Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Tak tylko na szybko fotki wstawie, i Dzięki kochani za mile wpisy, dzis wykonalam norme pracy, az mnie plecy bola ;:219

SEBA ja pomieszkuje na dzialce tylko latem, teraz tylko wczesnie brykam na dzilke bo od rana wiecej roboty zrobie.

Pomidory posadzone ufff oby ruszyly z kopyta, farelka czeka w pogotowiu hi hi

Jutro wiecej napisze, na razie moj tunelowy kram ;:306 po takiej ciezkiej pracy czas na relax ;:304 ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czosnek w tunelu nadzwyczaj dorodny :D
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu trudno mi napisać cos innego niż: o ja Cie..... ;:oj
A pomidorki juz do sadzenia gotowe czy tak w doniczkach jeszcze je potrzymasz?
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Dopiero teraz dojrzałam, że są już posadzone.
Slepota....te równe i czyste skrzyneczki mnie tak zamroczyły. :wink:
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Fakt, teraz to czasu nie ma i trochę zimno jest :;230
Kasiu Twoja precyzja zawstydza mnie :oops:
Jak Ty to wszystko sadzisz równiutko, szacun ;:180
U Ciebie pomidorki mają pełen luz, żadnych przepychanek o miejsce ;:306
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu cudnie, przecudnie po prostu.

Ja mam u siebie nieład artystyczny, a u Ciebie, tak pięknie, równo gratulacje ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Faktycznie Kasiu u Ciebie wszystko ładnie rozplanowane. Wysadzonych pomidorów zazdroszcze najbardziej. U mnie jest nadal z nimi bieganina. Co chwila ktoś straszy przymrozkami i nie wiadomo co robić. ;:131 Czosnek bardzo ładny. ;:63 Ja z roku na rok coraz bardziej go chce wsię swoim warzywniku ale jakoś nigdy nie udaje się zdobyć tych na start. Tunel daje fajne możliwości, nie tylko do wysadzania pomidorów ale i do przetrzymywania sadzonek. Ja muszę się zadowolić na razie mini tunelikami ale jakoś tam przęde. :wink:
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu, klikam, powiększam i podziwiam warzywka ;:138 Czosnek cudeńko, masz go tak gęsto, bo to przedplon, czy aż do starości będzie tam rósł ? Mój w gruncie taki sobie, mokro, czubki liści żółkną, szczególnie u Jarusa, który posadziłam eksperymentalnie jesienią, przy Harnasiu zdecydowanie marniej wygląda. A papryczki już z kwiatem ;:oj Nie uprawiam ich w ogóle, bo mi nie wychodzą. :oops: Nie wspomnę o pomidorach i setkach innej rozsady. Co tam rośnie z kapustkowatych? I kiedy do gruntu? Dopiero się przymierzam do wysiewu i będę sadzić na zagonie z odzysku po bylinach, chyba nie za późno?
Dużo ;:3
Pozdrawiam Eugenia
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Mój M/1 :)
Obrazek
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Ja to z zawiści przestałam tu zaglądać.
U mnie wszystko mizerne, małe, zziębnięte. Sałatę przepikowałam 10 dni temu i siedzi jak siedziała, już chyba nic z niej nie będzie. Siedmiolatka wreszcie wyszła, ale się poskręcała i chyba zniknie jak się zaraz ciepło nie zrobi. Jedynie kapusta się trzyma.
A tutaj wszystko jak na pokaz, dorodne , równiutkie, wyplewione, aż oczy cieszy popatrzeć.... gdyby tylko ta zawiść nie zżerała duszy .
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

W foliaku jak w laboratorium :D Miło się ogląda gdy wszystko tak pięknie rośnie,tylko ile pracy w to jest włożone mało kto wie :wink:
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

tencia- Tereniu pogoda wyjątkowo upierdliwa w tym roku, ale myślę, że już z każdym dniem będzie się robić coraz cieplej, wyjrzało dziś słonko ;:3 moje papryczki siedzą jeszcze na parapecie i też się proszą już aby iść do grunty, ale muszę się upewnić że chłody nie wrócą inaczej szkoda mojej pracy ;:223 jeszcze załapały przędziorka ;:223 szykuje się na oprysk

ela151- Eluniu dzięki za komplementy, aż się zawstydzam jak tak mnie wszyscy komplementują, ale żeby nie było nie jestem pedantką i lubie czasami artystyczny nieład, ale przy roślinach trzymam się zasad, że musi być porządek, pomidory posadzone, przetrzymały chłody i przymrozki, najgorszej nocy odpaliłam 18 zniczy, tak wiec pomidory miały ciepło, szkoda tylko, że fotki nie zrobiłam śmiesznie to wyglądało ;:306

