Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

borowa pisze: Marconi_exe , jaki Dremel polecasz?teraz są jeszcze w lidlu multiszlifierki akumulatorowe, chciałam ją mieć ale mąż mówi, że to badziewie.
Widziałem teraz te lidlowskie w gazetce, akumulatorowe. Ja też mam z lidla i nazywało się to zestaw grawerski, ale to zupełnie co innego bo moja maszynka jest sieciowa, a nie aku. Wg mnie bardzo udany zakup, korzystam z niego już dwa lata ale rzadko.

Takich zestawów grawerskich co ja kupisz 3 lub jednego Dremela, a przecież to urządzenie nie musi być profesjonalne. Jak bym miał na tym zarabiać to bym pewnie kupił najlepszy sprzęt.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Dzisiaj wrzuciłem do kiełkowania nasiona tykwy giganta o grubej skórze, na razie 7 nasion. Następne 7 zostanie skiełkowane za dwa tygodnie wraz z pozostałymi odmianami. Powoli zaczyna brakować miejsca w tunelu z rozsadami.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Marconi_exe, to masz tego Dremela, czy nie? Amerykańcy go polecają.
Nie chodzi mi o super profesjonalny sprzęt bo dopiero będę zaczynać, ale np.o taki, do którego nie będzie trudno dokupić narzędzi obrabiających w razie potrzeby, i też by wszystko można było nim zrobić. Wierzę w mój potencjał twórczy ;:224.
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Nie mam dremela, moją maszynkę pokazywałem na 38str. Czy końcówki są kompatybilne tego nie wiem.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Ja mam miniszlifierkę z Verto, każda końcówka z dremela mi pasowała, bo miniszlifierka ma pierścienie w różnych rozmiarach,
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Dziękuję za informacje :)
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Marconi_exe pisze:Dzisiaj wrzuciłem do kiełkowania nasiona tykwy giganta o grubej skórze, na razie 7 nasion. Następne 7 zostanie skiełkowane za dwa tygodnie wraz z pozostałymi odmianami. Powoli zaczyna brakować miejsca w tunelu z rozsadami.

Mówisz, że już czas na tykwy giganty? Jakie konkretnie wysiałeś?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Tylko jedną odmianę, której nasiona bardzo dużo kiełkują, a skorupa dojrzałego owocu sięga do 2 cm. W takich owocach można głęboko frezować. Owoce normalnie sięgają 20 kg. Odmiana podpisana giant birdhouse no i nasiona też ze trzy razy większe od normalnych.
Ten siew to testowy, dlatego zostawiłem siedem nasion na drugi rzut. Później wybiorę to najlepiej urośnie.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

A Ja rzuciłem na wacik(choć sporo osób nie poleca) nasiona Bushel gourd dla testu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Reszta czeka, bo nie wiem jeszcze co i ile wysiać.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Wymyśliłem też taki patent na wyjęcie dużej sadzonki z wiadra 10L kiedy będę sadził do gruntu.

Do wiadra wkładam worek jutowy, który wypełniam ziemią w której rośnie tykwa do czasu minięcia przymrozków. Sadzenie chyba będzie łatwe, złapać za worek i wyciągnąć z wiadra i posadzić na miejsce stałe. Chyba będzie do tego potrzebna pomoc drugiej osoby. Co wy na to?
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Ja chyba coś podobnego kupiłem pod nazwą "Bottle Giant", ponoć do 18kg rośnie. Nasiona wyglądają tak, jak by powiększyć nasiona tykwy do tak 3cm i zrobić guzowatą obwódkę. W porównaniu z innymi nasionami wydają się wielkie, zobaczymy co z tego wyrośnie.

Wiadro 10L na sadzonkę? To chyba strasznie długo zamierzasz je przetrzymać. Nie wiem jak taka wyrośnięta roślinka zniesie zmianę miejsca. Nawet jak będziesz delikatny to jest poruszenie korzeni zawsze bo worek jest miękki, a dyniowate o ile dobrze znoszą co byś nie robił z zielonym, to gmeranie w korzeniach mogą nie najlepiej przyjąć.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Marku, Ja bym zaproponował może 2wiadra 10l ale w jednym powycinać sporo otworów albo 4duże kwadraty, później to wycięte w środek całego, sypiesz ziemie i dajesz sadzonke. Jak musisz wysadzić ją do gruntu, to wyciągasz sadzonke z tym wyciętym wiadrem i całość sadzisz w dół. Korzenie sobie spokojnie wyjdą, a wiadro utrzyma całość w ryzach przy całej operacji. :)

Coś takiego, jak miałem do ziemniaków w tamtym sezonie, jak widziałeś te pojemniki w moim wątku.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Karls, nie wiem czy na bieżąco czytasz cały wątek, ale z mojego doświadczenia wychodzi, że nasiona tykwy kiełkowane w temperaturze około 30st. C kiełkują po dwóch dniach. No i w takim wypadku zamierzam wysadzić sadzonki do dużych wiader, a później do ziemi. Nie zamierzam ich specjalnie przetrzymywać bo to tylko ujemnie by się odbiło na roślinie. Niedługo powinna przyjść pocztą ostatnia przesyłka z tykwami. Chyba kupiłem wszystkie odmiany z jednego holenderskiego sklepu. Pozostałe odmiany chcę wysiać dopiero za jakiś czas i to będzie optymalny termin, a te kilka nasion to próba bo ponoć kiełkują długo. Wychodzi na to Karls, że mamy tą samą odmianę. Będziemy porównywać efekty pracy ;:136

Błażej widziałem Twój patent z wiadrami. Ale ja chyba bym to trochę zmienił i wyciął kilka dużych dziur w wiadrze, potem włożył worek jutowy, wysadził sadzonkę, a po ogrodnikach całe wiadro do ziemi. Korzenie spokojnie przejdą przez jutę.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”