Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Może być nawet samo zalanie bez nawozów, a liście do oberwania.
:wit
Pozdrawiam Eugenia
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Agula1985m pisze:Co jest moim liściom na pomidorach?polane ,poparzone?oderwać czy zostawić?
Obrazek

Obrazek
Wystawione na silne słońce bez zahartowanie lub za duże stężenie składników czyli zasolenie i nie może pobrać wody

-- 29 kwi 2017, o 19:16 --

....jokaer
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Tych liści do oberwania to trochę dużo będzie..zasolenie? Ziemia do warzyw + gnojówka=powód? I co z tym zrobić? Wypłukać wodą raczej nie d rady, bo mimo że podlewam małą ilością to i tak wilgotność długo się utrzymuje.uhh..co robić, co robić? ;:223
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Jaka ziemia i ile nawozu zawiera? Po co pokrzywa do takiej małej rośliny. A czy dziecku dajecie zaraz po urodzeniu kiełbasę? Jeśli to na korzeń to są preparaty na korzeń i działają ale wyraźnie jest na nich napisane że najwcześniej 20 dni po rozłożeniu liścieni. Używam i takich korzeni jak w tym roku nie jeszcze nie miałem. Np. taki VP1 jest znany ze słabego korzenia. Teraz mam wsadzonego w doniczce 1500 ml i prawie wypełnił całą
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Pokrzywówka od niedawna dawana. Pomidory siane 6 marca. Ziemia z casto.... .pokrzywówka dlatego że niby składniki w tej ziemi starczają na 2 tygodnie.. skład ziemi na zdjęciu. No ale proszę o radę a nie ochrzantus...:-)
Obrazek
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Agula1985m pisze:Tych liści do oberwania to trochę dużo będzie..zasolenie? Ziemia do warzyw + gnojówka=powód? I co z tym zrobić? Wypłukać wodą raczej nie d rady, bo mimo że podlewam małą ilością to i tak wilgotność długo się utrzymuje.uhh..co robić, co robić? ;:223
Podlewać tak żeby nie przesuszać podłoża. Nawozu masz 1 kg/m3 to trochę za dużo. Coś jest wysokie zasolenie przy tym nawozie dodanym powinno być ok 1g/l a masz napisane poniżej 2 g/l więc może to być nawet 1,99 g/l

Czy coś pisze o dodatku zwilżacza lub tym podobnym?
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Przesyłam to co jest tam napisane.Może rzeczywiście to dla takiej "starszej" rozsady..
Obrazek
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Moja rozsada wreszcie wyeksmitowana na balkon. Nie myślałem, że mam aż tego tyle ;:223

Obrazek
Andrzej
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Ale piękne Saute! Jaka soczysta zieleń! Ja swoje hartuję na dworze. Na razie siedzą w akwarium bo wiatr by je polamał
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 470
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Oto moje ogórki. Po wysianiu do pierścieni wyciągnęły się straszliwie, że musiałam dołożyć na górę drugi pierścień i dosypać ziemi, a i tak są długachne.Od wczoraj w dzień siedzą na balkonie, a na noc zabieram do domu. W najbliższych dniach powędrują na grządki, tymczasowo pod folię. Czy sadzić je po uszy głęboko do ziemi, tak jak pomidory?
Tak wyglądają

Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Agula1985m pisze:Ale piękne Saute! Jaka soczysta zieleń! Ja swoje hartuję na dworze. Na razie siedzą w akwarium bo wiatr by je polamał
Dzięki :) Moje wczoraj wiatr poczochrał i miałem trochę rozplątywania, ale bez strat. Dzisiaj zapowiadają deszcze i burze, trzeba będzie uważać na porywy silnego wiatru. Coraz bliżej do wysadzenia w grunt, więc nie ma wyjścia, muszą się hartować ;:333
Andrzej
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 470
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

;:oj Dziękuję! A mówią dookoła, żeby z ogórkami obchodzić się ostrożnie, najlepiej nie dotykać za bardzo ;:185 ;:185 Tak mówi moja teściowa. Teraz wszystko jasne. Pomidory będę sadzić w U, a ogórki w spiralkę.

-- 2 maja 2017, o 11:06 --

to ja wrzucę jeszcze taki instruktaż.

https://www.youtube.com/watch?v=LAbmSXvV4KA
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

A nie lepiej stworzyć ogórkom takie warunki, żeby się nie wyciągały i nie trzeba było ich wiązać w kokardkę przyszpiloną wykałaczkami ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”