Kawon ( arbuz ) - część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

OBY!Dzięki ,misza-szydełko ,trochę mnie uspokoiłeś.będę obserwować,bo jak juz pisalam liścia wyglądają zdrowo. A jednak co sądzicie o oprysku mlekiem?
Pozdrawiam Ekaterina
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Jak poznać arbuza czy już jest dojrzały złoto wolicego też na metodę " puk puk "? Jeden wcześniak jest już żółciutki. ;:218
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

No ja też się właśnie zastanawiam ile dojrzewa arbuz. Moje maja już 3 tygodnie od zapylenia i są żółciutkie.
Piotr
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Arbuzy osiągają dojrzałość po około 40 dniach od zapylenia kwiatu.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ups , nie zapisałem terminu poczęcia :wink: pozostaje "puk puk".
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

wokan, "około" to kluczowe słowo, w tym przypadku. Sprawdziłam doświadczalnie. Jeden owoc Sugar Baby stanął w miejscu i młodsze zawiązki go przerosły. Wychodziło mi, że ma ponad 40 dni, więc ciachnęłam. Oto efekt:
Obrazek

Obrazek

Już nabiera słodyczy, ale jeszcze sporo czasu potrzebuje.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Misiek98
100p
100p
Posty: 105
Od: 6 lip 2016, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Strzyżowskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ja mam inny sposób na sprawdzenie dojrzałości arbuza bo z tym stukaniem to s?ę nie bardzo sprawdza. Trzeba rękami trochę przygnieść arbuza, jak usłyszymy chrzęst to znaczy że dojrzały.
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ja podsypałem 2 tygodnie temu i jest ok, w tym roku będzie plaga urodzaju, na każdym krzaku przynajmniej jeden arbuz :) na razie wielkości małej piłeczki.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Misiek98 pisze:Ja mam inny sposób na sprawdzenie dojrzałości arbuza bo z tym stukaniem to s?ę nie bardzo sprawdza. Trzeba rękami trochę przygnieść arbuza, jak usłyszymy chrzęst to znaczy że dojrzały.
To co piszesz i jeszcze uschnięta ,,łyżeczka" przy owocu i suchy ,,świński ogonek" :lol:
Kasia
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Witam.Coś się dzieje z moimi arbuzami.Mają zwiędnięte liści.Nie uschnięty nie żółty,tylko zwiędnięte,przy tym,ze kwiatay mają sie dobrze. Może to byc przez te ulewy które ostatnio ich dopadli?
Pozdrawiam Ekaterina
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

ASK_anulla pisze: "około" to kluczowe słowo, w tym przypadku. Sprawdziłam doświadczalnie. Jeden owoc Sugar Baby stanął w miejscu i młodsze zawiązki go przerosły. Wychodziło mi, że ma ponad 40 dni, więc ciachnęłam. Oto efekt:
Oczywiście, że te 40 dni to nie wyrocznia i każdy gatunek ma swój indywidualny licznik. Podobną wartość wyczytałem jednakże również w internecie.
Rok temu moje Złoto Wolicy miało właśnie jakieś 40 dni jak je zerwałem i było optymalnie dojrzałe, a w smaku po prostu cud miód i orzeszki. :D
W Twoim przypadku zabrakło jakieś 7 dni.

Nie zmienia to faktu, że przed zerwaniem oceniam owoc przede wszystkim organoleptycznie na słuch (pukanie, zgniatanie) i wygląd... ogonka :lol:

kacona pisze:Witam.Coś się dzieje z moimi arbuzami.Mają zwiędnięte liści.Nie uschnięty nie żółty,tylko zwiędnięte,przy tym,ze kwiatay mają sie dobrze. Może to byc przez te ulewy które ostatnio ich dopadli?
U mnie to samo w części arbuzowiska - objaw nasila się podczas słonecznej i gorącej pogody. Pod wieczór i gdy pochmurno ustępuje. Albo coś je lekko zaraziło i objawy uwidoczniają się w szczególnych warunkach (np. wysoka respiracja i wtedy już liście nie dają rady zachować turgoru) albo po prostu to od słońca bez żadnej innej przyczyny.
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Tylko nas ostatnio słoneczko nie rozpieszcza.Deszcz owszem,a sloneczko nie.Prawie codziennie od dwóch tygodni pada.
Pozdrawiam Ekaterina
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

U mnie jeden krzak rosario podobnie sie zachowal. Do południa wygladał na zwiędniętego, podlałem go ja i deszcz, teraz jest normalny.
Piotr
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”