Kawon ( arbuz ) - część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Elu z jednej firmy - kupiłam w markecie, firma na literkę V, odmiana Sugar Baby. Teraz mam cztery różne i w sumie, każda z innej firmy, bez tej wspomnianej wcześniej.
Ja specjalnie dla nich te torfowe kupiłam, ale chyba niekoniecznie to był dobry pomysł.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Chyba coś jest w tej firmie na V.... Miałam 2 rodzaje arbuzów: jedne z firmy na V (wzeszło może 20%..), a drugie z firmy na L (ponad 70%). Stały na tym samym parapecie... w takich samych doniczkach, podewałam zawsze rzem...
Hanuśka
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Poradźcie proszę co mam zrobić.
Wysiałam mojego arbuza juz dawno temu (sugerowałam się tym co było na opakowaniu) mam 3 sadzonki, które ładnie się rozrosły i co dalej?
Ile jeszcze mogę je tak trzymać? Wysieje nowe, aby było po bożemu ale tych mi szkoda. Kiedy najwcześniej można dawac arbuzy do gruntu? Czy ktoś uprawiał arbuza na balkonie? mam tylko nie dużą szklarnię balkonową, na działce nie mam szklarni. Mój arbuz to jakas mała odmiana Baby czy cos.. :?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

vanilia Arbuzy do gruntu sadzimy dopiero po 15 maja kiedy mamy pewność ze nie wystapia już przymrozki ,dodaj zdjecie żeby okreslic w jakim stanie są Twoje sadzonki . Moje sadzone w kwietniu wszystkie się wyciagly przez nasza piękna wiosnę , dzisiaj znowu padał śnieg chociaż miało na śląsku juz powoli się ocieplac , niestety w tym roku ciężko trafić z pogoda i jak na razie nie zapowiada się na super ciepla i sloneczna pogode
vvisquare
50p
50p
Posty: 82
Od: 29 mar 2017, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Witajcie. Zafascynowana waszymi zbiorami i pięknymi arbuzami, postanowiłam że i ja muszę je mieć! Chciałabym dodać, że to pierwszy rok mojego ogródka. Planuje mieć pełny warzywnik!
Kupiłam nasiona Legutko Rosario F1. I teraz takie nietypowe pytanie. Mam wydzieloną działkę na warzywnik 6x7m.
Tutaj zdjęcie poglądowe jak to będzie wyglądać (mistrz painta). Te kreski to będą ścieżki z płyt chodnikowych.
Obrazek
W szklarni(będzie naprawiona) planuje mieć pomidory, paprykę i ogórki, więc miejsca na arbuzy raczej nie będzie.
Nie chcę mieć pół działki w arbuzie, bo muszą zmieścić się tam też inne warzywa. Jak myślicie, ile miejsca wydzielić na arbuza? I ile sadzonek powinnam posadzić? Istotne jest też, ile z jednego krzaka mogę uzyskać owoców (jeśli wszystko pójdzie dobrze oczywiście).
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Moje arbuziki :) doniczki z przodu a zdjęcie robione kilka dni temu
Obrazek
Czekam tylko kiedy zrobi się cieplej i pójdą do foliaka ;:224
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

vvisquare po co tyle ścieżek ? ;:oj Przecież to jak dynia rośnie, wystarczy jedna według mnie.
Sadź w odstępie około 1 metra i będzie ok :D
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

vvisquare W taką jedną ćwiartkę upchasz 4 , max 5 arbuzów.
Możesz spróbowac więcej ale wtedy one beda się czuły jak ty mieszkając np. w 10 w kawalerce.
W zależności od roku spodziewaj się 0 - 20 szt. :)
Pozdrawiam Wojtek
vvisquare
50p
50p
Posty: 82
Od: 29 mar 2017, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

MoWo pisze:vvisquare W taką jedną ćwiartkę upchasz 4 , max 5 arbuzów.
Możesz spróbowac więcej ale wtedy one beda się czuły jak ty mieszkając np. w 10 w kawalerce.
W zależności od roku spodziewaj się 0 - 20 szt. :)
Super, dziękuje za odpowiedz :) czy dobrze rozumiem 0-20 sztuk z tych 4-5 krzaków czy z jednego? ;:173
I jeszcze jedno pytanko. Czy arbuzom nie przeszkadzałyby kamienie? W jednej części działki mam ich sporo, ażeby je wyzbierać potrzeba by było dużo czasu. Nie są to wielkie kamienie a małe kamyczki (chyba kiedyś ktoś tam wysypał je, żeby chwasty nie rosły) i się zastanawiałam co tam wsadzić, czemu by te kamyczki nie przeszkadzały. Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

0-20 ze wszystkich krzaków. Kamienie nie przeszkadzają. Duże kamienie wskazane bo są akumulatorami ciepła. Po burzy kiedy zazwyczaj się ochładza kamienie pozostają przez pewien czas ciepłe. Tak samo na noc kamień oddaje ciepło , którą zgromadził w dzień, a arbuzy lubią ciepło.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Wysiałem arbuzy późno a i tak urosły jak żyrafy (za ciepło i mało słońca lub podłoże winne ) inne rozsady ok.
Czy mogę je przesadzić w wyższe doniczki po liścienie tak jak się to robi np. z pomidorami czy wysiać nowe nasiona ?? Z prognoz wynika że czasu jest z + - 2 tygodnie do wysadzenia w grunt .
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Możesz przesadzić , nic im nie bedzie. Przez te deszcze chyba każdy ma wyciągnięte arbuzy. Ja nie przesadzam tylko usztywniam łodygę żeby się nie złamała i po liścienie wsadzam do gruntu.

vvisquare Dobrze by było jakbyś pod arbuzy dała czarną agrowłókninę. Według mnie to podstawa dla dobrych zbiorów.
Pozdrawiam Wojtek
vvisquare
50p
50p
Posty: 82
Od: 29 mar 2017, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

MoWo pisze:
vvisquare Dobrze by było jakbyś pod arbuzy dała czarną agrowłókninę. Według mnie to podstawa dla dobrych zbiorów.
Dziękuje za rady! Tak zamierzam, kupiłam już całą rolke czarnej agrowlokniny 50g :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”