Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mustysia
200p
200p
Posty: 268
Od: 8 sie 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

ElzbietaaG czekam na zdjęcia Twoich pewniaków :tan Mogę później wrzucić zdjęcie suchego owocu a jeśli Ci się podoba adresik i wysyłam nasiona ;:209
Dziś taki cudaczek. Sadzone co innego a wyrosło takie coś. Spore już bo ma jakieś 37 cm długości. W obwodzie się powiększa.
Obrazek
mustysia
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Podobne do kobry, chyba że mieszaniec.:wit
elas
50p
50p
Posty: 81
Od: 6 sty 2015, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Ja się doczekała dwóch owoców kobr jak na razie, male sa ale widać ze rosna,czekam na bianke i jakaś taka okrągła odmianę niczym kula. Jeśli mogła by poprosić o kilka nasionek tykwy kettle, lubiebmale tykwy bo mam problem z suszeniem Nie mogę pisać wiadomości priw dlatego piprosilabym obwiadomosc z adresem @ do kontaktu.dziekuje
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Dzisiejsza sesja zdjęciowa - doniczkowa na podwóreczku.

Apple

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Giant Bushel

Obrazek

Tygrysia na działeczce

Obrazek

Corsican Flat



Obrazek

Jest jeszcze sporo maluchów ale czas pokaże czy dadzą radę. Na pewno część z nich
to będą krzyżówki, to niestety nieuniknione. Z braku męskich kwiatów zapylałam inną odmianą a pewnie fruwające zapylacze też troszeczkę namieszały.Dzisiejszego wieczoru zapyliłam 4 kolejne kwiatki. :tan :tan
Awatar użytkownika
mustysia
200p
200p
Posty: 268
Od: 8 sie 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

ElzbietaaG śmiem twierdzić, że Twoje apple to nie apple ;:185 nie jest to czasem odmiana Green Ball albo Bushel Basket? Znawcą nie jestem ale moje jabło jest grubsze od góry i cieńsze na dole
Obrazek
Natomiast oglądając Twoją Tygrysicę dochodzę do wniosku, że ten mój cudaczek to musi być krzyżówka kobry z tygrysicą ;:306
mustysia
Awatar użytkownika
mustysia
200p
200p
Posty: 268
Od: 8 sie 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Dipper
Obrazek

Obrazek

Corsican flat
Obrazek

Obrazek

Green Ball
Obrazek
mustysia
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Szkoda, tak się cieszyłam ze swoich jabłuszek ;:145 Obrodziły jak żadna inna odmiana,
na krzaczku wisi aż 5 sztuk różnej wielkości. Wysiewałam jako Apple a to będzie jednak niespodzianka.
Ale chociaż Corsican Flat mam podobne do twojego ;:7
Większość moich owoców jest strasznie pochowana a to za pergolą a to wisi przy ziemi,
nawet zdjęcia było mi ciężko porobić. Jakieś takie przyczajone. Ale to może i dobrze, dwa dni
temu przeszła u nas burza gradowa i całe szczęście nie narobiła szkody mojej uprawie. :D
mustysia twoje dippery robią wrażenie. ;:215 A jeszcze mam pytanie , moje niby Apple
ma charakterystyczny kształt liści, bardzo podobne do liści winogron.Czy twoje Green Ball też
ma takie liście?
elas
50p
50p
Posty: 81
Od: 6 sty 2015, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Twoje crosican flat zapowiada się świetnie, ależ jest tych odmian. Co oku coś nowego widzę. Pochwalcie się w jaki sposób nabywanie take niesamowite odmiany... może się czegoś nauczę?
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

W sprawie tego jak wygląda klasyczny dipper, załączam zdjęcie ode mnie. Na razie jeszcze małe, bo są spóźnione trochę względem reszty, ale nadgonią :). Największe są maczugi, najdłuższa ma coś około 50cm na długość.

Obrazek
Obrazek

mustysia - twoje tak jakoś nietypowo wyglądają, ani kształt ani barwa nie jest do końca tak jak w dipperach.
elas
50p
50p
Posty: 81
Od: 6 sty 2015, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Ja ponawozilam dziś swoje okazy.i zlamalm żeński kwiatuszek z krzaczka na którym jeszcze łyso od owoców. Delikatność widać to moja specjalność.
Awatar użytkownika
mustysia
200p
200p
Posty: 268
Od: 8 sie 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Hihi Karls bo może mój dipper to taki "mustysiowy dipper". No nie wiem...znawcą nie jestem, kłócić się nie mam zwyczaju więc niech będzie że nie mam dippera. Ale mi się ten mój szalenie podoba. Najwiekszy ma już 40 cm długości i 51 cm w obwodzie :tan
Karls a pokazał byś mi jak wygląda Twoja maczuga? Haha tak bez podtekstów oczywiście.... ;:173 bo też posiadam coś co nazywam maczugą a może to znowu nie będzie maczuga? Ładnie proszę ;:180
mustysia
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

elas na nasionka możesz liczyć jak najbardziej :uszy Na wiosnę, po wysuszeniu
zawsze mogę się podzielić.
Awatar użytkownika
mustysia
200p
200p
Posty: 268
Od: 8 sie 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Elas napisałam Ci na maila.

ElzbietaaG ale ze mnie blondynka...byłam na działce zrobiłam zdjęcia liści Green ball ale nie przyszło mi do głowy zrobić zdjęcia liścia Apple ;:173

liść Green Ball mniejszy
Obrazek

Green Ball większy
Obrazek

hmmm Nie wiem Elu czy Cię nie wprowadziłam w błąd. Dziś Przyglądałam się moim Apple. Mam dwa krzaki posadzone obok siebie. oczywiście pochodzą z jednego źródła. Jedno wygląda tak jak pokazałam wcześniej czyli zdecydowanie jest szersze u góry
Obrazek
a drugie tak. jest mniejsze od pokazanego wyżej, ale tamte mniejsze też mają widoczne zgrubienie u góry.
Obrazek
Jak dla mnie zasadniczo się różnią. No chyba, że osoba od której odkupiłam nasionka pomieszała je :?
A może wypowie się ktoś kto juz miał u siebie Apple?
zdjęcie z Sieci
Obrazek
mustysia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”