Liście jak sito

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
abas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 maja 2016, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Liście jak sito

Post »

Witajcie!

Amatorka - chciałam własny ogródek. Jak mama, pod chmurką. Zasadzić, cieszyć się, wyplewić, wyzbierać, zaczekać do przyszłego roku by czynność powtórzyć. Miała być pełnia szczęścia. Niestety. Po posadzeniu m.in. flanc kilku odmian pomidorów, cukinii i papryk zauważyłam liczne małe dziurki na liściach. Po kilku dniach liście się zwinęły i zostało to co uwieczniłam na zdjęciach. Wprawdzie przez ponad tydzień po posadzeniu padał obficie deszcz, a kawałek poletka na warzywnik udostępnił Poczciwy Sąsiad. Jednak, mam teraz obawy, iż:
1. w ziemi są jeszcze opryski z zeszłego roku/dwóch lat (wcześniej Poczciwy Pan Antonii miał tam posadzony owies, który na pewno opryskiwał)
2. panuje jakiś szkodnik, który wszystko zżera, lub
3. jakaś afrykańska, wszystko niszcząca choroba ;)

Bardzo nie chciałam opryskiwać warzywnika jakąkolwiek chemią, jednak czy się da? Jeśli nie, to co robić?
Podejrzewam, że roślinki będę musiała wymienić, ponieważ z tych bidulek już nic nie będzie...

Pozdrawiam Was serdecznie!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Liście jak sito

Post »

Witaj na forum,
proponuję abyś zapoznała się z tematami jakie mamy w tym dziale rozglądając się po pierwszej stronie
jak również zaglądając do Spisu treści

Ponieważ warzyw jest sporo, a co za tym idzie i problemów w ich uprawie również, nie łączymy w jednym temacie wszystkiego.
Dział warzywny jest działem merytorycznym i każde warzywo ma przynajmniej jeden wątek.
Dlatego pytania, czy też dyskusje prowadzimy w konkretnych wątkach dotyczących konkretnego warzywa.

Ten temat zamykam i zapraszam do wybrania odpowiedniego wątku.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”