Kawon ( arbuz ) - część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Wszystkie Sugar Baby wykiełkowały na wacikach, zajęło im to tylko 5 dni. Część już wczoraj poszło do ziemi. Dobre nasiona, choć firma jakaś mało znana, przynajmniej dla mnie. Część Bingo też puściło kiełki, chociaż na razie mało, 3 szt z 15. Bingo jest z Polanu
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
papryczka07
50p
50p
Posty: 59
Od: 13 kwie 2017, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

seba1999 pisze:Wyłażą z ziemi ;:138
Obrazek
ale świetne masz !! :) jak to jest że są takie ładne zieloniutkie ? moje wychodzą jakieś dziwne bardzo bo czubki listków mają żółte.(zdjecia dodałam na ten post gdzie mi napisałeś o tym linku ) a są trzymane w temp około 22-25 st :) w pokoju ogółem mam mega ciepło :)
Bądź cierpliwy.
Nigdy się nie poddawaj.
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Nie wiem czemu do góry nogami, ale będę myśleć o tym potem :)

Obrazek

wymyśliłam i obróciłam
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Trzymam je w tunelu od posiania, choć nie wiem czy był to dobry pomysł.
W ostatni atak zimy były w tunelu, mogło im to zaszkodzić.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ja wysiew arbuzów zrobię w sobotę, ale zastanawiam się nad kiełkowaniem, tak jak Ela - elaos.
Przynajmniej będę wiedzieć czy aby na pewno nasionko "zdrowe".
Zastanawiam odnośnie poprzednich prób siania arbuza, z których nic mi nie wzeszło (tzn. wzeszło jedno). Obejrzałam te co wygrzebałam z donic i zgniły... i Czy może to być wina donic torfowych, w których były posadzone?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Nasiona był z jednej firmy ? U mnie 1 arbuz wykiełkował w 100% a drugi w 30% i to już drugie nasiona z tej firmy, które nie wykazują oznak życia. Muszę drukowanymi literami zapisać sobie nazwę i więcej od nich nie brać.
Swoją drogą z torfowymi doniczkami miałam złe doświadczenia, nie umiałam sobie z nimi poradzić, albo wysychały na wiór albo się rozpuszczały. Raz spróbowałam i więcej do nich nie wróciłam.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Elu z jednej firmy - kupiłam w markecie, firma na literkę V, odmiana Sugar Baby. Teraz mam cztery różne i w sumie, każda z innej firmy, bez tej wspomnianej wcześniej.
Ja specjalnie dla nich te torfowe kupiłam, ale chyba niekoniecznie to był dobry pomysł.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Chyba coś jest w tej firmie na V.... Miałam 2 rodzaje arbuzów: jedne z firmy na V (wzeszło może 20%..), a drugie z firmy na L (ponad 70%). Stały na tym samym parapecie... w takich samych doniczkach, podewałam zawsze rzem...
Hanuśka
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Poradźcie proszę co mam zrobić.
Wysiałam mojego arbuza juz dawno temu (sugerowałam się tym co było na opakowaniu) mam 3 sadzonki, które ładnie się rozrosły i co dalej?
Ile jeszcze mogę je tak trzymać? Wysieje nowe, aby było po bożemu ale tych mi szkoda. Kiedy najwcześniej można dawac arbuzy do gruntu? Czy ktoś uprawiał arbuza na balkonie? mam tylko nie dużą szklarnię balkonową, na działce nie mam szklarni. Mój arbuz to jakas mała odmiana Baby czy cos.. :?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

vanilia Arbuzy do gruntu sadzimy dopiero po 15 maja kiedy mamy pewność ze nie wystapia już przymrozki ,dodaj zdjecie żeby okreslic w jakim stanie są Twoje sadzonki . Moje sadzone w kwietniu wszystkie się wyciagly przez nasza piękna wiosnę , dzisiaj znowu padał śnieg chociaż miało na śląsku juz powoli się ocieplac , niestety w tym roku ciężko trafić z pogoda i jak na razie nie zapowiada się na super ciepla i sloneczna pogode
vvisquare
50p
50p
Posty: 82
Od: 29 mar 2017, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Witajcie. Zafascynowana waszymi zbiorami i pięknymi arbuzami, postanowiłam że i ja muszę je mieć! Chciałabym dodać, że to pierwszy rok mojego ogródka. Planuje mieć pełny warzywnik!
Kupiłam nasiona Legutko Rosario F1. I teraz takie nietypowe pytanie. Mam wydzieloną działkę na warzywnik 6x7m.
Tutaj zdjęcie poglądowe jak to będzie wyglądać (mistrz painta). Te kreski to będą ścieżki z płyt chodnikowych.
Obrazek
W szklarni(będzie naprawiona) planuje mieć pomidory, paprykę i ogórki, więc miejsca na arbuzy raczej nie będzie.
Nie chcę mieć pół działki w arbuzie, bo muszą zmieścić się tam też inne warzywa. Jak myślicie, ile miejsca wydzielić na arbuza? I ile sadzonek powinnam posadzić? Istotne jest też, ile z jednego krzaka mogę uzyskać owoców (jeśli wszystko pójdzie dobrze oczywiście).
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Moje arbuziki :) doniczki z przodu a zdjęcie robione kilka dni temu
Obrazek
Czekam tylko kiedy zrobi się cieplej i pójdą do foliaka ;:224
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

vvisquare po co tyle ścieżek ? ;:oj Przecież to jak dynia rośnie, wystarczy jedna według mnie.
Sadź w odstępie około 1 metra i będzie ok :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”