Nasiona na taśmie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
jeny30
50p
50p
Posty: 79
Od: 24 sie 2014, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, Słupsk

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Chciałam tylko zameldować, że pięknie wschodzi mi marchewka i pietruszka, którą robiłam na taśmie. ;:333
Pozdrawiam, Ania

"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze." Albert Einstein
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Ja też robiłam nasionka na taśmie, ale to raczej ostatni raz- bardzo nierówno powschodziły. Wolę posiać gęściej, a potem poprzerywać. Teraz to nie mam co przerywać i muszę dosiać ;:131
Pozdrawiam -Marta
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Nasiona ogórka na taśmie u mojej szwagierki w tym roku wzeszły wręcz tragicznie słabo.Ok. 4-5 sztuk ;:306 na 50 nasion. Poszła po rozum do głowy i dosiała już tradycyjnie.Efekty już widać gołym okiem. ;:333
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
jeny30
50p
50p
Posty: 79
Od: 24 sie 2014, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, Słupsk

Re: Nasiona na taśmie

Post »

U mnie moje marchewki i pietruszka pięknie powychodziły na taśmie. Porosły jak malowane, pierwszy raz nie miałam z nimi żadnego kłopotu w postaci przerywania. Wyrywałam tylko te, które chciałam do bieżącej konsumpcji. Ja jestem baaardzo zadowolona z mojego "eksperymentu". Tak się zastanawiam, ponieważ mam jeszcze trochę tych porobionych taśm, czy mogę posadzić je wiosną? Jaka jest "gwarancja" nasion marchwi i pietruszki? Czy wykiełkują jeszcze, jak tak cały rok poleżały?
Pozdrawiam, Ania

"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze." Albert Einstein
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Zrób test, utnij 20cm taśmy i sprawdź siłę kiełkowania.
Awatar użytkownika
jeny30
50p
50p
Posty: 79
Od: 24 sie 2014, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, Słupsk

Re: Nasiona na taśmie

Post »

O..., o tym nie pomyślałam. Tak też uczynię. :wit
Pozdrawiam, Ania

"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze." Albert Einstein
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 390
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Przyznam się szczerze że jeszcze nie sadziłem nic z nasion na taśmie ,
jakoś mnie to nie przekonuje wolę przerywać , według mnie większa kontrola nad uprawą .
Ale nie mówię nie tak do końca , może kiedyś przetestuję .
Awatar użytkownika
janiszewo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 gru 2016, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wydmuchowo

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Witajcie
Chciałabym temat "nasiona na taśmie" reaktywować.
Mam pytanie do Was, czy stosowaliście siew marchewka + rzodkiewka na jednej taśmie? Jakie były efekty?
Pozdrawiam z Janiszewa
:)
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Ja też w przyszłym roku chcę popraktykować z nasionami pietruszki i marchwi na taśmie. Interesuje mnie zakup gotowej taśmy, bo do wykonanie swojej nie mam cierpliwości, bo bym musiał wykonać ok 80 m takiej taśmy! ;:oj W tym roku marchew i pietruszkę miałem piękną. (ale okupioną potwornym bólem kręgosłupa). Sama przerywka zajęła mi prawie dwa tygodnie, do przerwania miałem tylko trzy zagony 5,5X1,2m. Mam poważnie zrębany kręgosłup i taka przerywka to dla mnie po prostu bardzo bolesna makabra. Żeby sobie ulżyć, dlatego pomału dojrzewam do zakupu takiej gotowej taśmy. Czy ktoś z Was używał takiej kupnej taśmy, warto?
Pozdrawiam Józef
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Zdania są podzielone.Komu taśma ładnie powschodziła ten chwali inni twierdzą ,że szkoda pieniędzy.Drobne nasiona można zmieszać z podobnej grubości piaskiem i w ten sposób zmniejszyć gęstość wysiewu.Wtedy przerywka nie jest taka uciążliwa a zaoszczędzone na taśmie pieniądze można wydać w sklepie ,który jest obok nasiennego ;:304
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nasiona na taśmie

Post »

No to nie pocieszyłeś mnie, i dalej mam zagwozdkę taśma czy wysiew tradycyjny. W tym roku ułatwiłem sobie wysiew w ten sposób że, nasionka wymieszałem w różowej zaprawie nasiennej T 75 i to dość intensywnie. Ułatwiło mi to rzadszy wysiew ze względu na dobrze widoczne nasionka w glebie. Mimo to nie uniknąłem przerywki, stąd pomysł z taśmą.
Pozdrawiam Józef
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Na taśmie miałem sałatę i szału nie było, może marnie trafiłem.Kup na próbę i potem podejmiesz decyzję.Tak będzie najrozsądniej, bo każdy wie co innego.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona na taśmie

Post »

Joze1802 pisze:Ja też w przyszłym roku chcę popraktykować z nasionami pietruszki i marchwi na taśmie. Interesuje mnie zakup gotowej taśmy, bo do wykonanie swojej nie mam cierpliwości, bo bym musiał wykonać ok 80 m takiej taśmy! ;:oj W tym roku marchew i pietruszkę miałem piękną. (ale okupioną potwornym bólem kręgosłupa). Sama przerywka zajęła mi prawie dwa tygodnie, do przerwania miałem tylko trzy zagony 5,5X1,2m. Mam poważnie zrębany kręgosłup i taka przerywka to dla mnie po prostu bardzo bolesna makabra. Żeby sobie ulżyć, dlatego pomału dojrzewam do zakupu takiej gotowej taśmy. Czy ktoś z Was używał takiej kupnej taśmy, warto?
Na twoim miejscu kupiłbym taśmę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”