Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Aly Mustang wpadł mi w oko chociaż pozostałe też zasługują na uwagę.
Pewnie dopiero jesienią będziesz opisywać ale ja powolutku już w kajeciku zapisuję. :D
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Witaj Kasiu

przykro mi ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167

Pomidory masz cudne, Twoje krzyżówki to moje wielkie marzenie, a jak ogórki w tym roku?

;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Wszystkim moim gościom i odwiedzającym mój warzywny wąteczek bardzo dziękuję za wszystkie miłe wpisy, oraz bycie ze mną przez ten czas kiedy prowadziłam wątek w Dziale Warzywa, wątek zamykam a Wszystkich moich gości i przyjaciół ;:4 a szczególnie Turkuciowych zapraszam do wątku ogrodowego gdzie dalej będę kontynuować przygodę z warzywami szczególnie z pomidorami, oraz innymi moimi ogrodowymi cudami :D :wit

Obrazek



:arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p5912893


Moderatora proszę o zamknięcie wątku.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Witajcie :wit ;:4 postanowiłam reaktywować swój wątek, pomidoroza jest jednak nie wyleczalna, a pomidory mnie kochają, bo mimo września i bardzo kapryśnej pogody pięknie rosną i dojrzewają, w tym roku jestem nadzwyczaj zadowolona z podfoliowego szleństwa moich pomidorowych podopiecznych :) , zarówno z odmian jakie w tym sezonie uprawiam, ale także z moich krzyżówek, które są dla mnie satysfakcją i smakową niespodzianką. ;:128
Zachęcam do dzielenia się fotkami, bo trochę nasion krzyżówek poszło w świat, wiec siłą rzeczy jestem ciekawa opinii. :!:

Swoje Morangowe krzyżówki, oraz wszystkie uprawiana przeze mnie odmiany w tym sezonie dokładnie i merytorycznie opiszę później ;:109

Zapraszam w mój pomidorowy świat :!: :D

Ostatnie zbiory :)




Obrazek

Pomidorki dojrzewają w najlepsze, sezon nie chce się zakończyć



Obrazek

Obrazek


Moje krzyżówki :tan :heja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mała wystawa pomidorowa

Obrazek

I ta piękna paleta barw ;:167
Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasiu, nie miałam nasion Twoich krzyzówek, ale za to mam kolejny sezon Twoją Starą Babciną Malinówkę i powiem CI, że to idealny pomidor, bo nie dość, że pyszny, to jeszcze plenny i ogólnie nie ma z nim problemów. Wszystkim smakuje ;:215 A tę Babciną krzyżowałaś?

Ciekawa jestem efektów Twojej pracy ;:173
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Pomidorki piękne . ;:333 Mam nadzieję na zakup nasionek .
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Jakie cudne pomidory!

Czekam na opis poszczególnych odmian i krzyżówek - oczywiście!

Malinówka Baci super - ulubiony pomidor, zostaje na zawsze!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

MORANGO pisze:I ta piękna paleta barw ;:167
A niebieskiego nie masz? ;:306

A tak serio - same takie pełnogabarytowe miałaś? Nic karłowego?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasiu, coś wspaniałego!
Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie i mnie będzie dane wypróbować czegoś od Ciebie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Ależ parada kolorów!
Tyle się nasłuchałam i naoglądałam Babcinej Malinówki i az się dziwie, że jeszcze jej nie miałam. ;:306
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

@MORANGO pierwszy raz widzę tyle odmian na raz, mega to wygląda.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Amanita- Dominiko bardzo się cieszę, zę moja Babcina Malinówka aż tak przypadła Ci do gustu :) nie będąc skromna powiem, że to pyszny i plenny pomidorek a ja dodatkowo podchodzę do niego z wielkim sentymentem.
Babciną malinówkę skrzyżowałam dopiero w tym roku, jeszcze owoce dojrzewają, mam nadzieję, że dadzą radę dojrzeć ;:108 Ale w zeszłym roku Ela 151 poczyniła krzyżówki z moją malinówką, jestem ciekawa co jej wyszło :) myslę, że na dniach się pochwali swoimi krzyżówkami ;:108

