Pomidory pod folią cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tournesol
200p
200p
Posty: 208
Od: 3 maja 2012, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja, pod Paryzem

Pomidory pod folią cz. 3

Post »

Tournesol
Moja pasja : pomidory, papryki i moje kury Marans
No i troche reszte ogrodu
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Tournesol proszę napisz coś dokładniej o tych odmianach, bo zdjęcia ładne, pomidory też, co prawda niektóre pękają, ale teraz pogoda sprzyja pękaniu.
Kilka nazw brzmi znajomo, miałam Great White, u mnie bez czerwonego rumieńca, średnio plenny, smak dość dobry, dość wczesny, innych nie znam.
Awatar użytkownika
Tournesol
200p
200p
Posty: 208
Od: 3 maja 2012, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja, pod Paryzem

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

No oczywiscie, ale nie pisze plynnie :D

C?ur de Jade : Piekny zielony, ale jak bardzo duzo zielonych troche za miekki i za maly

Great White : Fajny pod zwzgledem ze jest duzy. Czesto bywaja male biale odmiany, ta odmiana jest dla tych co lubia duze pomidory

Purple Dog Creek : Na zdjeciu wyglada czerwony, ale jest ciemny rozowy, po prostu wspanial. trzeci rok uprawiam i nareszcie jest odmiana taka jaka powinna byc.

Hugh's Black : mam problem bo ten wspanialy pomidor jest chyba nie Jaki powinna byc. Normalnie powinna byc okragly... Wiec nie wiem czy nie będę uprawiala na rok 2016 razem z odmiana pochodzac z innej osoby. Wtedy porownam. poza tym moj najlepszy : slodko kwasny, piekny i jadalny do samego konca (bezramion zielonych)
Tournesol
Moja pasja : pomidory, papryki i moje kury Marans
No i troche reszte ogrodu
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Great White to była moja tegoroczna duża nadzieja i chyba jedno z największych rozczarowan.
Naczytałam się o nim głównie na stronach zagranicznych, że smaczny, słodki i ananasowy.
W praktyce, Owoc duży, mocno soczysty, dla mnie mało słodki, posmaku ananasa nie wyczułam wcale. Smak tego pomidora jest bardzo delikatny, mało aromatyczny. Z pewnością nie jest to posmak typowo pomidorowy, może bardzo lekko owocowy. Na tle różnych odmian głównie befsztyków wypadł bardzo słabo.
Aga
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Dzięki Tournesol,Ja w tym roku mam też białego white tomasol,jest póżny,bardziej plenny od great white,ale owoce różne od dużych do całkiem małych takich byle jakich,może należało grona regulować ?Co do zielonych to mam rozterki zaniechać czy dalej próbować,a to przejrzałe jak marmolada to znowu jakieś obite chociaż zrywam delikatnie trochę green zebra się broni.Zmęczyła mnie ta różnorodność.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Ja właśnie w tym roku"wyleczyłam się "z białych odmian :D W zasadzie,te pomidory nie są czysto białe,ale blado żółte lub kremowe. W ub roku miałam 3 odmiany,w tym dwie.
White Queen- nazwa odmiany dość obiecująca- ale owoce drobne ,blado żółte,bez wyraźnego smaku,szybko robiły się miękkie.
Albo trafiły mi się jakieś kiepskie nasiona,albo odmiana jest do kitu. Nawet nie wybieram z nich nasion.
Great White- duży i lepszy w smaku,ale jednak żółtawy nie biały.Jest wiele lepszych befsztyków.
Wolę jednak ładnie wybarwione żółte lub pomarańczowe pomidory.

Tournesol- piękny ten Hugh's Black,wygląda bardzo apetycznie. Czy on nie robi się szybko miękki?
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

White Tomesol to bardzo przyzwoity pomidor, sieję go co jakiś czas jak nie mam innych białych. W tym roku go mam, smaczny nie przejrzewa za szybko,owoce befsztykowate ale nie olbrzymy, grona wyrównane, niźle wiązał, krzaki wiotkie, szczupłe, niewysokie co w foliaku jest atutem. Jak ktoś nie miał to polecam.
A jeśli chodzi o pomidory zielone, które nie rozciapują się jak są przejrzałe i mają przyjemny smak to polecam Cherokee Green.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Tournesol
200p
200p
Posty: 208
Od: 3 maja 2012, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja, pod Paryzem

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Ela,
Nie ten pomidor u mnie byl tak szybko zrywany i jadany ze nie wiem czy miekki ;:306

Moj koszyczek polski ;:167

http://img15.hostingpics.net/pics/112525IMG8084bis.jpg

I moj najbardziej bialy pomidor

http://img15.hostingpics.net/pics/794817IMG8275bis.jpg

Ja lubie miec kilka kolorowe salatki, i smakuje oczywiscie bez skórki i bez pestek, bez soli ani bez niczego.

