Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Fajny opis tomatów .
Ja z Penduliny Orange rezygnuję, uschła w mgnieniu oka.
Za to Perła Sadu zostaje u mnie na zawsze.
Wszyscy są nią zachwyceni, a ilość owoców powala.
Mam trzy krzaki i są nadal oblepione owocami.
Dodam, że wszystkie w/w odmiany rosną w tunelu,
W gruncie świetnie spisuje się Bajaja - jednak dla mnie jest ona niejadalna .
Dla ozdoby ok, może być, ale do jedzenia niet. Twarda i kwaśna .
Megagron w gruncie w tym roku zaszalał - grona są ogromne, nadal kwitną.
Z jednego grona zrywam dojrzałe owoce a kwiaty nadal kwitną.

Miałaś kiedyś Malinowy Smaczek ?
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

A tak. Mam Malinowy Smaczek w tym roku nawet. Jutro zrobię fotę. Powinny nawet jakieś dojrzałe na krzaku być. Całkiem fajny, choć u mnie średnio plenny w donicy, fajnie się prezentuje z Cytrynkiem na talerzu bo mają identyczny kształt :) Małych koktajlówek mam jeszcze kilka gatunków. 3 odmiany od forumki Asi, które właśnie próbujemy wspólnie zidentyfikować, są przeeepyszne, ale jakoś potraktowałam je po macoszemu, wsadziłam do skrzyń przy pergoli na podtarasiu tak na odczepnego i nawet nie opisałam. Okazało się, że są bajkowe w smaku i musze koniecznie je powtórzyć. Opiszę je jak identyfikacja dobiegnie końca. Są jeszcze Koralik, Bajaja, Venus, Minibell, Megagron/Winogronek- o okrągłych owocach z AWN, Tumbling Tom Yellow i kilka innych. Opisy oczywiście będą ;:108
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Najlepiej puścić go na dwa pędy.
Ja mam 2 albo 3 krzaki :wink:
Niestety gdzieś zapodziały mi się nasiona Cytrynka Groniastego i nie mam go w tym roku .
A to patisony, wiesz które :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Superowe. U mnie przepadły niestety. Nawet nie wiem co się stało, jakby krzak wyparował.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Niestety u mnie będzie jedna dynia hokkaido i jakieś dwie inne z jednej odmiany . Chyba 4 patisony łącznie.
Reszta dyń uschła, a miało być tak ładnie :roll: .
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Już wiem co to za zielona koktajlówka

PRUNE VERTE
Obrazek

Chociaż u mnie jest jakaś wyjątkowo duża, wielkość kurzego jajka klasy S. Pięknie wiąże, ciekawie wygląda. Krzak średni, tak ok.70cm ale u mnie nie regulowany więc może rosnąć wyższy gdyby ograniczyć mu pędy.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Świetne opisy Aniu. ;:63
Nie mam ani jednej z tych co opisujesz, więc chyba na jakąś się z nich skuszę.
Podoba mi się Prune Verte, Malinowy Smaczek i Perła Sadu, nawet o nich nie słyszałam, to jakieś nowości ?
Miałam Cytrynka, ale lepszy wydaje mi się Ildi, słodszy i chyba bardziej plenny.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

A jak to jest z wymianą nasion? Czy zgłasza się tylko własnoręcznie wydłubane, czy również kupione w sklepie? Ja pomidory hoduję pierwszy raz, nie mam żadnych cudów, ale taki np. Black Prince bardzo mi pasuje (pierwsze pomidory zostały skonsumowane :) ) Nasiona sprzedaje Vilmorin, kupię całą paczkę, wykorzystam kilka (chcę mieć dwa krzaczki), resztę szkoda wyrzucić. Czy mogłabym je zgłosić na wymianę? Chcę zamówić też parę odmian w niemieckich sklepach, więc trochę tego by się uzbierało.

