Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
kazko47
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 cze 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Radzyń Podlaski

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Jeszcze o odmianie New Yorker.
Na jednym z krzaków, w ostatnim gronie pojawiły się cztery owoce o zmienionym kształcie. Pomidorki rosły swobodnie,
nie były uciskane. Jeden z nich dojrzał i zerwałem go, trzy z oznakami chorób niedojrzały.
Od początku owoce nie były kuliste, trochę kanciaste.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomidory zerwane nie w pełni dojrzałe.Z tego pomidorka wybrałem nasiona i posieję w przyszłym roku.

I jeszcze ciekawostka:
Obrazek

Pozdrawiam.
Kazik.

Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. Jonasz Kofta
x-q-a

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Mam działkę niedaleko Oleśnicy w dolnosląskiem i na Mazowszu k/Przysuchy Jednego roku posadziłam identyczne odmiany pomidorów tu i tu w 2-dniowych odstępach czasu .k/Oleśnicy prawie wszystkie (prócz jednej)odmiany były niesamowicie smaczne .Te k/Przysuchy tylko "Kibole"i Kibice były w miarę ze smakiem ale innym niż tamte .Wszystkie różniły się konsystencją ,smakiem i nawet k/Przysuchy kolor miały dużo bledszy. Plenność zaś wręcz odwrotnie proporcjonalna oczywiście nie licząc wymienionych dwóch odmian.Kibole i Kibice maja tutaj tak dużo owoców i do tego (k/Przysuchy) tak długo plonują (do przymrozków),że osobom z tych stron z czystym sumieniem polecam.Moi sąsiedzi naokoło 100 odmian -tylko te kradną .Robię eksperymenty i nie wiedzą ,że są moimi najlepszymi darmowymi i wiarygodnymi testerami.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

qrka!

Szkoda,że nie masz działki koło mnie :D

Też mogłabym testować Twoje pomidorki. ;:306

A tak na poważnie, jak wygląda doglądanie rosnących pomidorów.Jak z podlewaniem i ochroną.Domyślam się,że uprawa w miejscu z dala od zanieczyszczeń.
Jaka jest ziemia koło Przysuchy?
x-q-a

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

K/Przysuchy piach i kamienie +glina już gdzieś na 40 cm. do tego jak pada to zasiewa się sitowie, znaczy się teren podmokły.K/Oleśnicy mam piach bez gliny ,strasznie sucho. Ja nie podlewam wcale -jedynie wtedy gdy chcę podać wyciąg z żywokostu lub pokrzyw z mleczem -1 x na 3 do 4 tg. dwa kubki cieczy.opryski robię z pokrzyw,skrzypu,wierzby,żywokostu.zero nawozów sztucznych .Sieję żyto. w tym roku tu i tu było super sucho i ze smakiem to samo.Dobrze ,że mieszkasz daleko bo jak tak jawnie się obnosisz z chęciami.. to strach pomyśleć . ;:173
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Ja w przyszłym sezonie posadzę niewielką ilość samokończących i będą to przede wszystkim kozulki.
Z ubiegłego sezonu mogłabym polecić Bijskij Rosan, Rozovyj Slon, Cream Sausage, Early Wonder.
Z kozulek miałam K/131, K/152, K/178.
Jeżeli komuś zależy na plenności to może wysadzić Kmicica, Kibica, Malinowe Rodeo, są raczej bezproblemowe, ale u mnie smakiem nie zachwycały.

Pozdrawiam Irena
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Samokończące Kozulki, które warto polecić to jeszcze K/68, K/32-35, K/15, 131xSteak Sanwich.
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Pomidory kozuli K/113 - czy warte są posadzenia?
Pozdrawiam Stefcia
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Moim zdaniem tak :D , u mnie są smaczne.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Rzepka pisze: Jeżeli komuś zależy na plenności to może wysadzić Kmicica, Kibica, Malinowe Rodeo, są raczej bezproblemowe, ale u mnie smakiem nie zachwycały.
Miałem Kmicica w tym roku i nie oparł się zarazie ziemniaczanej mimo oprysków. Na krzakach Kmicica pojawiła się najwcześniej. Na liściach, łodygach i owocach też. W tunelu rósł fajnie, ale tutaj miałem problem z SZW. Cytrynian wapnia pomógł w znacznym stopniu.
W tunelu owoce zdecydowanie drobniejsze niż w gruncie, ale było ich więcej. Na przeciery fajny pomidor, do kanapek niekoniecznie.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
wojtek i
50p
50p
Posty: 88
Od: 26 lip 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Stefcia potwierdzam to co napisała Aria. K/113 to bardzo fajny pomidorek samokończący.
Pozdrawiam Wojtek
nilbul1
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 lis 2014, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Czy jest gdzieś może na forum lista/spis pomidorów samokończących ?
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Z tego, co wiem, to nie ma.
Dlatego właśnie założyłam wątek, aby wpisy z uprawy samokończących były w jednym miejscu.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
kazko47
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 cze 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Radzyń Podlaski

Re: Pomidory samokończące, ich uprawa i smak

Post »

Witam.
Wszystkiego najlepszego w 2017r., zdrowia,wysokich plonów i uśmiechu na codzień ;:3

Dostałem od znajomego nasiona pomidorów kilku odmian i chcę zasięgnąć opinii o nich.

Są to odmiany samokończące Glacier,Sweet Israeli,Bijskij Rozan (??????? ?????),Bawole Serce Karłowy.

Pomidora Bawole Serce Karłowy widziałem rosnącego w gruncie i miał nie więcej jak 80cm.
Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o tych odmianach.

Pozdrawiam.
Kazik.

Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. Jonasz Kofta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”