Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Justina41
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 sty 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Ja też marzę o takich zbiorach jakie ma Kasia, kupiłam nasiona kapusty Pak-choi i co dalej?
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Witam wszystkich moich forumkowych przyjaciół, i wszystkich pozostałych gości, i oczywiście muszę Was znowu przeprosić za moją nieobecność ;:180 ale ciągle brak czasu dosłownie na wszystko, rośliny i prace ogrodowe pochłaniają mi ostatnio dużo czasu, ale będę powoli dzielić się z Wami zarówno zdjęciami jak i moimi obserwacjami ogrodowymi, oraz będę starała się zaglądać częściej ;:4

Co do tematu siewu papryki nie będę już pisać, bo temat na dzień dzisiejszy nie aktualny, ale w wolnej chwili opiszę całą agrotechnikę uprawy papryki oraz kapusty chińskiej ;:108

Pogoda coś ostatnio nas nie rozpieszcza, wszystkie rośliny jakby w hibernacji, ale ponoć idzie ocieplenie więc jest nadzieja ;:108 :tan

Krótka relacja co u mnie:

* w tunelu powoli pierwsze zbiory szczypioru i rzodkiewki z rozsady

* do gruntu dwa dni temu wysadziłam cebulę kartoflankę i szalotkę odm Red Sun z wcześniej wyprodukowanej rozsady z cebulek, oraz wysadziłam 4 rzędy cebuli exhibition

* kalarepka rozpikowana do wielodoniczek

* sałata jutro ląduje już w gruncie

*pierwsze papryki wysiane w styczniu już wygrzewają się w tunelu

*na majówkę przewiduję wysadzanie pomidorów (rozsada coś mała, ale liczę że przy słonecznej i cieplejszej pogodzie rośliny szybko się wzmocnią) tak więc sezon pomidorowy już niedługo rozpocznie się w ogrodzie :tan sadzonki moich krzyżówek miło mnie zaskoczyły, w wolnej chwili zrobie im foto sesje, masywne i piękne rośliny, wysiałam w tym sezonie 3 z 5 krzyżówke, oczywiście z braku miejsca, ale i tak będzie niezła frajda z ich obserwacji, a i na ten rok penie coś zesfatam ;:306
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kilka fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Moje pomidorowe parapety ... :D
Obrazek

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu, duza i piękna papryka. ;:138 Znaczy zbiory będą wcześniejsze.
Cała reszta tez już duża: wielko wybór sałat masz i jakie piękne sadzonki.
A ta cebulka poukładana w rzadki to co to jest?
Ja w tym roku zrezygnowałam z innych warzy, mam wyłącznie pomidory i kwiaty.
Twoje Korale rosną i jestem bardzo ciekawa jakie będą?
Babcina Malinowka kwitnie. :D To jeden z najlepszych pomidorków jak dla mnie: wczesny, plenny i pyszny. ;:108
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Eluniu ;:196 cieszę się że korale rosną jak trzeba, na pewno będą zdobić ogród, a malinówka i u mnie bije rekordy popularności, i jej posiałam najwięcej :)

A cebulka o którą pytasz to kartoflanka, super na szczypiorek, ma wyjątkowo delikatny szczypior w smaku, wiec dla tych co lubią delikatny smak polecam, ja uprawiam ją na cebulę, cebula podobna w smaku i wyglądzie do szalotki, tworzy piękne gniazda, do sałatek, na grilla ( tu można położyć w całości) pięknie się piecze i jeszcze lepiej smakuje. ;:108

Sałatki to po pomidorach moje kolejne szaleństwo, muszę się przyznać, że połowy i tak nie wysiałam ;:oj Planuję jutro jeszcze dosiać na zbiór letni sałatę kruchą z Chorwacji która mam od naszej Amanitki ;:196
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Rzodkiewka mnie urzekła,piękna,bajkowa i na pewno smaczna.Widać w niej wiosnę :D Rozsady jak zwykle pełna profeska. Podziwiam cię za pracę włożoną w tyle sadzonek :D
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu,
miło Cię słyszeć lub widzieć - jak kto woli.

Zdjęcia piękne i rozsady też.

Czekam na przepis na kapustę pak-choi i proszę o info jak będziesz chciała sprzedać tą cebulę kartoflankę, bo na nasionka od Ciebie się strasznie spóźniłam, jak się skapnęłam to niestety nic nie zostało.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Agnieszka1234- szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że chcesz cebulkę, zostało mi trochę i tak mi szkoda było, że powtykałam w rabatach na szczypior, ale na przyszły sezon się przypomnij chętnie Ci podaruję cebulkę czy nasiona :)

Co do kapusty pak-choy

Ja eksperymentuję z nią już kilka lat, jest to roślina dnia długiego, tak jak rzodkiewka, przy zbyty wysokiej temperaturze szybko tworzy pęd generatywny a nie rozetę liści a nie o to nam chodzi, tak więc najlepiej udaje się w uprawie poplonowej na jesieni.

Najlepszym terminem na wysiew nasion jest 1-10 sierpnia max do 20 sierpnia, wysiewasz nasiona na rozsadniku, najlepiej okryć je w pierwszej fazie agrowłókniną, szczególnie przed pchełkami ziemnymi, kiedy rośliny mają 2-4 liście przerywasz rozsadę część pikujesz na inny zagon, a część zostaw na rozsadniku, będzie szybciej ta siana :) Jest to bardzo kapryśne warzywo, jeśli się tak zdarzy, że lato i schyłek lata jest upalne może również wybić w kwiatostany, ale generalnie jesienią udaje się najlepiej.

Jeśli chcesz uprawiać ją w uprawie wiosennej nasiona najlepiej wysiewać do wielodoniczek na początku marca, w tunelu, po wchodach rozsadę pikować do gruntu i okryć agrowłókniną, co przyspieszy zbiór, mi w zeszłym roku udała się doskonale w uprawie wiosennej :)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytanka to służę pomocą :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Papryka na 5+!
Rzodkiewki prezentują się katalogowo a pomidoraski pewnie smigną na wysokość przy lepszej pogodzie.
O sałacie nie wspomnę. ;:63
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu przypomnę się na pewno, bo jeszcze bardzo chciałam nasiona ogórka japońskiego.

Kapustę i to sporo na pewno wysieję w sierpniu.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Witam w wątku :)
Ja wysiałam pak choi na początku lipca w zeszłym roku i już wiem, dlaczego zakwitła zanim urosła. Trochę się zraziłam, ale nasiona zostały i może się skuszę, żeby kilka wysiać w sierpniu.
Iza
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Popieram nie ma co się zrażać, a Kasiu rzodkiewki i sałaty takie apetyczne, że kolacja nie będzie mi chyba smakowała.

Rozsady po prostu przepiękne.

Długi weekend - dużo planów.

Muszę zgłosić się również do Amanitki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”