U mnie pięknie prezentuje się Pan Maliniak. Pierwsze owoce zerwane, inne sobie rosną, a on kwitnie w najlepsze. Po deszczach wszystkie inne chorowały, jego nic nie ruszyło. Jego kolega, wsadzony do doniczki o połowę mniejszej, wygląda również jak pół, chociaż oba pielęgnuję tak samo. Karłowy, nie karłowy, ziemi musi mieć sporo.
Obrazek
Maskotka, z której zebrałam wszystkie owoce, postanowiła jeszcze czymś się wykazać i zakwitła na bocznym pędzie. Sadzonki kupowałam bardzo późno, bo w czerwcu, więc strasznie już były wyciągnięte i niedożywione, ale ponieważ kwitły, stwierdziłam, że chociaż plonów wielkich z nich nie będzie, przynajmniej się przekonam, jak smakują.
Obrazek
A tutaj karzełki NN. Ślimaki je żarły, zaraza (alternarioza?) trochę liści zniszczyła, a one nic, tylko owocują :) Też bym chciała mieć w przyszłym roku, bo stosunek wielkości do wydajności jest imponujący, a i smak nie najgorszy :) Chyba wydłubię nasiona.
Obrazek

Ups, nie wiem, co z tymi fotografiami :oops: Wgrywam przez fotosik, u mnie na dysku nie są odwrócone.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Grażynko dla mnie nowości ;:170 bo mam je 1 rok. Prune Verte mam od forumki Teniak, Tereniu wielkie dzięki ;:196 Perłę Sadu zakupiłam w estońskim sklepie a Malinowy Smaczek mam z AWN i bardzo mi podpasował. W przyszłym roku obsadzę pergolę właśnie nim razem z Cytrynkiem.
Rubia na AWN można jak najbardziej oryginalne nasionka wysyłać ;:108 na pewno chętni będą. Ale donicę ma ten Maliniak ;:oj
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, mam kilka dużych, ozdobnych donic, ceramicznych i plastikowych, bardzo ładnie naśladujących ceramikę. Pochodzą z czasów, kiedy byliny i krzewy ozdobne, rosnące na mojej lichutkiej ziemi, wyglądały tak, jakby ich prawie nie było, więc nadrabiałam kwiatami sadzonymi w donicach :D Teraz mogę je przeznaczyć na warzywa. Na razie bezkonkurencyjny pod względem urody jest Maliniak, prawdziwy Mister moich upraw. W przyszłym roku przeznaczę chyba pod niego dwie wielkie donice kwadratowe i dodam mu jakieś interesujące towarzystwo :wink: Teraz na obrzeżu donicy rosła szalotka, ale szczypior już zasechł, więc ją zebrałam. Pomidor z cebulką dobrze się komponuje nawet w doniczce :D
Posiałam wczoraj w skrzynkach i misach rzodkiewkę, 4 odmiany rzodkwi, rukolę i sałatę rzymską. Zastanawiałam się, czy nie jest na nie trochę za ciepło, ale właśnie nocą spadł niewielki deszcz i wyraźnie się ochłodziło :) Tylko będę musiała bezustannie uważać na ślimaki, bo poprzednim razem wystarczyły ze trzy dni nieuwagi, a z moich sałat zostały jedynie resztki ogonków liściowych.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Te donice naprawdę wyglądają bardzo imponująco. Co by nie mówić estetyka też ma znaczenie. Niby pomidor z budowlanej kastry smakuje tak samo, ale...
Tymczasem zbiory pomidorowe pełną parą, chyba jak u wszystkich :)
Obrazek

Po kolei likwiduję krzaki, które kończą owocowanie. Wczoraj z balkonu zniknął Glacier. Nie ma też już Perły Sadu i jednej Penduliny.
Dojrzewają kolejne odmiany bakłażanów. Upały nie odpuszczają.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, pomidory z własnej uprawy, czy to z grządki, czy z donicy,
to jak powiada mój znajomy miód-malina! ;:112
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Jaka piękna kompozycja, normalnie "Martwa natura z pomidorami"! :wink: aż żal zjeść :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”