Nasiona na taśmie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nasiona na taśmie

Post »

kaLo pisze:bo każdy wie co innego.
No właśnie, zdania są podzielone, jedni chwalą inni nie, ale muszę się w końcu zdecydować.
dziadek22 pisze:Na twoim miejscu kupiłbym taśmę.
Raz kozie śmierć, rzutem na taśmę kupię taśmę i sie zobaczy co z tego wyniknie. Ale myślę, że jak przypilnuję żeby taśma była cały czas wilgotną a nasiona nie będą trefne, to powinno się udać. Tak więc pożyjemy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam Józef
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Ważne jest aby ziemia przed siewem była dobrze nawodniona. Po siewie już nie podlewana, a przykryta włókniną.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Najlepiej podpatrywać konkurencję , amatorzy profesjonalistów i odwrotnie. Nie spotkałem taśmy na polach, a tylko siewniki, to trzeba się zaopatrzyć mini precyzyjny siewnik i po kłopocie. Tak samo rozstaw, zagęszczenie także to zły sposób, bo gdy nie miałem czasu sam posadzić kapusty, to mi ją posadzono w odstępach niecałe 50cm, były malutkie główki, a gdy ja posadzę kapustę późną do kiszenia co 70cm, to mam głowy nawet powyżej 10kg.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nasiona na taśmie

Post »

dziadek22 pisze:Ważne jest aby ziemia przed siewem była dobrze nawodniona. Po siewie już nie podlewana, a przykryta włókniną.
Ja sieję w marcu jak tylko pogoda na to pozwoli, po zimie ziemia jest dość dobrze nawodniona. Co do włókniny, to mam opory w jej stosowaniu, bo położona bezpośrednio na glebie powoduje, że ziemia pod nią robi się koloru ceglastego i pokrywa się jakimiś zielonymi jakby glonami. Nie wiem co to jest, więc nie ryzykuję, jak już to bym musiał robić jakieś niskie podpory, żeby nie leżała bezpośrednio na ziemi. Czyli dodatkowa i kłopotliwa dla mnie robota, więc nie okrywam, ale staram się utrzymywać glebę wilgotną do momentu aż wszystko wykiełkuje.

No kolego nie porównuj pola do moich ok 15 m2, ja jako małorolny mogę sobie pozwolić na taki taśmowy luksus a Ty już niekoniecznie, bo to byłby już przerost formy nad treścią (ekonomia się kłania). :D
Pozdrawiam Józef
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nasiona na taśmie

Post »

:wit
Zainspirowaliście mnie "domowej roboty" taśmami :lol:
Chyba coś takiego zrobię, bo mam już praktycznie wszystkie nasiona które planuję w tym roku wysiać ... więc zakup gotowych taśm odpada ;:185
Uwielbiam wszelkiego rodzaju "prace ręczne" dlatego "produkcja" taśm mnie nie przeraża - wieczorkami jednym okiem net będę przeglądała a drugie oko będzie pilnować rozmieszczania nasionek na bibule :;230 :heja :;230
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Mnie za te pieniądze to by mi się nie chciało. :)
Obrazek
Zakupiłem pietruszkę, marchew i rzodkiewkę. Taśma 7 m , nie sprawdzałem jeszcze czy całość ma 7 m czy 7 m x 3 jak na fotce.
Pozdrawiam Józef
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona na taśmie

Post »

A gdzieżby się zmieściło 21 m w takiej torebeczce?
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nasiona na taśmie

Post »

To są trzy rzędy b. ciasno zwiniętej bardzo cieniutkiej bibułki z nasionami i tak opisanej jak na fotce co by sugerowało, że każda taśma ma po 7 m. Na razie nie chcę jej rozwiać do sprawdzenia a sam jestem ciekaw i pozostaje mi tylko cierpliwość do marca o ile pogoda dopisze. A tak to wygląda, zakładałem, że całość ma 7 m to zakupiłem po 2 taśmy czyli 14 m, tyle ile mi potrzeba na obłożenie moich zagonów.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Józef
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Jak zmierzysz długość tego kokona i policzysz zwoje to łatwo policzyć ilość metrów. Na opakowaniu napisali 7m a nie 3x7m. Chyba, że 3x schowało się pod metką. :roll:
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Nie kalo , pisze tylko 7 m, dlatego kupowałem jako odcinki 7 m netto, dopiero po rozpakowaniu z ciekawości to zobaczyłem, że to są trzy odcinki. Z policzeniem to nie problem, tylko ja swoje okulary zostawiłem wczoraj na działce a bez nich to ani rusz i to przy tak cieniutkiej bibułce.
Pozdrawiam Józef
Turtle
200p
200p
Posty: 355
Od: 14 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Tam jest 7m :)
Sam kupiłem kilka różnych nasion na taśmie. Vilmorin daje 6m
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Zgadza się, ja swoją tak z ciekawości rozwinąłem i są tam trzy odcinki po ciut ponad 2,3 m, czyli razem 7m.
Pozdrawiam Józef
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Też w tym roku chcę spróbować wysiewu na taśmie, pierwszy raz :) wysieję część na taśmie a część nasion otoczkowanych i sobie porównam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”