No i chociasz nie pomidor ale podobne ... Jablko rozowe ;:oj
http://img15.hostingpics.net/pics/393701IMG8304bis.jpg

Za duże zdjęcia- mod./jokaer.
Tournesol
Moja pasja : pomidory, papryki i moje kury Marans
No i troche reszte ogrodu
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

U mnie sporo pomidorów osiągnęło w tym roku znaczne rozmiary, mimo mniejszego nawożenia niż w ubiegłym.
Obrazek
Obrazek

Na 1 zdjęciu trzymam dziką krzyżówkę, która powstała u mnie samorzutnie i już drugi rok ją selekcjonuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ten okaz jest nieduży, było kilka takich ponad kilogramowych, rekordowy miał obwód 46cm i kształt kulisty. Ogólnie są zróżnicowane w kształcie, smak i wygląd krzaka są takie same. Na krzaku jest kilka gron, po 2-3 owoce w gronie, każdy większy od sporego grapefrutia :-)
Widać też Sakiewki - bardzo smaczne i słodkie, odchodzi skórka, ale są bardzo miękkie i jak godzinę poleżały w 2 warstwach w wiaderku, miały odleżyny i odciski :!:

Na zdjęciach są też pomidory Mazarini i Gogosha, bardzo chwalone na FO, plenne i spore, jednak smak mnie nie zachwycił - możliwe, że to wina nawożenia/gleby, bo Forumowiczom smakowały, dla mnie jednak są dość mdłe i bez wyrazu.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

:wit
Mnie smak Gogoshy i Mazariniego bardzo odpowiada . ;:108
Uwielbiam pomidory malinowe , duże , mięsiste i wyraziste w smaku . Mazarini mógłby mieć ciut ciut więcej kwasowości , Gogoshy według mnie nic więcej nie potrzeba .
Czy będą w przyszłym roku u mnie ? Jeszcze nie wiem .
Jest tak dużo odmian , których jeszcze nie próbowałam .
Wiem natomiast , że zawsze z przyjemnością mogę do nich wrócić . :D

Mazarini .
Obrazek
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Jak tam u Was trzymają się rośliny w foliakach. Ja dopiero dzisiaj zdecydowałam się zerwać sporo zielonych bo zapowiadają minusowe temperatury nocą.
Oby przyszły sezon udał się tak jak ten, od lipca wraz z przyjaciółmi i rodziną jemy własne pomidory, słoików zabrakło na wekowanie a pod stołem w kuchni stoją sztample kartonów z pomidorkami na dojrzewanie. Jak się uda to będę mieć własne pomidorki do Bożego Narodzenia :heja
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

U mnie przedwczorajsza noc wykonczyla pomidory w foliaku. Sezon oficjalnie zakończony. Średnio udany, pomidorów nie za dużo, niektóre niesmaczne, a np. Malinowe Olbrzymy zostały karlami... Pewnie błędy w nawożeniu na kiepskiej ziemii. Jakby jeszcze choróbsko się przyplatało to byłaby masakra.
No nic dziewiczy sezon a w przyszłym słucham się bardziej FO i liczę na sukcesy :D
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

:wit
U mnie od poniedziałku co noc temperatura minusowa . Dzisiejszej nocy apogeum , bo - 6C .
Wszystko totalnie zmarznięte ;:108
Pomidory na szczęście zebrane wcześniej leżą w kartonach i powolutku dojrzewają . ;:333
Sezon pomidorowy 2015 zakończony ! ;:145
U mnie był wyjątkowo udany :heja .
Pierwszego pomidora zjedliśmy 17 lipca , kiedy zjemy ostatniego ? Nie wiem ! ;:136
Pozdrawiam, Beata.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”