Wszystko o pomidorach cz. 12

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

U mnie tez już zaraza w gruncie wchodzi, dzisiaj zerwałam z Kmiciców wszystkie zapalone. Ponad 3 kg, łącznie z pięciu krzaczków już ponad 5 kg owoców. Dojrzeją w domu i zrobię z nich przecier. Czy jeśli zbiorę też zielone, to dojrzeją w domu? Odmiana ta jest bardzo plenna, krzaczki małe, prawie ich nie widać spod owoców. Red Pear, bardzo zachwalany na forum (odmiana wielkoowocowa) - smaczny, dosyć plenny, chyba ma problemy z wiązaniem pod folią, ale i tak poszło nieźle. To bardzo słodki pomidor, smaczny, chociaż chyba brakuje mi jednak odrobiny kwaskowatości w nim. Mam jeszcze Adonisa, malinówka, jednak nie opanowałam ich dostatecznie i porosły zbyt wegetatywnie. Owoce jednak duże i smaczne, choć niewiele jak na tak duże krzaki. Koktajlowy żółty Aztek ma grubą skórkę, ładnie wygląda, smak przeciętny.
Krzaki już nie bardzo wiążą najwyższe grona, dziś nie miałam czasu ogławiać, ale do końca tygodnia to zrobię na pewno.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Rosea, ja nasionka Berner Rosen kupowałam w Szwajcarii.
U mnie Black Sea Man też się nie popisał, prawdopodobnie to jakieś rozszczepienie, bo prawidłowy chyba powinien mieć liście ziemniaczane, ale tak miałam opisaną dilerkę, natomiast Red Pear sieję drugi sezon i jestem z niego dosyć zadowolona, smakowo nie każdemu może odpowiadać, ja przeznaczam jego owoce do suszenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Oh, Rzepko, trochę za daleko.... :heja Po Sungoldy jechałam do ogrodniczego ze 20 km, ale kto wie, może bakcyl pomidorowy tak mną zawładnie... :D. Mój BSM nawet ma liście ziemniaczane, ale poza tym jak na razie nie zachwyca. U mnie RP ma ok. 4 owoców na krzaku, trochę mało ?
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Faktycznie mało. U mnie RP tylko na pierwszym gronie ma 9 owoców. Na pozostałych dwóch gronach ma 4 i 3 owoce. Czwartego grona nie zawiązał z powodu upałów.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

rosea pisze: Z koktajlowych najlepiej spisuje się Sungold -to czterometrowe potwory z kilkudziesięcioma sporymi gronami na każdym.
;:oj Pewnie zeszłoroczny . ;:306
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Pomyliłaś winogrono z pomidorem. ;:306
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Ha, Prześmiewcy, posadźcie, a inaczej śpiewac będziecie. :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Śmiejcie się, śmiejcie, ale mnie nie do śmiechu jak stoję na chybotliwym stojaczku ;:oj przy koktajlówkach i usiłuję je opanować przy 3-metrowym drucie zbrojeniowym co to za palik robi. Poobsuwałam w dół, powyginane na wszystkie strony jak serpentyny, muszę luźno wiązać i w sporych odstępach by je delikatnie, co kilka dni ściągać po troszku w dół :D. A i zlikwidować takie krzaczysko jesienią, to też trochę roboty bo odwiązuję wszystkie troczki, które się mogą przydać. Starych prześcieradeł na troki póki co nie mam więcej.
Pozdrawiam! Gienia.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Co prawda Supersweet 100 ma 2,5 metra i kilka pędów, ale Sungold u mnie jest sporo mniejszy. Następnym razem sadźcie pod balkonem :D .
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Gienia na takich używanych troczkach tylko choroby mogą być.
Prześcieradła w szmatexach można kupić po złotówce.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Raczej po dolarze :)
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Witajcie :wit Czy ten krzew pomidora to Malinowy Olbrzym?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

U mnie polowanie na nawozy trwa, z różnym skutkiem, dostałam siarczan magnezu i potasu, jutro ma coś jeszcze z listy przyjść oby jedno z tych saletra wapniowa, węglan potasu (na mączniaka), na razie dostały tylko florovit (jutro planowany nowy oprysk), nie widać nowych owoców z SZW, betaluxy trochę cierpią na niedobór magnezu (jak to u nich bywa), dostaną chyba oprysk potasem bo nadal mają niejednolite rumieńce, do tej pory z kawałka 4x1,5 zebrałam ponad 3kg a to dopiero początek :D, ZZ chyba zrobiłam falstart (jeden owoc ma charakterystyczny pojedynczy placek i to na tyle, reszta zdrowa jedynie widnieją stare nekrozy od alternariozy).

Kolejna część wątku jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 99&start=0
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”