Papryka do gruntu. Część 6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

A jakie jest wasze zdanie na temat Yolo Wonder oraz Ożarowskiej? Jak rosły u Was? u mnie w 2014 dobrze, mam nadzieję że w tym roku również zdążę zebrać zbiory przed mrozami.
Aneta Ka
50p
50p
Posty: 95
Od: 5 sty 2016, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ile de France

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Ja swoje papryki na jesieni wykopałam i posadziłam do doniczek,stoją w salonie przy balkonowych drzwiach i mają się dobrze, nawet kwitną i owocuą. W maju pójdą z powrotem na grządki
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Próbował ktoś wysiewać wydłubane nasiona z papryki Palermo zakupionej w markecie?

Powtarza cechy czy raczej gra nie warta świeczki ?
Awatar użytkownika
martusia810
50p
50p
Posty: 87
Od: 23 sie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Ja siałam Palermo z wydłubanych nasionek i była to najplenniejsza papryka ze wszystkich jakie miałam, tak że spokojnie możesz siać i czekać na plony.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Martusia pamiętasz kiedy siałaś palermo i kiedy zbierałaś owoce? Szukam wczesnej, tak żeby mi do cukinii przypasowało. Leczo musi być
Pozdrawiam Jola
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

A ja bym jeszcze podpytała o wielkość krzaczka :D
W ubiegłym roku wyjęłam nasionka z Palermo czerwonej, żółtej i pomarańczowej ale nie posiałam żadnej. Może więc w tym spróbować :?:
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 621
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Co roku sadzę paprykę NN z nasion wydłubanych z owocu kupionego w sklepie i jak mi smakują to wysiewam pod koniec marca oprócz tych odmian mam Ramiro ( z owocu ) i bardzo ostrą Cayenne .
Chciałbym kupić odmianę plenną wczesną z nadzieją że będą jadł papryki wcześniej co proponujecie .
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

martusia810 pisze:Ja siałam Palermo z wydłubanych nasionek i była to najplenniejsza papryka ze wszystkich jakie miałam, tak że spokojnie możesz siać i czekać na plony.
Przedwczoraj dałem ją na waciki do akwarium i dzisiaj połowa puściła kiełki . Ile owoców średnio rośnie na krzaku i czy uszczykujemy tylko pierwszy owoc z krzaka ?
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Adaś moja nr 1 z wczesnych to Iga. Słodka, paprykowa, bez palików, w sam raz dojrzewa jak się leczo robi :heja
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
martusia810
50p
50p
Posty: 87
Od: 23 sie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

kama_80
siałam Palermo pod koniec stycznia, pierwszego kwiatka nie uszczykiwałam, owoców miała dużo ale nie liczyłam ile a kiedy zrywałam to też nie mogę sobie przypomnieć.
Dobrze byłoby robić notatki na bieżąco o kwitnieniu owocowaniu itd ale w sezonie nigdy nie mana to czasu.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Jaką wczesną odmianę polecicie o raczej małych owocach, ale za to baaardzo plenną?
Liczę na to, że te papryki o mniejszych owocach będą szybciej dojrzewać :)
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

zielonaplaneta pisze:Próbował ktoś wysiewać wydłubane nasiona z papryki Palermo zakupionej w markecie?

Powtarza cechy czy raczej gra nie warta świeczki ?
zielonaplaneta - Miałam taki sam dylemat rok temu :wink: . Palermo ze sklepu bardzo mi smakowała, więc wydłubałam nasionka, wysuszyłam i wsiałam 5 marca. Dała radę w gruncie ;:333 . Miałam przygotowane dobre stanowisko i myślę,że w tym tkwi sukces. Mimo anomalii pogodowych w moim rejonie (zimna wiosna, potem susza)zebrałam ładny plon . Z początku,po posadzeniu do gruntu słabo rosła ,właśnie z powodu zimna i już się obawiałam, że nic się z niej nie doczekam. Zaczęła kwitnąć dopiero pod koniec czerwca ,pierwszy kwiatek usunęłam i wtedy dopiero się rozhuśtała. Zaczęła obficie kwitnąć i wiązać owoce w lipcu. Zostawiłam po 8-10 największych owoców ,a resztę kwiatów i zawiązek usuwałam. W sierpniu ogłowiłam. Dojrzały dopiero we wrześniu (pojedyncze w sierpniu). Połowa nie zdążyła się dobrze wybarwić na krzaku, ale po zerwaniu część doszła w domu w kartonie. Ostatnie zużyłam po nowym roku. W smaku była bardziej wyrazista niż ta ze sklepu. Największe osiągnęły podobną wielkość jak sklepowe,najmniejsza ok.10 cm. W tym roku też ją posieję z pełnym przekonaniem, bo naprawdę warto.
Miałam w gruncie również odmianę Dumas, mniejsze krzaczki i mniej zawiązały owoców ,ale też dały radę i też będą w tym roku.
adziosz12
50p
50p
Posty: 51
Od: 20 lut 2012, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Kupiłem dzisiaj w sklepie paprykę słodką po rozkrojeniu okazało się że obok nasion jest mały owoc papryki bardzo dobrze wykształcony.Czy to normalne?
Pozdrawiam Adrian
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”