Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lili.ana
50p
50p
Posty: 92
Od: 29 sie 2009, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu- chylę czoła. Perfekcyjne zdjęcia i opisy powolą i mi dobrać nowe odmiany do przyszłorocznych upraw. Podpatruję temat. Ciekawie prezentuje się sama uprawa pojemnikowa. Nie sądziłam, że można uzyskać w ten sposób tak obfite zbiory. Mankamentem jest konieczność zwiększenia częstotliwości samego podlewania. Stanowi to problem, gdy nie ma możliwości stałego pobytu na działce. Z tego powodu pozbyłam się w tym roku prawie wzystkich arbuzów wysadzonych na podwyższanych grządkach. Te wysadzone do gruntu, rosną bez problemu.
Pozdrawiam Liliana
Zapraszam do moich wątków:
Sprzedam/zamienię
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

:wit Dziękuję.
Znów przerwa, No czas kurczy się nieubłaganie.
W ekspresowym skrócie o tym co słychać w balkonowym warzywniku. Owocują jesienne pomidory, letnie się kończą. Papryki- część zebrana, reszta jeszcze zdobi balkon, ale już gotowa do zbioru. Batat szykowany jest do wykopków :D czyli troszkę go przesuszam, ciekawa jestem bardzo co znajdę w skrzynce. Nadal mam na krzakach bakłażany, choć zimno im i straciły już swoją niedawną witalność i piękny wygląd, no taka kolej rzeczy. Niedługo zakwitną donicowe marcinki więc ożywią taras, choć papryki w tym temacie też dają radę.
Z porażek - kukurydza cukrowa ;:145 coś pozwoliło sobie na podły czyn i zjadło kolby. Nie zidentyfikowałam niestety sprawcy, ale podejrzewam sądząc po śladach, jakiegoś beszczelnego ptasiora. Mini dyńki w końcu zawiązały owoce. Ogórki Cristal Apple owocują jak szalone. Nawet jakieś kwiatki jeszcze dają radę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

No właśnie,byłam ciekawa jak tam na Twoim balkonie nadchodzi jesień :)
Zbiory piękne.
Potem te papryki wyrzucasz?
Mam taką jedną co sobie jakoś przysnęła i dopiero teraz się szykuje na kwiaty ... Prawdę powiedziawszy to nie wiem co z nią zrobić :D
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Jeśli mają sporo zielonych to przenoszę do domu i tam kończą dojrzewanie. Nie zimuję bo zazwyczaj jednak mają mszyce a w domu nie chce mi się z nimi walczyć. Poza tym już w styczniu wysiewam pierwsze ostre, wolę co roku mieć młode rośliny, ale spokojnie możesz wprowadzić je do domu. Większość moich jest w 10l doniczkach więc na parapet u mnie spoko ;:224 jest betonowy sporo utrzyma. W zeszłym sezonie jesienią cały parapet był zapapryczkowany :;230 aż do zimy.
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Niesamowicie to wszystko wygląda i tak różnorodnie. Papryki to świetna ozdoba, może lepsza od kwiatów. ;:63
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Mnie też gołębie kukurydzę wszamały i to za jedną noc.
Rano wszystko było poszarpane na strzępy i gołe kolby bez nasion.
Nic nie zostało a myślałam że w kastrze tych kilka kukurydz bez problemu ostoi.
W podzięce zostały tylko ....kupy. ;:161
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ula poprosiła żebym opisała bakłażany. Jako, że zrobiłam to na blogu tutaj zamieszczę link oraz krótką zajawkę, coby się nie powtarzać.
Bakłażany zaskoczyły mnie w tym roku. Plennością bezproblemowością i całkiem dobrym znoszeniem ochłodzeń. Niektóre nadal owocują choć zimno na dworze i deszczowo. Chyba największym zaskoczeniem był Red Turkish. Poleciłabym też Round de Valence, Listada di Gandia oraz Apple Green
Poza tym uwielbiam wszystkie. Zrobiłam mnóstwo ajwaru w słoikach, bardzo jestem zadowolona. Fantastyczny sezon.
http://balkonowywarzywnik.pl/baklazany-w-donicach/

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu dziękuję za info ;:196, korcą mnie bakłażany bo bardzo je lubię, przerabiam na ljuteicę ale nadziewane i zapiekane też są pyszne.
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ju łelkam :D
A chcecie zobaczyć amatora porzeczkowych pomidorów?
Chyba już wiem kto mnie pozbawił plonów kukurydzy cukrowej :evil:
Obrazek
nie ptasior tylko mysior ha! Sorki za jakość ale miałam tylko telefon pod ręką.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ta mysz to też balkonowa?
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu jak widać to nie tylko warzywka uprawiasz ale i zwierzątka hodujesz ;:306
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Nooo, balkonowa niestety. A jaka beszczelna. To widok od strony pokoju jest. Przez szybę. Opędzlowuje mi pomidory, zjadła kukurydzę i podejrzewam ją o rycie w skrzyni z cyklanterą. No ale nie mam serca zderatyzować ;:173
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

No to może ma rodzinę, w którejś z Twoich doniczek ;:oj
A wracając do papryki to na tej mojej nie ma żadnych owoców, nawet kwiatów nie ma. Wsadziłam ją do mieszkania, ale coś jej podżarło listki. Zostawiam to na pastwę losu...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”