Wszystko o pomidorach cz. 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

U mnie z najwcześniejszych Malachitowa i Anna Russian, pójdą do ziemi za jakiś tydzień. Tych całkiem wczesnych nie sieję, bo piszecie że mało smaczne.
Iza
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Dostałam z akcji pomidor Kapia Rosa, usiłuję coś o nim znaleźć i nic. Ktoś go uprawiał? Podobno wczesny jest Cherokee Green Pear w tym roku u mnie po raz pierwszy, Volovie U. Zołotyje Kupola, o innych nowych będę coś wiedziała po sezonie.
pozdrawiam Karina
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8675
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

U mnie Cherokee Green Pear nie był wczesny . ;:185 Za to jesienią sporo ich do przechowywania
zebrałam , jakoś jednak nie miał wzięcia . Pewnie myśleli , że jeszcze niedojrzały .
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Owocuje w środku sezonu, u mnie wzięcie miał jak inne się skończyły, w okolicach grudnia.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Czytałam, że długo się przechowuje dlatego będzie a po drugie zielony :)
pozdrawiam Karina
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Karinko Kopia Rose miałam w ubiegłym roku. Jest samokończący, zdrowy, pomidory średniej wielkości, słodko/kwaskowe ze sporą ilością galaretki, mnie smakowały.
Opisu takiej odmiany na rosyjskich stronach nie znalazłam tak jakby takiej odmiany nie było ale jest ????? ???????
- Kopia rozowaja ( Kopia Różowa ) i opis oraz wygląd pasują do Kopia Rose. Ale znawcą nie jestem więc niech pozostanie nasza nazwa.
Cherokee Green Pear też miałam w ubiegłym roku i w tym będzie również. Krzak o niekończącym się wzroście, wilki obłamywałam tylko na dole a górą szedł jak chciał. Plenność bardzo duża, małe gruszeczki rosły nawet jak już były zimne noce. W smaku bardzo dobre - lepsze od Green Zebra, mogą poleżeć dłużej - nie ciapieją.
Rosły pod chmurką.
Pozdrawiam Ela
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Elu dzięki, poczytałam, jak dużo galaretki to zostanie na później a wysieję coś innego, mam z czego wybierać.
pozdrawiam Karina
hopsvoila
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 lut 2017, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Pomidory w Szwecji

Post »

Hej!
Mieszkamy na poludniu Szwecji. Planujemy założenie gospodarstwa agroturystycznego, którego istotną częścią będą uprawy pomidorów, zarówno w szklarni jak i gruntowych. Klimat jest tutaj umiarkowany w styczniu średnia temperatura to +1C. Czy możecie polecić jakieś odmiany? ;:166
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Jest taki wątek " jakie pomidory na przyszły sezon" ja też z niego korzystałam i nadal do niego zaglądam.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Ja właśnie dostałam nasiona takich oto pomidorów :
POMIDORSHAPKA MONOMAKHA RUSSIAN
POMIDOR CHOCOLATE STRIPES
POMIDOR BRANDYWINE
POMIDOR ORANZHEVYI SLON
oraz w gratisie ZOLOTOY
Czy ktoś coś z tego miał? Warto siać? :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

stefka pisze:Karinko Kopia Rose miałam w ubiegłym roku. Jest samokończący, zdrowy, pomidory średniej wielkości, słodko/kwaskowe ze sporą ilością galaretki, mnie smakowały.
Opisu takiej odmiany na rosyjskich stronach nie znalazłam tak jakby takiej odmiany nie było ale jest ????? ???????
- Kopia rozowaja ( Kopia Różowa ) i opis oraz wygląd pasują do Kopia Rose. Ale znawcą nie jestem więc niech pozostanie nasza nazwa.
Elu, nie mylmy Kopii i Kapii - to dwie różne nazwy i tylko pozornie do siebie podobne.
Pomidor '????? ???????' (Kapija różowa) to raczej nie to samo co rosło u Ciebie, bo ten jest wysoki 190-210 cm (indeterminate wg opisu), a u Ciebie był jak piszesz samokończący.
Do tego jeszcze wygląd owoców jest ważny - zobacz na link poniżej, choć ze sklepu, oba zdjęcia tam też pokazują jakby inną odmianę ... ;:224

Karino, o szczegóły pochodzenia trzeba by dopytać darczyńcę nasion, ale sporo pomidorów rosyjskich u nas na forum pochodzi ze sklepu internetowego w Estonii,
ze strony: https://www.seemnemaailm.ee/index.php?lang=en&GID=12864 i tu szukał bym ewentualnie opisu tej odmiany.

Producent Gavrish : http://gavrishseeds.ru/good/tomat-kapiy ... 2-g-seriya
Do tego opisywany był jeszcze tu: http://seedspost.ru/catalog/?ELEMENT_ID=57953

Carmelko, sadziłem pomidorka 'Shapka Monomaha' (????? ????????) i mogę Ci go polecić jako dobrą odmianę.
Nie wiem skąd masz nasiona, ale zwróć tylko uwagę, że oryginał jest ciemno malinowy i lekko stożkowy, a nie jak ten opisany w PDol czy Pomland ... ;:224
Tu masz opis od producenta: http://sibsad-nsk.ru/internet-magazin?m ... d=88909211
Pozdrawiam
Jerry
Trixi11
100p
100p
Posty: 121
Od: 27 lut 2015, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bawaria-Niemcy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Jerry odnośnie pomidora Shapka Monomaha' (????? ????????) .Najwyraźniej są 2 wersje tego pomidora i zależne od kraju pochodzenia nasion :) Mam oryginalne ukraińskie nasiona ,siałam przez 2 lata i pomidory były bardziej płaskie a krzak byl niekończącego wzrostu.Pomidor na pewno warty posadzenia .Owoce duże i bardzo dużo na krzaku.Wada- bardzo cieniutka delikatna skorka- nie poleżą .
Obrazek

Obrazek

Obrazek
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Trixi, wiem że są dwa - ja mam nasiona z rosyjskiego z "??? ???-a", dlatego podałem źródło.
Ta rosyjska wersja powinna mieć owoce w formie lekko sercowatej, a nie płaski owal typu befsteak.

Na Ukrainie wiele odmian było 'podrabianych' (wg opinii rosyjskich ogrodników) :wink:
I tak jest to zupełnie inny pomidor - jak u Ciebie owoce ma czerwone :
http://ukrseeds.net.ua/Catalog/?product_id=1452

Dlatego dobrze jest podawać w nawiasie producenta, ale mało kto o tym wie lub pilnuje szczegółów.
Szkoda tylko, że nasi lokalni 'dystrybutorzy' w opisie piszą o rosyjskim pochodzeniu odmiany,
a nasiona sprzedają ukraińskiego pochodzenia ... ale to nie jedyna tam pomyłka czy nieścisłość, bo u nich ... ??? ????? ;:224
Pozdrawiam
Jerry
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”