Wszystko o pomidorach cz. 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

whitedame pisze:
Pelasia pisze:Też ją miałam ,ale ona u mnie łapała suchą zgniliznę, ale fakt z wyglądu bardzo efektowna :)
Pelasiu, którą Chińska śliwkę miałaś C055 czy B037?
Ja wysiałam w tym roku sporo staroci, w tym B037, muszę wiedzieć czego się spodziewać. ;:333
B055 tą na talerzyku w poście Arii
Piotr199
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 lut 2017, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Centrum Mazowsza

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Pikować te pomidory jutro czy wytrzymają jeszcze tydzień?
Siane 8 marca. Z góry dziękuję za pomoc
Mają 6-8 cm wysokości.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d03a56cd9a40b71e

Za duże zdjęcie/jokaer.
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Pikuj po liścienie, jak będziesz czekał to tak Ci się wyciągną, że zabraknie doniczki na wysokość, mało wody , dużo światła, obniżona temperatura to nie będą się tak wyciągać.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Zmontowałam nowo nabytą szklarenkę, jestem pod wrażeniem wysokości, jakoś zdawało mi się że 130cm to będzie mniej niż w rzeczywistości :lol: , dzisiaj zabiorę się za kiełkowanie wszystkich warzyw (ale w szczególności pomidorów, ale to po krótkim odsapnięciu bo jestem zmachana), już kombinuję jakby tu upchać koktajlówki aby grządki pozostawić odmianom wielkoowocowym ;:224 , mam pergolę na 2m (mam dwie, ale pół z jednej poszło na stelaż dla clematisa) i myślę aby poprowadzić sznurki aby pokusa i black cherry miały możliwość niekontrolowanego wzrostu :wink: , a maskotki powciskać do skrzynek i ustawić pod płotem :D .

Nigdy nie mieliśmy porządnych pomidorów bo nie było komu się nimi zajmować "z grubej rury" :;230 , zawsze zdziczałe i prawie leżące, po zeszłym roku urodzaju (mimo zarazy) nie mogę się doczekać tego sezonu :tan , szczególnie że chcę wypróbować tą odmianę Frodo specjalnie dla mamy :wink: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Cześć. Wysialem nasiona pomidorów tydzień temu i po paru dniach zauważyłem ziemię pokrytą białym nalotem - pleśnią. Od czego to mogło się zrobić? Czy jak teraz coś wyrośnie to może od razu się zarazić tym czymś? Pudełka kupiłem w tym roku no i ziemię oczywiście też w ogrodniczym. Czy jak przesadziłem z podlewaniem to mogło się tak zrobić? Wszystko stoi na oknie zachodnim.
Mam tę moc - Sylwek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Moim zdaniem za mokro i za zimno.
To najczęściej idzie w parze.

Przestaw w bardziej słoneczne miejsce, nie podlewaj do przeschnięcia podłoża.
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Dzięki, tak zrobię. Za jakiś czas się odezwę i napisze co i jak.
A nie dodałem, że wysiane nasiona np. truskawek lub papryk z tego samego podłoża i w dodatku przykryte folią nie mają tego problemu.
Mam tę moc - Sylwek
mans
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 mar 2017, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Witam forumowiczów, nie chciałem zakładać nowego tematu, ale mam do was moi drodzy pytanie odnośnie pomidorów.

Witam, mam pytanie odnośnie pomidorów w zimę jak i w lato. Miałem małą dyskusję w pracy w/w temat. Koleżanka z pracy twierdzi, że pomidor w zimę kupiony w supermarkecie jest taki sam jak pomidor kupiony w porze letniej. Twierdzi, że pomidor jest taki twardy, ma inny smak itd ze względu na to, że jest przechowywany w porze zimowej dłuzej w chłodniach. Natomiast moje stanowisko jest takie, że w zimę dorasta w warunkach sztucznych, bez dostepu do slonca i innych naturalnych czynnikow i dlatego ma taki a nie inny smak. Proszę o waszą opinię na ten temat.

Dziekuje i pozdrawiam. :)
pianista
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 9 maja 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Wszystko zależy w jakim sklepie się kupi - w jednym trafisz na pomidora, który jest twardy, ale po przyniesieniu do domu, po dwóch / trzech dniach robi się ciapowaty? (no miękki). W innym markecie rzeczywiście skóra jak zelówa i bez smaku - takie pomidory przetrzymuję nawet do dwóch tygodni pomieszane z jabłkami - łapią właściwy smak i wydzielają zapach pomidora ;:3 Chyba lepiej jednak wziąć na wstrzymanie, bo już za niecałe trzy miesiące będą swoje ;:138
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Pomidory, które są dostępne zimą pochodzą z rejonów, gdzie uprawia się cały rok, bo pogoda pozwala. Przed kupnem dobrze jest spojrzeć na kraj pochodzenia i jeśli mamy wątpliwości sprawdzić, jaki tam jest klimat. Ja np. już w tym roku jadłam pomidory "z natury", takie dziko rosnące na Maderze. Koktajlówki.
Pytanie, na czym rosną te pomidory, bo często nie widziały one ziemi, a rosną w sztucznym środowisku karmione sztucznymi pożywkami. I te nigdy nie będą smaczne.
Jeśli natomiast chodzi o twardość, to są odmiany towarowe, które mają np. gen twardości, żeby nie pękały przy transporcie na duże odległości i większość upraw na dużą skalę takie pomidory uprawia.
Iza
mans
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 mar 2017, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

A jeżeli chodzi o pomidory dostepne w sezonie letnim? Są one sprowadze z tych samych krajów co i w zimę?
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Ogólnie, większość pomidorów sprowadzanych z zagranicy bez względu na porę roku będzie twarda i niezbyt smaczna, te pomidory muszą być wytrzymałe na transport a traci na tym smak. Za to Polskie pomidory kupione zima są uprawiane w sztucznych warunkach i to też odbija się na smaku, najlepsze będą polskie kupione w lecie, uprawiane na słońcu :)
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

W lecie mamy przede wszystkim pomidory krajowe. Nie wiem czy są zagraniczne i skąd, bo nie kupuję.
Iza
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”