Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Grażynko jeśli są lekkie to zrywaj, nie czekaj na mrozy.
Już nie urosną raczej. :)
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Elu.. są.. ciężkie. Ta na zdjęciu waży 2216 g
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Ale to zapewne Birthouse?
Jak będą zapowiadali w tym tygodniu blisko zera, to od razu zrywaj i nie czekaj.
Na dworze już raczej nie schnie, a w domu zacznie schnąć. Możesz na dzień wystawiać na balkon. :)
Moje jeszcze zeszłoroczne wiszą w domu....może coś z nich wreszcie wyczaruję? ;:173
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Obcięłam drugą. Waży 1994 g. Do pozostałych trzech nie dosięgam :D :D
Są jeszcze dwie malutkie - wielkości gruszki. Z zeszłorocznego doświadczenia wiem, że takie młode raczej nie wyschną, lecz zgniją.
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Warto dodać, że tykwy (krzaki) przy 10 stopniach rosną 1cm na tydzień, o owocach nie wspomnę. Dla mnie nie ma już sensu przetrzymania ich do przymrozków.
elas
50p
50p
Posty: 81
Od: 6 sty 2015, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

A cz takie kobry wielkie 4 ,kg ok 70 cm to też już zrywać? Macie jakieś rady? Jest dosyć zimno boję się przymrozków, bo w dzień to jeszcze całkiem przyjemnie jest.
Awatar użytkownika
mustysia
200p
200p
Posty: 268
Od: 8 sie 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

ElzbietaaG fajnie te poletko zarośnięte heh przynajmniej tykw nie widać i nikogo nie kusi, żeby się do nich dobrać :uszy Piękne okazy! Kobry z zakrzywionymi szyjkami są cudowne ;:138 ;:215 :tan a te dwie na jednym zdjęciu wyglądają jak moje Bushel Basket.
Wczoraj byłam na zakupach w jednym z marketów i tak jak w zeszłym roku w swojej ofercie mają tykwy. Wypatrzyłam jedną, która oczywiście skradła moje serce i zaraz ją wygrzebałam ze skrzynki ale...... syn powiedział, że jak kupię tą tykwę to odda mnie do psychiatryka hahhahah ;:150 ;:306 :;230 nie kupiłam, odłożyłam, ale zważyłam (5 kg) i zrobiłam jej zdjęcie

Obrazek

Karls zrywaj swoje tykwy i chwal się, bo jestem ciekawa Twoich balkonowych zbiorów. U mnie balkon był cały w zielonych liściach, ale nawet nie kwitły tak zareagowały na chemiczny środek na mszyce.. ;:306

Emilio te dynie to Hokaido? mi w tym roku wyszły tylko dynie Biały Dzik. Reszta to jakieś krzyżówki.

Borowa dobrze rozumiem, że z 2 sadzonek masz 20 tykw? czyli na jednym krzaku urosło ich aż 10? heh niesamowite....pierwszy raz słyszę o czymś takim! pokażesz zdjęcia swoich tykw? jestem baaaardzo ciekawa Twoich zbiorów ;:109

Moje Bushel Basket. Wreszcie przestały rosnąć..

Obrazek

Obrazek

Pokusiło mnie i mam za swoje...okorowałam jedną plaskatą i pójdzie na zmarnowanie. Nie wiem co poszło nie tak. Była twarda jak kamień, ważyła już tylko 900 gram i się pomarszczyła ;:110 jedyne wytłumaczenie tego faktu jakie mi się nasuwa to fakt, że stała za blisko kaloryfera a u nas na blokach ruszył już sezon grzewczy i pewnie za intensywnie zaczęła wysychać hmmm innego wytłumaczenia nie znalazłam.

Obrazek

Obrazek

Dwa czy trzy dni po plaskatej okorowałam drugą, ale ta stała już tylko na balkonie i na razie wygląda tak

Obrazek

nie tknę nożykiem już żadnej ;:185 ;:185 ;:185
mustysia
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

mustysia widzę że jesteś z tych niecierpliwych...jak ja ;:65 ;:306 Ja też już nie
będę korować swoich skarbów do wiosny :uszy
Bushel Basket akurat nie wysiewałam ale tych wielkich "ogórasów"/Zucca?/ tez nie. :D
W tym sezonie w uprawie tykwy nic mnie już nie zdziwi, nawet to że zamiast Apple mam ogórasy.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Głupie przymrozki.
Pierwszy raz weszłam dziś w swój gąszcz i niby nieźle, tylko ciekawe, co z tego da się ususzyć.

Obrazek

Najładniejsza z kształtu kobra ma jakieś plamki

Obrazek

Mieszane uczucia

Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

ullak piękne zbiory ;:215 Kobra wygląda na niedojrzałą i uszkodzoną. Nie chcę
być złym prorokiem ale pewnie zgnije. :roll: Sprawdzałaś paznokciem?
elas
50p
50p
Posty: 81
Od: 6 sty 2015, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Mustysia a jak cenią tykwy w marketach? Na wagę, czy szt? Ile takxpa kobra jest warta dla przedsiębiorcy?
Awatar użytkownika
mustysia
200p
200p
Posty: 268
Od: 8 sie 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Ullak bardzo ładne zbiory ;:138
Również wydaje mi się, że kobra nie jest dojrzała. Ciekawe co jej wygryzło taką dziurę :roll: Szkoda tylko, że tak krótko poobcinałaś ogonki tykwom. Jak Ty je teraz dziewczyno powiesisz do suszenia? ;:218 ;:131
mustysia
Awatar użytkownika
mustysia
200p
200p
Posty: 268
Od: 8 sie 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Elas jakby wziąć pod uwagę tylko koszty związane z uprawą czyli woda, nawozy itd to taniej byłoby iść do marketu i kupić. Tykwa sprzedawana jest na sztuki 9,90 zł. Ale ma to oczywiście swoje minusy. Nie wiadomo jak z dojrzałością owocu. No i tam są tylko kobry. Zresztą uprawiając tykwy też borykamy się z problemem dojrzałości owoców i tak naprawdę nie wiadomo ile nam z tego uda się ususzyć.
mustysia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”