Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Jak dasz im świeżą ziemię, to im nawozu wystarczy, lepiej nie przedobrzyć. Ja też kupiłam Humus Active, chyba o ten środek chodzi i będę go stosować w tym roku.

Przy sadzeniu do tunelu nie zakopuj ich głęboko, bo to opóźni owocowanie.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

vvisquare ja bym się wstrzymał z wszelkimi wspomagaczami pomidorki i tak już są za duże. Po przesadzeniu do głębszych doniczek (pomidory głębiej) niech stoją w chłodzie a później do gruntu znów je wkopać głębiej.
Te największe niech po 15 maja idą do gruntu a nie w tunel - może tak będzie lepiej?
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Mam podobne doświadczenia jeśli chodzi o rozsadę. Wysiało mi się za duzo pomidorów z jednej odmiany tak będąc szczerym rozsypałem przypadkowo nasiona. Jak siewki wypuściły liście właściwe przepikowałem tyle co planowałem. Reszta rośnie w tej samej doniczce, las pomidorów podlewane rzadko stoja w słabych warunkach i żyją wiadomo mniej lisci łodyga słaba, ale myślę dać paru szanse choćby z ciekawości co z nimi będzie. Ewentualnie wysadze cala bryłę i niech się dzieja cuda
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Moje póki co nieźle rosną w ziemi z Biedronki. Bardziej mnie martwi to, że te starsze z tyłu za bardzo się wyciągają, a biorąc pod uwagę prognozę pogody, to chyba do 03.05 będą stały w domu. Za dużo ich mam żeby codziennie wnosić na noc do domu ;:223

Obrazek
Andrzej
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Aria,
daj znać jak przetestujesz Humus Active. Jestem bardzo ciekawa :)
Iza
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Podlałam Humusem Active mój matecznik irezyny, ziemia wyjałowiona od jesieni, zobaczymy jakie będą efekty. Muszę przyznać, że producent się postarał, bardzo wygodny sposób aplikacji, 2 pompki na litr wody, żel ciemny, bez zapachu, łatwo rozpuszcza się w wodzie.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Saute,
Moje te wieksze w ziemi z Biedry też dobrze ale te małe się zdusiły. Ja w zeszlym roku latałam ze 100szt sadzonek w te i we wte jak pogoda była ;) w tym mam mniej, koło 80 i trochę do wydania ;)
Pozdrawiam ;)
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

kaLo pisze: Nie ma nawozów naturalnych i sztucznych, tylko organiczne i nieorganiczne, choć te pierwsze zawierają w swoim składzie te drugie. Obrazowo można to porównać do wina i koniaku. Wino to napój naturalny a koniak to już sztuczny? Przecież to bzdura. Nie namawiam nikogo do picia koniaku skoro woli wino, ale będę protestował przeciwko twierdzeniu, że koniak to coś gorszego. To sama esencja, duch wina i dlatego nie można go wypić tyle samo , bo łeb urwie.Tak samo jest z nawozami w granulkach. Mam nadzieję, że wszyscy pojęli ten prosty przykład. :D
Kalo ??? Wikipedia: np. nawóz naturalny( https://pl.wikipedia.org/wiki/Naw%C3%B3z_naturalny ) oraz np. nawóz sztuczny (https://pl.wikipedia.org/wiki/Nawozy_mineralne ).
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Jak je zwał ,tak je zwał: można na nawóz naturalny powiedzieć organiczny i to jest też prawidłowa nazwa ,jak i nawóz sztuczny nazwać nieorganiczny i to określenie też jest prawidłowe
Ja używam nawozów organicznych ,jak i nieorganicznych ;:224
Asia
vvisquare
50p
50p
Posty: 82
Od: 29 mar 2017, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Według waszych rad, przesadziłam te najgorzej wyglądające pomidorki do 0,5l kubków oraz przeniosłam do pomieszczenia, gdzie mniej więcej temperatura jest waha się 8-12 stopni i oto są !! Niektórym naprawdę się poprawiło, nie są już takie zwiędnięte.
Część z nich zostawiłam w tych małych, bo mi ziemi zabrakło ;:14 a nóż widelec może jak pójdą pod tunel to odżyją. Niech się dzieje, na wczoraj prezentują się tak:
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Co jest moim liściom na pomidorach?polane ,poparzone?oderwać czy zostawić?
Obrazek

Obrazek
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Aga,na moje oko to jest poparzenie przy podlewaniu.
Dodawałaś nawóz do wody?
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

No pokrzywówkę :-) ale sąsiadka ma odemnie sadzonki wcześniej nie podlewane gnojówką i też ma tak. Czy może być inna przyczyna?
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”