Sałata,odmiany,wysiew, uprawa,wymagania, problemy cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Trixi11, żal zrywać, bo się kompozycja zepsuje ;:333 Toż to prawdziwa ikebana z sałaty ;:63
EvitaM
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 19 kwie 2016, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Trixi11 pisze:EvitaM Ja mam u siebie trzeci sezon ,jest zielona i ciemna w smaku taka sobie , ale bardzo dekoracyjna i ślimaki jej nie lubią :) u mnie już w gruncie od miesiąca.
A skąd wzięłaś nasiona? Ja znalazłam tylko wielkie paczki po tysiąc sztuk w jakiejś hurtowni dla upraw towarowych.
Trixi11
100p
100p
Posty: 121
Od: 27 lut 2015, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bawaria-Niemcy

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Pierwsze kupiłam normalnie w sklepie (w Niemczech są dostępne w małych opakowaniach, a później to juz ze swoich nasion.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Moje dziś idą do gruntu, potrzebuję doniczki pod ogórki bo już kiełkują ;)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ;)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Ładne sałatki ,ja też mam takie i chyba dzisiaj posadzę je na miejsce stałe.... a co to za sałaty? Ta ,duże listki jasno zielona to nie Witaminy?
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Zastanawia mnie czy moja sałata posiana w gruncie 2 kwietnia, czyli prawie trzy tygodnie temu nie powinna już wzejść. Wiadomo że ziemia jeszcze ciepła nie jest, ale i tak wydaje mi się że już coś powinno się pojawić, a tu nic ;:145
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Ja moją siałam do gruntu miesiąc temu, i z dwóch paczek Królowej Lata wzeszły może z trzy roślinki :? Są nadal mikroskopijne, dopiero wypuszczają liście właściwe.
Awatar użytkownika
kokoszanel84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 sie 2015, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

ZielonaZabka a jakiego producenta miałaś nasiona? Ja miałam w zeszłym roku Legutko i też nic konkretnego mi nie wzeszło. Może lepsza rozsada?
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Wlasnie powiem szczerze że nie pamiętam co to było, jakieś nasionka z AWN ;)
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

kokoszanel84 pisze:ZielonaZabka a jakiego producenta miałaś nasiona? Ja miałam w zeszłym roku Legutko i też nic konkretnego mi nie wzeszło. Może lepsza rozsada?
Nie pamiętam, ale nic wymyślnego, Legutko najpewniej albo ewentualnie Plantico. Na rozsadę sałaty niestety nie mam miejsca, pomidory i papryki, wespół z selerami zajęły cały mój jedyny jako tako słoneczny parapet. W przyszłym tygodniu myślę uporam się z budową szklarni i wtedy będę tam robić rozsadę, tylko podkiełkuję nasionka w domu. Pamiętam, że w zeszły roku się udało, nawet z mocno wyciągniętej rozsady co nieco urosło (ale ślimaki zjadły, zdążyłam chyba z dwa listki do kanapki dla M. uszczknąć :lol: ).

Tak czy owak, nie poddaję się, zakupiłam już kolejne opakowania nasion kruchych sałat do uprawy letniej ;:65
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

U mnie też sałaty głowiaste nie udają się. Wysiałam kilka odmian liściowej i rosną bardzo ładnie a Oleńkę już drugi raz wysiałam i słabo wschodzi.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

ZielonaZabka pisze: Na rozsadę sałaty niestety nie mam miejsca, pomidory i papryki, wespół z selerami zajęły cały mój jedyny jako tako słoneczny parapet.
Żabko! Dla rozsady sałaty nie potrzebujesz miejsca na parapecie, ponieważ zaraz po skiełkowaniu wystawia się ją na dwór, bo w domu nawet na słonecznym parapecie i tak by wybiegła. Można posiać np. w przezroczyste opakowania po pomidorach z marketu lub mięsie mielonym ( takie z przykrywką) i mamy od razu mini szklarenkę. Wystawiamy na dwór, a do domu wnosimy tylko przy temperaturze poniżej 0C.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Na dworze całą moja rozsada jest systematycznie mordowana przez wiatr/koty/nie wiem co jeszcze. W tym roku była w rolkach po papierze toaletowym i to był niewypał, albo pleśnieje albo zbyt szybko wysycha. ...jokaer[/color]
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”