Wszystko o pomidorach cz. 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

No dobrze kaLo :wink: . Chodziło mi o dyskusję, czy podwyższenie nocnych temperatur dla pomidorów generatywnych w celu pobudzenia cech wegetatywnych ma sens, czy nie. Bo, że obniżenie dla wegetatywnych jest korzystne, to dla mnie logiczne.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

barbra13 pisze:Czy ktoś może mi przypomnieć, jak to jest z temp. w nocy dla pomidorów. Wiem, że jedne dla prawidłowego rozwoju potrzebują niższych nocnych temperatur, a inne nie. Nie mogę teraz tego znaleźć, a pamiętam, że ten temat był poruszany.
Proszę bardzo :) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... A#p5434876
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

I jeszcze tu coś o tych temperaturach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... A#p3585640
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Dziękuję Kasiu ;:196, o to właśnie mi chodziło.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Poprawiłam ten drugi link, bo zły mi się wkleił. ;:131
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

No to może moje, które siedzą w tunelu i w nocy maja dużo zimniej niż w dzień (7-10 stopni) odwdzięczą się, a przynajmniej niektóre. Z generatywnych chyba tylko mam Opałkę. Rzeczywiście wygląda słabo, ale w zeszłym roku wynoszona na dzień na taras i na noc do domu (gdzie było 20-21 stopni), też niewiele lepiej wyglądała i bardzo późno zaczęła owocować. Zobaczymy jak się zachowa po tegororcznych chłodach. Ogólnie widzę, że lepiej się mają pomidory w tunelu, nawet w te bardzo zimne dni, niż jak siedziały w domu w ciepełku i doświetlane.
Iza
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Wywiozlam swoje , nie miscily sie do bagaznika w szkodzie . Czesc jechalo na stojaco za kierowca. Wsadzialam do szklarni , moze nie zmarzna . Ale za tydzien juz bym nie miala jak ich zmiescic . Za pare slonecznych dni podrosly maluchy , przy takim rozpedzie beda za duze gruntu )
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

A ja się ciągle zastanawiam czy moje wynieść do tunelu nieogrzewanego, przymrozków raczej już się nie spodziewam :?:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było... Dziś jednak musiałam znaleźć chwilkę, ponieważ mam kłopot z rozsadą pomidorów. Mianowicie rozsada jest mała. Pomidorki siane były 23 marca. Dopiero kilka dni temu przesadziłam je do doniczek. Niczym nie były zasilane. Coś, co zwróciło moją uwagę, to mikry system korzeniowy. Nigdy taki nie był ;:185
Nie wiem jaka może być tego przyczyna... Co zrobić by korzenie rozwinęły się jak trzeba ? Normalnie o tej porze krzaki były już w szklarni i czekały na wysadzenie.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Mena,
w tym roku chyba wszyscy mają ten problem, bo zimna wiosna się trafiła. Spróbuj użyć coś na stymulację korzenia, ja używam Bio-Algeen, ale jak ktoś słusznie tu zauważył (Kalo :D ), jak stymulujemy wzrost, to i szybciej przejadają, to co mają w doniczce i trzeba nawozić rozsadę, albo przesadzić do nowej ziemi jak przeje.
Iza
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Moja rozsada też jest mniejsza niż w ubiegłe lata.
Patrzcie, jak to wszystko razem jest połączone, zimno, nie ma warunków do tak szybkiego sadzenia w grunt jak choćby rok temu, rośliny przyrastają wolniej. Przecież na pogodę nie mamy wpływu, a rośliny same odpowiednio reagują. Może pomidory będą trochę później, a może nagle przyjdą upały i wszystko nadrobią, kto wie, jak fajnie jest to obserwować :heja
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Nie martwi mnie sama wielkość tylko te korzenie. Zazwyczaj jak przesadzałam w tym stadium roślinki, to korzenie ładnie trzymały ziemię, oplatały ją po całej szerokości. A tym razem takie dwa- trzy krzaczki miały korzenie nieco rozwinięte. Reszta to takie mikrusy. Jak krzak ma rosnąć i się odżywiać skoro nie ma wystarczającej bryły korzeniowej?
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Moje też nie wykształcają korzeni, stanęły w miejscu. Dopiero maja zalążki drugiej pary liści. Jak porównam z poprzednim rokiem to płakać się chce. Teraz to tylko mam nadzieję, że chociaż będzie kilka pomidorów na krzaku, żeby spróbować i wziąć nasiona. Dziś znowu pochmurno :(
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”