Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasiu! też podglądam Twoje tegoroczne osiągnięcia. Brawo!
Nie pamiętam dokładnie kto ( może to Ty) próbował krzyżować Megagrona. Bardzo jestem ciekawa takiej kombinacji.
Ja w tym roku Megagrona tylko szczepiłam, ale i tak wynik mnie zaskakuje. Zobaczymy jak przetrzyma te chłody?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Polnaya sakiewka wygląda super.
Z opisu wynika, że warto ją mieć.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Polnaja Kubushka przepiękna ;) usmiechnę się o nią ;) :lol: ;:333
Pozdrawiam ;)
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasiu od Ciebie Ałtjski ,pyszniutki i już mam nasionka na następny rok nie wspomnę o Babcinej Malinówce ;:333
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Śliczny ten ałtajski, jaki w smaku i plenności?
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Agnieszka ,jeśli mogę Ci napisać ,to pomidor jest mięsisty i bardzo smaczny ,co do plenności to miałam go pierwszy raz i u mnie na dwóch pierwszych gronach było po trzy takie duże ,potem już były mniejsze ale ja słabo w tym roku nawoziłam pomidory więc może Kasia napisze jak jest u niej bo to jej ulubieniec i mój już też ;:215 .Pozdrawiam Teresa
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

M/3 z nasion otrzymanych z AWN 2016r.
Miałam 2 krzaki, rosły pod folią, zaczęły dojrzewać w połowie lipca. Owoce mięsiste, od dołu do góry równiutkie, nie pękają, nie ciapieją, nie drobnieją i nadal jest sporo zielonych. Smak słodki z nutką kwasowości.
Nasionka zebrałam i wysieję w przyszłym roku :heja
Pozdrawiam Ela
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Nie dopisałam, że M/3 to z nasion F1 ( krzyżówka Krakus x Korale Marango ). Bardzo plenny pomidorek, ciekawe czy F2 powtórzy cechy.


edit

To jeszcze dopiszę, że zdjęcia pomidorka i krzaka M/3 robiłam w sobotę 9 września. Myślę, że będzie jeszcze długo owocował bo są owoce dojrzałe i bielejące oraz wyrośnięte zielone.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasiu, wspaniałe pomidory!
Bardzo podoba mi się Polnaja Kubyszka i chciałabym ją mieć, mam w związku z tym pytanie - czy ona nadaje się również do gruntu, czy tylko pod osłony?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Witam, utonęłam w przecierach i pomidorowych przetworach, do tego sezon grzybowy wiec się zasłoikowałam ;:306 ale wracam do Was, z nowymi opisami moich pomidorowych podopiecznych :)

;:4


BobejGS- Błażeju dziękuję, w tym roku jestem rzeczywiście bardzo zadowolona z Tomatów, nie mam do tej pory żadnej oznaki ZZ, z czego jestem niezmiernie zadowolona :) Cieszę się, że podobają Ci się moje opisy, dobrze, że są na tym forum tacy jak Ty, którzy doceniają merytoryczne i rzeczowe opisy ;:172

Maska- Witaj Marysiu, dziękuję za pochwały i komplementy, jest mi bardzo miło, że doceniasz mój wkład w tworzenie nowych odmian :)

whitedame- Witaj Beatko, dzięki za oklaski, jest mi miło, że doceniasz moje starania w krzyżowaniu, nie jest tego dużo, ale cieszą mnie te krzyżówki jak nic innego. Co do megagrona już na pw Ci odpisałam, ale może innym się przyda ta wiadomość, Megagrona krzyżowała nasza ela 151, myślę, że w wolnej chwili opisze wszystkie swoje poczynania z krzyżowaniem.

GrażynaW- Grażynko dziękuję :) ;:180

justa_be- ;:333 no problemo, dla Turkuci ;)

tencia - Teresko piękny Twój Ałtajski żółtek, super foteczka, cieszę się bardzo jak moi goście wstawiąją fotki, oby jak najwięcej :) Bardzo się cieszę, że przypadł Ci do gustu ten pomidorek, tak jak już pisałam to mój hicior od kilku lat ;:333

Agnieszka1234- Aguś spokojnie i tego delikwenta opiszę, ale to super plenny i smaczny Tomat ;:172

stefka- Witaj :wit jak ja się cieszę na takie piękne fotki, szczególnie jak na nich moje pomidorowe dzieci ;:114 Jestem ciekawa jak będzie wyglądac pokolenie F2, ja go w tym roku nie wysiałam, ale jak widać plenny się okazał, no ciekawa jestem jakie będzie miał rozszczepienia w kolejnych pokoleniach :)

BlackRose- dziękuję Ula, ;:196 Polnaja kubyshka myślę, że spokojnie da ragę w gruncie, ale będzie wymagać dość wysokich podpór, bo ona jest wysoka do 2 m, ale zawsze można ogłowić ją w gruncie jak wiadomo krócej będzie owocować.

