Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Olaferka
50p
50p
Posty: 93
Od: 30 cze 2016, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

ekopom

Dziękuję serdecznie za pomoc:)
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

ekopom pisze:Ja pozostaję przy dobrze rozłożonym kilkuletnim oborniku, a ziemia resztę przemieni go w jeszcze bardziej przyswajalne formy. Mam klęskę urodzaju ogórków, ale pod folią przy tej metodzie.
Obrazek Obrazek
Piękne ogórki... ;:oj Sprzedajesz je gdzieś ? Jest popyt na ogórki o tej porze roku ? Ja pewnie też bym spróbował takiej wczesnej uprawy pod tunelem, ale niestety służy mi on głównie do produkcji rozsady warzyw, a więc wczesną wiosną jest zajęty i dopiero początkiem maja się zwalnia...
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ludwiku ogórki piękne, moje jeszcze nie wysiane, ale kilka tygodni temu dostałam kilka sadzonek, z których już jemy pierwsze owoce, ale nie umywają się do Twoich. Powinnam je podlać gnojówką z pokrzyw (mam nastawioną), bo nie zostały niczym zasilone pod korzeń.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ogórki długie uprawiam do 10 czerwca, bo do tego czasu jest popyt, potem potrzebny jest tunel na pomidory jesienne. Gruntowe to zbyt jest ciągły.
Ewo, samą gnojówką z pokrzyw nie da się nakarmić ogórków, gdy ma być plon kilkadziesiąt kilogramów z 1 m2.
Mam bardzo dużo w ziemi obornika z poprzednich lat, a i na jesieni też był dany bardzo rozłożony obornik. Z ziemi 6 klasy zrobiła się ziemia jakby była z torfu.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Jaka proporcja tej gnojoweczki i co jaki czas podlac?
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Kiedy sadzisz rozsadę tych ogórków, że one są już w tym stadium ? I jak ogrzewasz tunel ? Zawsze mnie to interesowało bo ja zajmuje się tylko ogórkami gruntowymi w polu. Moje myślę, że za tydzień będą miały pierwsze kwiaty bo już pojawiają się zawiązki.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Hm, ogórki "podlane" pokrzywówką, proporcje powinny być chyba 1:10, ale nie miałam czasu się bawić, więc polałam w pewnej odległości od krzaków po trochu ( w sumie całe wiadro) gnojówki, a potem porządnie zlałam wodą z węża. Mam jeszcze do dyspozycji nawóz od kur, trochę nawet wybranego w zeszłym roku (więc już rozłożony -nie śmierdzi, wygląda jak torf) ale nie wiem czy teraz nie za późno, by go dawać. Najwyżej plon będzie nieco mniejszy, jak pojawią się pierwsze dojrzałe pomidory, to i tak ogórki schodzą na dalszy plan.
pozdrawiam Ewa
mirka2
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 172
Od: 12 cze 2009, o 19:53
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

ekopom pisze:Ja pozostaję przy dobrze rozłożonym kilkuletnim oborniku, a ziemia resztę przemieni go w jeszcze bardziej przyswajalne formy. Mam klęskę urodzaju ogórków, ale pod folią przy tej metodzie.
Obrazek Obrazek
Tydzień temu miałam okazję być na plantacji Ludwika. Zrobiła na mnie imponujące wrażenie. Dorodne, zdrowe ogórki, masywne krzaki, a wszędzie widać rękę dobrego ogrodnika. Od wielu lat na działce uprawiam ogórki, ale nigdy nie miałam tak dorodnych i smacznych plonów. Dlatego skorzystam ze wskazówek Ludwika: jesienią ziemię pod ogórki przekopię z kurzeńcem, dokarmianie roślin i opryski tylko z naturalnych komponentów( Bormax, Tymol itp).Uprawa Ludwika potwierdza, że pielęgnując warzywa z pasją, oraz stosując sposoby Eko można osiągnąć tak dobre rezultaty.
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Krótkie ogórki, t z dosiewki jeszcze nie dogoniły tych z rozsady:
Obrazek
A tu ogórek wężowy, nie mam szklarni, nie mam miejsca, to wsadziłam go pod płotem w grunt :p
Obrazek
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

A ja pod swoje ogórki dałem przerobiony obornik na to ziemie i posiałem je.Potem okryłem agrowłókniną.A pytanie brzmi: kiedy ściągacie agrowłoknine ze swoich ogórków?Jakiej są wielkości?
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

W tym roku bardzo ładnie wzeszły ogórki siane wprost do gruntu, pewnie nasiona były lepszej jakości. Ale nie rosną szybko, przez te chłodne noce.

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

U mnie też póki co ogórki nie wyglądają najlepiej, ale było kilka nocy po 8 stopni i to pewnie dlatego.
Iza
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Trochę deszczu, noce się zrobiły cieplejsze i ogórki nabrały wigoru.
Obrazek

Na komputerze mam zdjęcie pionowe, w fotosiku pionowe a tu cały czas poziomo. Z innymi dawałam sobie radę a tu ani rusz.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”