anulab- ;:180 ;:333

Agnieszka1234- Aguś dziękuję, i cieszę się, że Tobie również przypadł malinowy do gustu, opisywać pomidorki będę sukcesywnie, bo trochę czasu to zajmuję, ale myślę, że powolutku przedstawie wszystkie moje pomidorowe piękności :)

onectica
-Lucy ano ni mam ;:306 szukam jakiegoś niebieskiego, ale właśnie wielkogabarytowego, może ktoś mi doradzi jakąś fajną odmianę, a co do moich upraw to rzeczywiście większość to duże gabaryty, z mniejszych tylko jajka i super pomidorka Scabitha oraz koktajlówki miałam tak jakos smakowo mi najbardziej podpasowały beafsteaki :)

BlackRose- Ula dzięki kochana, oj na pewno, będziesz miała okazję :D

GrażynaW- Grażynko no właśnie ja też się dziwię że jeszcze nie masz mojej malinówki ;:306 jak to możliwe, toż to wielkie niedopatrzenie ;:306 Myślę, że na next sezon, będzie u Ciebie rosła na honorowym miejscu :) A do parady kolorków brakuje mi jakies niebieskiego smerfa Obrazek muszę poszukać jakiegoś takiego fajniastego, co by jeszcze smakował super.

Grigor- witam Ciebie w moich pomidorowych progach :wit co do odmian, myślę, że jak bym miałam więcej miejsca tych odmian by było więcej, co roku mam taki dylemat by pomieścić wszystkie moje nowości, teraz krzyżówki no i te pewniaki pomidorowe, które sadze co roku :)

No to tak jak obiecałam opis moich pomidorków, dziś zacznę od dwóch odmian :)

1.


Odmiana: M/2 Gold Medal x Cosmonaut Volcov F1/ 2016

Pochodzenie: moja krzyżówka M/2 Gold Medal (USA)x Cosmonaut Volcov (ROSJA)

Wcześność: średniowczesny

Pokrój rośliny: wysokorosnący, o niekończącym się wzroście, pęd średniej grubości, dość masywny, średnio ulistniony

Typ liści: pomidorowe

Owoce: duże w typie beafsteak, koloru czerwonego, w gronie od 3-4 owoców, dośc dużych do 400g , owoce owalno-spłaszczone z lekkim rzebrowaniem. Skórka cieńka, miąższ soczysty, bardzo mięsisty, w smaku słodkadwo-kwaskowy, z nutą owocową.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na smak, owoce są nadzwyczaj aromatyczne i bardzo słodkie. Prowadzony na jeden pęd tworzy do 5 gron. Klasyfikuję tego pomidora jako najlepszego z moich krzyżówek, na pewno będzie u mnie w uprawie w przyszłym sezonie, mam nadzieję że pokolenie F2 pokaże jakieś ciekawe rozszczepienia, na co liczę, szczególnie jeśli chodzi o barwę owocu.
Moja ocena: 10/10



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



2.

Odmiana: Polnaja Kubyshka "?????? ???????"

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniowczesny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd sredniej grubości, dość gęsto ulistniony

Typ liści: pomidorowe

Owoce: duże w typie sakiewki, w gronie 5-6 owoców o wadze nawet do 450g, owoce z charakterystycznym rzebrowaniem typowym dla sakiewek, skórka cieńka, miąższ dość soczysty jak na sakiewkę, bardzo smaczny pomidor w smau słodkawo- kwaskowy typowo pomidorowy.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe oraz dużą plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory typu przeciery ketchupy. Bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 6 gron. Jest to odmiana która zostaje u mnie na zawsze, jest to chyba pierwsza sakiewka która aż tak mi smakowała.
Moja ocena: 10/10


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Super rosną Tobie pomidorki. Podobają mi się ostatnio befsztyki i sakiewki. Myśle że będe ich miał sporo w kolejnym sezonie. :)

Twoje krzyżówki wyglądają super. ;:215 Opisy też świetne i rzeczowe. :) Myśle, że nie jeden będzie chętny by spróbowaćn muszę śledzić wątek, opisy i w odpowiednim momencie wysłać wiadomość na priv. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”