Wszystko o pomidorach cz. 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
noespa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 kwie 2015, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Czy pomidor Indigo Blue Beauty oraz Indigo Blue to ta sama odmiana?

Pomidoromaniacy mam prośbę o wysłanie na AWN pomidora Carbon bo nie widzę go dostępnego w spisie dostępnych nasion.
Druga moja prośba o wysłanie nasion to czy ktoś posiada nasiona pomidora Box Car Willie? Tego to nawet w spisie pomidorów nie ma.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Indigo Blue Beauty to pomidor wielkoowocowy, a Indigo Blue (a właściwie, o ile się nie mylę, poprawna nazwa to P-20 Blue), to koktajlówka.

Co do Carbona, to sporo nasion zostało z poprzedniej Akcji, więc jak tylko dostanę przesyłkę od Milci, to powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych. :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

P-20 to nazwa robocza odmiany Indigo Blue. Część nasion "wypłynęła " z Oregon State University zanim w sprzedaży ukazały się pod oficjalną nazwą. Było już na ten temat. :)

PS.
Ma ktoś takie pomidorki? http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... omato.html
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Aha, no to wszystko wyjaśnione. ;:333
kaLo pisze: PS.
Ma ktoś takie pomidorki? http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... omato.html
A co, byłbyś zainteresowany? A słyszałam, że podobno już nie chcesz żadnych nowym odmian do testownia ;:131 :;230
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

A czy ja coś takiego napisałem? Chciałem tylko zaspokoić swoją ciekawość. Poza tym mam jeszcze do przetestowania ponad 20 różnych odmian z lat poprzednich . Na razie chwatit'. :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

kaLo A co takiego nadzwyczajnego w tym Galaxy? Mój P20 blue był jak jego brat bliźniak. :wink:

Co do Indigo blue beauty, to faktycznie bardzo urokliwy czarny wielkoowocowy pomidorek. Trafił mi się na krzaku jeden staśmiony okaz i ten to był naprawde piękny. :D

Kwestia P20 blue jest już wyjaśniona, więc dodam tylko by kontrolować jego nazewnictwo. :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Też chciałem zaspokoić ciekawość i wcale nie chodzi o zdemaskowanie tych, co mają znajomych w Izraelu :wink: . Wszyscy narzekają na smak P-20, może ten byłby smaczniejszy.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Dominika (Amanita) miała go dwa lata temu. Może coś napisze o doznaniach smakowych na jego temat.
stashko
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 13 sty 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Miałem u siebie i pod nazwą Indigo Blue i P-20. Nie można im odmówić urody. Pieknie się komponowały z różnymi "pasiastymi" i kolorowymi i chyba to jedyny pozytyw tej odmiany. Czar pryskał gdy przyszło do degustacji. Słabo dojrzałe nie miały w moim odczuciu żadnego smaku (jak kiepskie marketowe w środku zimy) a bardziej dojrzałe były wodniste. Nie znalazły uznania w rodzinie poza walorem estetycznym. Może mają jakieś szczególne wymagania żeby błysnęły smakiem...? Na razie idą czasowo w odstawkę. aha, wielkościa plonu też nie zachęcają. Ale robią wrażenie na zwiedząjących tunel wyglądem.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

mymysteryy pisze:Dominika (Amanita) miała go dwa lata temu. Może coś napisze o doznaniach smakowych na jego temat.
Tak, miałam i żałuję, że dałam się nabrać i namówić na zakupy w tym jednym, oszukańczym sklepie, który sprzedawał te nasiona. To nie było żadne Galaxy, wyrosło bardziej jak Black Krim :evil: No, ale czego się nie robi, aby złapać naiwnych klientów :evil:
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Może ktoś się orientuje, czy Czornoje Sierdce i Brad's Black Heart to ta sama odmiana czy dwie różne?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

To chyba dwie różne odmiany, Czornye Serdce miałam w ubiegłym sezonie, smaczny pomidorek, na pewno do niego wrócę.

Obrazek

Pozdrawiam Irena
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Zamówiłam pierwszy raz nasiona pomidorów ze sklepów internetowych, wszystkie dostałam w woreczkach strunowych. Jak powinnam je przechowywać do czasu wysiania? Zostawić w zamkniętych woreczkach, otworzyć je, czy przesypać np. do opakowań papierowych? Boję się, że jeśli są jeszcze w jakimś stopniu wilgotne, mogą spleśnieć. Nie mam zupełnie doświadczenia z takimi nasionami.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”