ABC- cebula z nasion,rozsada cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Zje, rodzinka uwielbia cebulę, każdą ilość zjedzą ;:306
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Ja też lubię cebulę i surową i pieczoną. ;:224 . Ogólnie cebula z rozsady jest smaczniejsza ,delikatniejsza w smaku od tej samej odmiany posadzonej z dymki. Mam dla porównania wolską i carmen w obu wersjach.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Poprosiłam syna przed kolacją ,żeby skoczył na warzywnik po 3 większe cebule. Przyniósł z odmiany Ailsa craig, urosła większa niż się spodziewałam ;:oj. Do kolacji wystarczyło pół mniejszej cebuli 520 gramowej :) - waga po obcięciu szczypioru. Te większe 643g i 564g zostawiłam, żeby się napatrzeć ;:306. Szczypior się załamał i zaczyna zasychać . Lada dzień wszystka cebula zostanie zebrana.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Proszę o poradę, może nie mam cebuli z rozsady ale dostałam cebule przybyszowe cebuli czosnkowej (podobno rosną ogromne główki), podsuszyłam na słońcu i schowałam na półpiętro przy piwnicznym okienku, zajrzałam teraz do nich i część jest miękka, nie chcę stracić reszty (13sztuk) co zrobić aby utrzymały się do wiosny :? ?
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
nilbul1
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 lis 2014, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Dzięki Pezemkowi i ja mam troszkę własnej cebuli.
Wysiałem testowo kilkanaście nasionek Ailsa craig .
Nie ważyłem ,ale porosły piękne i smaczne.
Pozdrawiam Tadeusz
mati25
100p
100p
Posty: 129
Od: 13 lip 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

To moje największe cebule odmiany ailasa craig.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Piękna :) W smaku jest pyszna, na kanapce z pomidorem świetnie smakuje :D
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Przywiozłam nasiona cebul: DULCE DE FUENTES ( biała ) i TERDIA DE LERIDA ( żółta ). Obie mają opis, że są duże. Mam pytanie czy ktoś siał te odmiany a jeżeli tak to jak się sprawują w naszych warunkach. Po raz pierwszy mam zamiar robić wiosną rozsadę z obydwu odmian.
Pozdrawiam Ela
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Nigdy nie robiłam rozsady z cebuli. Sieję prosto do gruntu cebulę wolską. Kupiłam w ubiegłym roku sadzonki cebuli białej czosnkowej- nie znam odmiany- niestety porażka. Urosła nieduża i moim zdaniem niezbyt smaczna.

Pozdrawiam
Grażyna
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

grafi26 Myślę, że każdą odmianę można sadzić z rozsady ,ja już wypróbowałam 5 odmian z osobiście zrobionej rozsadki :) . Też kiedyś siałam nasionka cebuli prosto na zagonek. Jak im się udało urosnąć, to te większe zużyłam do zjedzenia ,a malutkie zostawiłam na dymkę, ale rzadko mi się udawała taka, żebym była z niej zadowolona. Cebula w doniczce długo wschodzi ,a zasiana w zimną ogrodową ziemię jeszcze dłużej. Na ogół nie dałam rady zapanować nad chwastami . Wystarczył tydzień lub dwa nieobecności i malutkie ,ledwo wzeszłe cebulki przepadły zagłuszone chwastami. Dzięki FO odkryłam uprawę z rozsady i jest to dla mnie niezawodna metoda ;:138 . Z posadzonych z rozsady, mimo że rzadko do nich zaglądałam, urosły kolejny rok, ładne duże cebule. Wyjadamy na bieżąco od lata,a tyle zbiegło na zimę :Obrazek
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Ja nie neguję tego pomysłu uprawy z rozsady. Ja po prostu tak sieję .Cebula nie jest olbrzymia ale tak akurat. Małe tak jak ty to robiłaś sadzę na wiosnę. Napisz kiedy siejesz tę cebulę i gdzie tę rozsadę trzymasz?

pozdrawiam
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

W tym roku cebulę siałam 24 marca, w tym samym dniu posiałam również por i seler (za jedną robotą :) ). Cebula tak samo jak por i seler do wzejścia stała na parapecie ,potem przeniosłam do szklarni. Tydzień przed planowanym sadzeniem do gruntu, wystawiłam do ogrodu w zaciszne miejsce, w celu zahartowania.W sumie to hartowała się dłużej, ponieważ opóźniłam sadzenie ze względu na suszę ,czekałam aż porządnie popadało.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

grafi26 pisze:Ja nie neguję tego pomysłu uprawy z rozsady. Ja po prostu tak sieję .Cebula nie jest olbrzymia ale tak akurat. Małe tak jak ty to robiłaś sadzę na wiosnę. Napisz kiedy siejesz tę cebulę i gdzie tę rozsadę trzymasz?

pozdrawiam

Cofnij się kilka postów... wszyscy jakoś leniwi , trzeba poczytać w wątku, a wszystkie informacje się znajdzie, uprawa cebuli z rozsady nie jest jakąś nowoscią !!!!!
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”