Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

Jak w cylindrach, to znaczy że są sadzone w coś jakby ścięte doniczki, można podnieść trochę poziom nasypanej ziemi i łatwo się podlewa.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

Czyli te doniczki/cylindry są w ziemi, tak? Otaczają korzenie a nie łodygę? Dobrze rozumiem? :)
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

LaKamila, o cylindrach masz cały wątek http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p4573761
czlowiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 30 mar 2013, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostróda, Warmińsko-Mazurskie

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

LaKamila pisze:Czyli te doniczki/cylindry są w ziemi, tak? Otaczają korzenie a nie łodygę? Dobrze rozumiem? :)
Tak Kamilo, dokładnie tak jest. Podlewam wówczas obficie raz na 8-10 dni.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

A ten drucik musi być świeży obrany, czy lepiej taki już z śladami utlenienia? Który lepiej oddaje miedź pomidorkowi?

Jeszcze kwestia samego działania miedzi, czy ona jakoś później przez aparaty szparkowe rośliny się uwalnia?

Jestem zielony, nie stosowałem drucików, a Miedzian tylko raz. Jestem ciekaw "jak to działa". :)
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

Ja wiem, że nie działa. Zaczynałam od takich propozycji. Ludzie którzy to stosują, ZZ mają jak w banku, jak jest upalne lato, to wcale, lub późno, jak deszczowe, to szkoda gadać.
LaKamila, sorry że odpowiadam dopiero dzisiaj, ale nie wiedziałam, że wątek żyje.
Każdy ma prawo dzielić się swoimi sposobami. Tym bardziej, jeżeli stosuje je już od jakiegoś czasu i się sprawdzają.
Jak sama napisałaś
jeżeli stosuje je już od jakiegoś czasu i się sprawdzają.
Neguję to, że się sprawdzają, to że drut miedziany zabezpiecza przed chorobami grzybowymi z ZZ na czele. Dlatego poprosiłam o zdjęcia, jakieś dowody, bo ten sposób przypomina mi trochę umieszczenie Rozalki, siostry Antka w rozpalonym piecu, aby choroba z niej wyszła, a w zabobony nie wierzyła już moja Prababka.
Czlowiek, ciekawe, ten który uczył mnie jak okręcać drucikiem, to też starszy Pan z ROD. Miałam wtedy 12 krzaków i zjadłam 12 pomidorów, zanim ZZ zjadła moje krzaki. Potem okazało się, że ten, który mnie wciskał ten kit, wieczorkami jedzie po kolei Revus, Acrobat, Mildex, Curzate M. i Infinito. Ale o tym dowiedziałam się dopiero po jakimś czasie, przypadkiem od jego żony.
Mając takie właśnie, złe doświadczenia pozwalam sobie na negatywne i sceptyczne uwagi do pomysłu.
Ale z drugiej strony, podobno nic tak nie uczy, jak własne doświadczenie, więc próbujcie, tylko proszę uczciwie opiszcie efekty tego eksperymentu, i na Boga nie tak: " stosowałam, udało się, nie miałam ZZ ani innych problemów i zebrałam 12 kg z krzaka".
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

Na pewno stosując chelat miedzi w ilości około 0,2_0,3kg na 1ha bardziej wpłynie korzystnie (gdy występuje niedobór), niż tysiące drucików wpięte rośliny, co i tak nie przyniesie takiego efektu.
Wprawdzie Miedzian wszedł do stosowania, obserwując, że na stelażu miedzianym, winorośle nie były porażone przez choroby: mączniaka i szarą pleśń, ale to tlenki miedzi, a nie metaliczna miedź.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

Oj szkoda, że nie ma tu już żadnego chemika. :wink:
Obliczyłby może ile drucików trzeba zainstalować na pomidorze, aby efekt był widoczny i skuteczny. ;:224 ;:136
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

Tlenochlorek miedzi to nie jest nawet to samo, co tlenek miedzi (swoją srogą wystarczy czysta miedź i wpływ wody i powietrza, by spatyniała, czyli utleniła się). Na pewno tak metoda nie działa tak, jak MIEDZIAN. Jak działa, nie wiem i nie będę próbować.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

To mnie zniechęciliście strasznie. Myślałem, że wbity drucik w łodyge rośliny, wzmaga w roślinie proces taki, że przez aparaty szparkowe uwalniają sie związki miedzi, które wraz z parą wodną osadzają się na liściach, tworząc bariere ochronną przeciw chorovok grzybowym. :wink:
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

BobejGS pisze:... Myślałem, że wbity drucik w łodyge rośliny, wzmaga w roślinie proces taki, że przez aparaty szparkowe uwalniają sie związki miedzi, które wraz z parą wodną osadzają się na liściach, tworząc bariere ochronną przeciw chorovok grzybowym. :wink:
Prawda czy fałsz w ustach Błażeja :;230
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

Chce konkretów, ale ogólnie to jaja sobie robie od początku. :lol:


Nie omieszkam jednak sprawdzić tej metody. Jak tylko wysadze pomidory do gruntu, to jednego naszprycuje drucikami dla testu. Będe bezstronny, żeby nie było. Może nawet znajde kilka sztuk dla testu. Wszystko dla rozwiania wątpliwości.
Awatar użytkownika
jacekb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 15 wrz 2012, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prawda czy fałsz w uprawie pomidorów?

Post »

Nie jestem przeciwnikiem stosowania różnych wynalazków w ochronie moich upraw, ale najpierw staram się ustalić czy ich zastosowanie nie przyniesie więcej szkód niż korzyści. Stosując miedzian wiem jaką dawkę i jak często mogę wspomagać moje uprawy. W przypadku drucików miedzi dawka jaką zastujemy jest niewiadoma, a należy ona do metali ciężkich. Tak na szybko "wujek" google podrzucił między innymi taką podpowiedź:
http://www.lepszezdrowie.info/metale_toksyczne.htm
Jacek

Lepiej mieć Parkinsona i trochę rozlać - niż Alzheimera i zapomnieć wypić...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”