Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Też skłaniam się ku temu abyś obejrzał szyjkę korzeniową i myślę, ze mogłaby to być: Fuzarioza zgorzelowa pomidora (syn. fuzaryjna zgorzel szyjki i podstawy łodygi pomidora) http://ipopom.inhort.pl/index.php?d=opis&id=325
wywołany przez grzyb Fusarium oxysporum, który
wydziela specyficzny, przyjemny zapach przypominający brzoskwinie lub woń kwiatów.

Tutaj znalazłam najlepsze zdjęcia objawów choroby: https://www.plantvillage.org/en/topics/tomato , porównaj bo my widzimy tylko zdjęcia a Ty całość.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Witam!
Czy na SZW można stosować OW, czy lepiej saletre wapniowa, albo cytrynian wapnia. OW mam gotowy.
Pozdrawiam!
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

witam.Mam problem z pomidorami.Pierwsze i drugie grono dobrze zawiązali się,ale na następnych częściowo albo całkowicie opadają zawiązki.Pomidory byli nawożone tylko gnojówką z pokrzyw.Dzis opryskałam florovitem.
Obrazek

Obrazek
I jeszcze ten listek.Czy to jest niedobór czegoś czy już jakiś chorobisko.
Obrazek
Pozdrawiam Ekaterina
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Czy wykorzystanie kwasu borowego do poprawy wiązania kwiatów i ochrony przed szarą pleśnią dotyczy tylko pomidorów czy również papryki i ogórków tak jak w przypadku wykorzystania cytrynianu wapnia przeciwko zgniliźnie wierzchołkowej zarówno w pomidorach jak i u papryki i ogórków ?
kardinale
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 cze 2016, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Kasencja i whitedame

Dziękuję za rady. Oglądałem dokładnie krzaczki, łodygi wyglądają zdrowo. Nie widać nalotu, plam itp. Wąchałem ;:204 ale pachną tylko pomidorowo. Wczoraj pryskałem topsinem.

Dodam, że raczej korzenie nie powinny coś mieć, bo ja jestem z tych co oszczędnie podlewają, daję obeschnąć korzeniom. Podlewam co 2 dni, czasami co 3.

Wg. tego co podała whitedame (https://www.plantvillage.org/en/topics/tomato ) liście na dwóch krzakach przypominały Werticilioze.

Na chwilę obecną wszystkie z objawami poobrywane. Będę czekał. Muszę też prysnąć na suchą zgniliznę, bo Opalki dostają. A tak na marginesie, czy Opalka ma to do siebie, że rośnie tak jakby ciągle podwiędnięta? Bo rosną prawidłowo, owoce ładne, a ciągle takie jakby im wody brakowało.

Ps. Maraga napisz mi na PW swój email, ponieważ nie mam uprawnień do pisania PW, a chciałem o coś zapytać.
Pozdrawiam
Kasencja

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

W takim razie "moim" zdaniem to z wilgoci i tyle.
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

kacona


Szara pleśń na pierwszym zdjęciu utrapienie foliowców ,ostatnie zdjęcie jeżeli jest to liść z dołu pomidora to nie ma się czym martwic na Alternarioze to nie wygląda.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Dzisiaj w gruncie na moich pomidorach znalazłąm kilka takich liści, To są dolne liście ,te najstarsze, Oberwałam je
Obrazek
Obrazek
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Co dolega moim pomidorom? Jakoś nie umiem rozpoznać :( Z góry dziękuję za pomoc

Obrazek

Obrazek

Obrazek
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2431
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Pokaż całe krzaki ale wydaje mi się ,że wyglądają na zagłodzone :roll:
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Jutro wstawię zdjęcie całych krzaków. Pomidory są zagłodzone więc w takim razie nawozić częściej niż raz w tygodniu? Do tej pory nawoziłem raz w tygodniu florovitem. Dodam że sadzona rozsada była już dość duża bo miała koło 60 cm jeśli nie więcej...
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

kardinale pisze: Muszę też prysnąć na suchą zgniliznę, bo Opalki dostają. A tak na marginesie, czy Opalka ma to do siebie, że rośnie tak jakby ciągle podwiędnięta? Bo rosną prawidłowo, owoce ładne, a ciągle takie jakby im wody brakowało.

Opalka tak ma, zachowuje się jak księżniczka na ziarnku grochu, rośnie ale jakby się jej nie chciało. A oprysk na wierzchołkową zgniliznę zrób szybko, bo im wyższe grono tym więcej będzie zaatakowanych pomidorów, i nie obrywaj tych chorych, niech sobie wiszą.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.15

Post »

Witam serdecznie
bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu dolegliwości moich pomidorków.
Dosłownie z dnia na dzień najmłodsze listki wierzchołkowe zrobiły się jasno żółte, prawie białe.
A inny krzak zmienił się zupełnie, liście zrobiły się wąskie, rurkowe, nie przypomina pomidora.
Bardzo proszę o pomoc, chciałabym jak najszybciej uzupełnić im te niedobory. Mam te odmiany po raz pierwszy (z wymiany) i nie chciałabym ich utracić:(
Pozdrawiam
Joanna

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”