Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu po pierwsze zazdroszczę pracy laboratoryjnej, zawsze mi się to podobało. Po drugie, ogródek i tunel masz wypasiony, taki staranny, a pomiodorki chyba z użyciem miarek, ekierek i poziomicy sadzisz ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Z czego są te pałąki? Szukam czegoś niedrogiego i łatwego do gięcia, żeby się w rekach poddawało.
Mam kilka po tunelu z Lidla, ale tam są słabe złączki i już po roku zaczynają pękać.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Witaj Kasiu. :wit

Super, że wszystko przetrwało bez uszczerbku przymrozki. U mnie niestety nie było tak kolorowo ale to inna historia.
Ja na swoją kukurydze nie mogłem się już doczekać. Aż wkońcu dosiałem i nie wiem czy wyszł ta pierwsza, czy ta druga. ;:306 Dobrze że to giganty, a nie jakaś kolorowa, bo mogą się spokojnie krzyżować. Tyle że Ja siałem wprost do gruntu, jeszcze przed przymrozkami.

Ten Kitajski, to melon? Ja planuje spróbować pierwszy raz upraey melonów u siebie ale tylko gigantów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Extra, nie wiedziałam, że takie fi można dobrać. W piątek będę we Wrocławiu to sobie sprawię.
Zgadza się 3 dyszki, ale folia dziurkowana jest jest fajna i jakoś wytrzymuje nawet silne wiatry - mam ja zamiar wykorzystać przy arbuzach.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Cześć Kasiu

mam nadzieję, że u Ciebie i Taty wszystko w porządku. ;:333
Często myślę jak tam żyjesz, pozdrawiam i zdrowia dla taty. ;:167
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Hej kochani moi goście ;:4 niestety mimo wielkiej chęci nie miałam jak i kiedy zajrzeć tutaj, ale postaram się nadrobić zaległości i pokazać co u moich roślin słychać

elaos- pałaki są to rury winidurowe kupione bardzo dawno temu, stabilne i bardzo trwałe, na szczytach łączone są metalowym łącznikiem :)

Aguss85- dzięki Aguś, ale przy tak małym ogrodzie estetyka ma dla mnie duże znaczenie, a sadzę w zasadzie na oko, miarkę chyba mam już o oczach ;:306

BobejGS- Błażeju kitajski to ogórek sałatkowy, moje odkrycie w zeszłym roku, słodzszego ogórka nie jadałam :) Ja melonów nie sadzę bo ich po prostu nie lubię, jedyny jaki mi smakuje to zielony z biedroszopu Portugalski, wolę jednak arbuzy, w tym roku mam kilka odmian od Seby zobaczymy co mi wyjdzie, arbuzy wysadzone już w gruncie :)

Warzywko- witam Ciebie serdecznie u mnie ;:138 :heja masz rację najlepiej tunel konstruować z materiałów budowlanych są stabilne i mocne nie to co te pseudo tuneliki i szklarenki, że jak wiatr powieje to się rozlatują ;:108

Agnieszka1234- Dzięki Aguś za miłe słowa, przyjemnie mi że o mnie myślisz, rzeczywiście ostatnio miałam trochę na głowie, bo prócz taty miałam jeszcze przyjaciela w szpitalu, a miedzy dwoma szpitalami jeździłam do weterynarza bo pies też podupadł na zdrowiu, ale na szczęście wszystko wróciło do normy ;:108 Aguś koperek od Ciebie wysiałam miedzy ogórkami, pięknie kiełkuję, ten wiosenny co wysiewałam w marcu zjadła mi mszyca ;:145 no i słoneczniki pięknie skiełkowały, dostały miejscówkę w warzywniaku :) Aby nadać mu klimat rustykalny, uwielbiam takie wiejskie warzywniki gdzie rośnie chaotycznie koper a w słońcu złocą się słoneczniki

A teraz kilka fotek, na razie z telefonu, ale zamierzam zrobić profesjonalną sesję ;:306 pomidory rosną jak na drożdżach, zasilone już żywokostem pokazują pierwsze zawiązki kwiatów, ogórki i reszta dyniowatych wysadzona teraz tylko czekać na pierwsze plony, najbardziej wyczekiwane chyba te pomidorowe ;:306 :tan
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Bardzo ładne warzywka Kasiu, pomidorki jeszcze muszą podrosnąć, ale w tym roku to aura nie była sprzyjająca do wcześniejszej uprawy tych warzyw. ;:185
Wszystkie warzywka w gruncie u Ciebie wzorcowe, ja w tym roku zrezygnowałam z takiego urozmaicenia to chociaż popatrzę sobie na Twoje. ;:167
Korale Morango robią u mnie za dekoracje wejścia do domu- otrzymały zaszczytne miejsce.
Grona są jakieś inne, nie są chyba podłużne, bardziej przypominają Megagrona. ;:oj
Czy takie u Ciebie się też trafiały- jest sporo kwiatków.
Zrobię fotki i pokażę.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Można brać przykład, wzorcowe. ;:63
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Muszę poczytać o tym żywokoście w Twoim wątku bo pomidorki rosną i żywokost jest.Ja czekam kochana na kwitnienie groszku pachnącego i nagietka z nasion od Ciebie :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Piękne warzywka ;:oj Czosnek piękny, a mój w gruncie niestety gnije, w przyszłym sezonie, posadzę, jak Ty, pod folią, tylko, że zawsze miałam go dużo ;:24 A te rozsady nad pomidorkami, kiedy do wysadzenia? Czy to są kapustne i w jak dużych doniczkach rosną? Nie mają za gorąco? Tyle pytań na raz :oops: bo w tym roku pierwszy raz mam trochę późniejszych rozsad kapustkowatych i zamierzałam wysadzić je po czosnku i część po cebuli, tylko jak dożyją do lipca?
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Wszystko ładnie rośnie. Jakby każde warzywko znało swoje miejsce. ;:333 U mnie też mszyca szaleje. Tak pięknie kopee wyskoczył na całym warzywniaku, a teraz pozostały tylko niedobitki. Wczoraj wkońcu solidnie popadało, to może wszystko mocno ruszy, a te dziadostwo przystopuje.Widzę że biedronki się lęgną, to i może je wytępią trochę.

Ja jeszcze na etapie testów różnych warzyw, więc zamiast warzywniaka mam niezły miszmasz. :lol: Ale co tam, wkońcu przyjdzie czas, że wybiorę swoje warzywa top i przestane konbinować, póki co bawię się. :wink:

Z ogórkami mam obecnie problem, bo nie wiem gdzie je upchnąć. ;:224
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Witaj Kasiu,musisz kochać to co robisz ,bo inaczej nie byłoby u Ciebie tak wzorcowo ;:215 ,groszek od Ciebie ładnie mi wyszedł,Kasiu jak Ty prowadzisz swoje korale?Pozdrawiam serdecznie :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”