Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Woda na liściach w czasie słonecznej pogody i nieco się podgotowały.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ja jutro posieję, bo już postawiłam je na podkiełkowanie, ale teraz żałuję, że się pospieszyłam. Wczoraj prognoza pokazywała w połowie maja nocami minimum 7 stopni, a dziś na 15.V raptem 4 st C ;:131 Będę musiała je na tą jedną noc porządnie okryć.
Albo, jak to prognoza długoterminowa- jeszcze się może zmieni, byle nie na przymrozek :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Witam czy ktoś z Państwa miał ogórka gruntowego edyp konserwowy mieszaniec F1? Dobry czy nie?I czy jak jest konserwowy to do kiszenia się nie nadaje? :-) laik jestem więc proszę o poradę... i czy nadaje się do sadzenia bez osłony?
Obrazek
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ja mam rozsadę jeszcze w wielodoniczkach ( niestety dość małych ) ok25szt, wypuszczają już drugi liść właściwy. Ze względu na ochłodzenie ok 15 maja mam nadzieję, że uda mi się wytrzymać z wysadzeniem własnie do niedzieli 15maja.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ja wysiałam ale do wielodoniczek.
Mam przykre doświadczenia z ostatnich 2 lat z sieewem wprost do gruntu- coś mi je zżerało, najprawdopodobniej wszędobylskie ślimaki. Zauważyĺam,że starszych sadzonek nie zjadają tak łapczywie, więc spróbuję z rozsadą.
Jak wyrosną pierwsze właściwe listki, przesadzę do gruntu.
Pozdrawiam, Marta.
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ja w sobotę przeniosłam całą rozsadę do gruntu. Oczywiście tata mnie namówił, żebym jeszcze dosiała bezpośrednio do gruntu, bo mu mało ich było. Tak też zrobiłam, bardzo jestem ciekawa czy coś z tych dosianych wyjdzie ;:7
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Posiałam Anulkę 4. maja, a dzisiaj Hela F1 i Parys F1. Miałam kupionego Izyda, bo podobno dobry do upraw ekologicznych, ale... nie mogę znaleźć paczuszki z nasionami :lol: Może na przyszły rok będą, bo pewnie diabeł ogonem nakrył i są gdzieś pd ręką ;) Anulka jeszcze nie wzeszła niestety, czekam (nie)cierpliwie...
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

A czy moje ogórki posiane na oborniku rzędowo znajdą sobie pokarm,bo podczas siania trochę zboczyłem z kursu i nie mają tego pod sobą?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Pół metra dla korzeni to żadna odległość, pod warunkiem, że ziemia jest na całej powierzchni wilgotna.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

A jak głęboko nawozicie ogórki obornikiem? Wkopałam go tak na szpadel+trochę, powiedzmy półtora szpadla, jak dla pomidorów.
Później wyszukałam, że pomidor i ogórek z tego względu nie są dobrymi sąsiadami, że pomidor korzeni się głęboko i "wyjada" wszystko ogórkom, które mają płytko korzenie. U mnie nie rosną blisko siebie, ale nie wiem, czy ogórek w ogóle się do tego obornika dogrzebie :roll: W tym roku i tak tego już nie poprawię, ale na przyszły sezon mi się przyda.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ogórek tyle nie potrzebuje , ja na jakieś 20cm głębokości dałem obornik koński, na to górka z ziemi i na to agrotkanina. Czekam aż ogórki mi podrosną, bób jest już odpowiedni aby je ochronił.
Moje wątki
Festina Lente
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Aguś ja dałem też na szpadel tylko że go tam troche jest.Na to ok 10 cm ziemi i po tygodniu siew.Aha pewnie powiecie że przedobrzyłem ale jeszcze w rowki przed sianiem dałem hydrocomplex i na wierzch ziemia.Przydeptać i dziś jak przez noc nie napada to jutro podleje.W ziemi wilgotność względna.Chyba nasionka od tego wszystkiego się nie popalą.Ale jak to mówią w życiu trzeba wszystkiego spróbować.Odmiany to krak i octopus
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

U mnie grządka przygotowana, nakryta agrowłókniną, ale nie nawoziłam ani jesienią ani wiosną. W ub.r. był nawóz koński i ogórki rosły jak szalone. W tym roku myślę dać trochę granulowanego obornika, przysypać ziemią i na to sadzonki, na razie stoją na balkonie, poczekam na ocieplenie. Nie wiem czy to wystarczy ogórkom, zobaczymy. Zdam później relację czy to wystarczyło tegorocznym ogórkom. Póki co zapas słoików w piwnicy, po ubiegłorocznej klęsce urodzaju, starczy jeszcze na drugi rok (mimo szczodrego rozdawnictwa bliższej i dalszej rodzinie). Mam sadzonki kraka, cezara i izyda, jeszcze trochę sałatkowego gracius. Krak i cezar w ub.r. się sprawdziły. Z sałatkowych miałam tessę, też była super.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”