe lata.
Patrzcie, jak to wszystko razem jest połączone, zimno, nie ma warunków do tak szybkiego sadzenia w grunt jak choćby rok temu, rośliny przyrastają wolniej. Przecież na pogodę nie mamy wpływu, a rośliny same odpowiednio reagują. Może pomidory będą trochę później, a może nagle przyjdą upały i wszystko nadrobią, kto wie, jak fajnie jest to obserwować :heja
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Nie martwi mnie sama wielkość tylko te korzenie. Zazwyczaj jak przesadzałam w tym stadium roślinki, to korzenie ładnie trzymały ziemię, oplatały ją po całej szerokości. A tym razem takie dwa- trzy krzaczki miały korzenie nieco rozwinięte. Reszta to takie mikrusy. Jak krzak ma rosnąć i się odżywiać skoro nie ma wystarczającej bryły korzeniowej?
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Moje też nie wykształcają korzeni, stanęły w miejscu. Dopiero maja zalążki drugiej pary liści. Jak porównam z poprzednim rokiem to płakać się chce. Teraz to tylko mam nadzieję, że chociaż będzie kilka pomidorów na krzaku, żeby spróbować i wziąć nasiona. Dziś znowu pochmurno :(
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Mam ten sam problem.
Dosiewane 30.03 mają dopiero liście własciwe, stoją w ciepłym miejscu i nie zamierzają ruszyć ze wzrostem.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Niedawno przesadzałam pomidorki, też niektóre mają mini korzenie, ale przypomniało mi się ,że już kiedyś miałam coś takiego a jak poszły do ziemi to siuuuu urosły :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Jak walczycie z wybieganiem pomidorów? Moje na parapecie codziennie obracam ale na niewiele to się zdaje. Temp. w domu nie mogę obniżyć i nie mam gdzie ich wynieść. Pod filią za zimno :(
Pozdrawiam Krzysiek
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Ja głaszczę moje, ale tak z miłości ;:173 Nie wiedziałam, że ma to jakieś dodatkowe korzyści w postaci niewybiegania :)
Będę głaskać więcej.

A że Wam słabo rosną, to się nie martwcie, zaraz będzie ciepło to nadgonią ;:3 Gdzie się mają spieszyć, kiedy zimno...
Iza
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

solaris37 pisze:Czy ktoś to z was stosował??? http://www.warzywaiowoce.pl/articles/ga ... -pomidory/
Zamiast głaskania może być wentylator. Zrobi to nawet lepiej. :D
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

U mnie z liścieniami odwrotnie, wcale nie odpadają, siedzą tak mocno, że chyba do jesieni nie odlecą.
Pocieszam się, że jak się w końcu ociepli to powinny nadgonić. Moi sąsiedzi w tamtym roku wtykali do ziemi takie biedoty, ze ledwo z ziemi wystawały, a jeszcze nakrywali je czarnymi doniczkami, ale nie udało się ich zamęczyć i ładnie obrodziły .
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

U mnie też nierówno rosną, nawet w obrębie tej samej odmiany. A z liścieniami też nierówno, jedne poodpadały już dawno, inne całkiem zielone. Pogoda zwariowała to i pomidory :)
Iza
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”