3.

Odmiana: Altaisky Krasny ?????????? ????????

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniowczesny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd bardzo gruby, masywny, bardzo gęsto ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: duże w typie beafsteak, w gronie 5-6 owoców o wadze nawet do 600g, owoce charakterystyczne dla typy beafsteak, lekko spłaszczone, z widocznym rzebrowaniem, skórka bardzo cieńka, miąższ soczysty i bardzo mięsisty, bardzo smaczny pomidor w smaku słodkawo- kwaskowy typowo pomidorowy.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe oraz dużą plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory. Dość dobrze się przechowuje, jak na beafsteak. Bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 7 gron. Roślina bardzo masywna i gęsto ulistiona wymaga przycinania liści. Jest to odmiana która zostaje u mnie na zawsze, pyszny, aromatyczny pomidor. Tak samo zachwycił mnie jak jego kuzyn Ałtajski Oranżewyj.
Moja ocena: 10/10



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


4.


Odmiana: Ałtajsky Oranżewyj

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniowczesny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd bardzo gruby, masywny, średnio ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: duże w typie beafsteak, w gronie 3-5 owoców o wadze nawet do 600g, owoce charakterystyczne dla typy beafsteak, lekko spłaszczone, z widocznym rzebrowaniem, skórka bardzo cieńka, miąższ soczysty i bardzo mięsisty, bardzo smaczny pomidor w smaku słodkawo- owocowy.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe oraz dużą plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory, szczególnie żółte przeciery. Dość dobrze się przechowuje, jak na beafsteak. Bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 6 gron. Roślina bardzo masywna i średnio ulistiona. Jest to odmiana która zostaje u mnie na zawsze, i uprawiam ją już nieustannie od 5 lat pyszny, aromatyczny pomidor, który co roku mnie zachwyca.
Moja ocena: 10/10



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


5.


Odmiana: Sibirsky Sjurpritz

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniowczesny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, średniej grubości, średnio ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: owoce w typie lima, charakterystycznie wydłużone o wadze 80-110 g. W gronie zawiązują 5-7 owoców. O intensynie czerwonej barwie, skórka średnio cieńka, miąż zbity średniosoczysty, bardzo smaczny i aromatyczny z lekko słodkawo- owocową nutą.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego plenność a także walory smakowe. Bardzo dobrze się przechowuje, nadaje się szczególnie na przetwory tj. sosy, ketchupy, idealny do suszenia. Prowadzony na jeden pęd Tworzy do 8 gron. Odmiana ta na pewno u mnie zostaje, szczególnie z przeznaczeniem na suszenie.
Moja ocena: 9/10



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n :wit
Awatar użytkownika
kazko47
100p
100p
Posty: 198
Od: 23 cze 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Radzyń Podlaski

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Zacznę od podziękowania za nasiona pomidorów jakie otrzymałem. ;:180
Dalej same pochwały za zdjęcia, opisy, super!!! Pełna profeska. ;:138

Ja w tym roku miałem dwie odmiany pomidorów od Ciebie. Stara Babcina Malinówka i M2/F1 z AWN 2016.
Posadzone były w gruncie, bez osłon, ogród daleko od domu, pogoda bardzo dynamiczna, nie dopilnowane tak
jak powinno być, a jednak dały sobie radę. Sprawdziły się w tegorocznych warunkach.
Miałem posadzone po dwa krzaki każdej odmiany, sadzone 2/1.

Malinówka - ogłowiona na 160 cm, miała trzy pełne grona. Owoce w granicach 180-320g, dobrze wybarwione, smaczne.
Pierwszy pomidor zerwany 10 sierpnia.
M2/F1 - też ją ogłowiłem na 150 cm, trzy grona. Owoce smaczne, dobrze wybarwione, masa owoców to w przedziale
200-300g, bardzo smaczne. Pierwszy pomidor zerwany 7 sierpnia.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tak to u mnie wyglądało.

Pozdrawiam. :wit
Kazik.

Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. Jonasz Kofta
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Dzięki Kasiu za bardzo profesjonalne opisy i prześliczne zdjęcia. Wiele się można od Ciebie nauczyć.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Patrząc na Twoje zdjęcia moja lista niebezpiecznie się wydłuża, niestety balkon nie. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”