Seba1999, Agnieszka1234- Seba precyzja mówisz, wiesz ogródek ma 350 m, wiec jak wszystko jest uporządkowane i na swoim miejscu nie robi się bałagan, a przy mojej ilości roślin gdybym miałam bałagan to bym się o wszystko potykała, no ale gimnastyki to kosztuje nie powiem, czasami się nalatam, na przestawiam by to wszystko pomieścić ;:172
Nieład artystyczny to na przykład mam w swojej szafie hahaha tam niczego znaleźć nie mogę ;:306

BobejGS- Hej Błażejku przymrozki mam nadzieję już nie nadejdą, co do czosnku z uporem maniaka wysadzałam ok 200 ząbków co rok, a zbierałam może 15, reszta gniła, nie wiem dlaczego, przypuszczam, że niestety materiał nasadzenowy do kitu, w tym roku pierwszy raz posadziłam w tunelu, w czasie zimy folii nie było wiec sobie rósł w normalnych warunkach, po okryciu wystrzelił, liczę na szybsze zbiory, a niewiele mi potrzeba byle do kiszeniaków było ;:108 Polecam tunel naprawdę jest wiele możliwości ;:172

Ebabka- Gieniu, ;:180 czosnek posadziłam pierwszy raz, będzie tam rósł do starości, ale w trakcie będzie przerywany na szczypior, ponieważ mój tata bardzo lubi taki młody czosnek na chlebek z masełkiem :) dlatego tak gęsto został wysadzony, liczę że chodź trochę czosnku będzie na pierwsze małosolniaki z ogródka. Na stołach z kapustnych rośnie kalarepa, ale nie jestem z nije zadowolona w tym roku jakos się ociąga, jakaś taka mizerna, te chłody dały jej po tyłku, myślę że w ten weekend powędruje do grunt, z kapustnych mam jeczcze kapustę galicyjską, taki odpowiednik polskiego jarmużu, w Portugali to bardzo popularne warzywo, robi się z niej w okresie jesinenno zimowym rozgrzewającą zupę Caldu verde :) poza tym z kapustnych nie mam już nic, pewnie gdyby miejsce było to bym się skusiła na jakiegoś kalafiora lub brokuła, wysiałam ostatnio tylko jeszcze nasz polski jarmuż, bo uwielbiam to warzywo, ale będę już wysadzać z rozsady rwanej. W chwili obecenj jeszcze jest czas na kapustne, można siać późne odmiany kapust, kalafiora, brokuła na zbiór jesienny..

luis90- Hej Ewa, piękny pomidorek, rozsada ładniejsza niż moja, cieszę się że są chętni by je uprawiać, a i ja z chęcią poobserwuję moje krzyżówki u innych, z ciekawością będę podglądać :)

elaos- głowa do góry, u mnie też nie wszystko tak jak powinno rośnie, kalarepa mizerna, ale już ciepło idzie wiec mam nadzieję, że i u Ciebie rośliny nadrobią, grunt to się nie poddawać :)

gloff- Mario może to taki nawyk mi został po pracy w laboratorium, a tam muszę wszystko równiutko układać hahaha pracy wiele wkładam w ogród, chodź nie sama, oprócz mnie w rodzinie jeszcze mój tata jest ześwirowany ;:191 ;:300 ;:301 na punkcie ogrodu, ale on się udziela w ozdobnej części, ma swoje iglaki które fryzuje ;:306 , róże, a moją działką są warzywa i jednoroczne kwiatuchy. Chodź pomidoroza u niego zaawansowana, ale od kilku lat ja pałęczkę przejęłam i teraz mi się nie wtrąca w pomidory, a tylko podziwia :)

Specjalnie dla Mario, foteczka z laboratorium, oznaczałam zawartość fosforu w kapuście :wink: Piękne niebieskie co :)
Obrazek
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu ,wczoraj mi naprawili folię ,więc będę miała gdzie wsadzić pomidory ,pogoda u nas idzie ku lepszemu.Też lubię porządeczek na działce ale mi nie wychodzi ;:223 ,widać ,że ogrodniczka z Ciebie z zamiłowania.Pozdrawiam serdecznie i dużo ;:3
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu ;:15 na zdjęciu z laboratorium widać jak byś przyrządzała miksturę jak druid Panoramix :D Teraz wiem dlaczego tobie tak wszystko pięknie rośnie,ładne miksturki muszą u ciebie roślinki pod nóżki dostawać ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”