Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

tencia- Tereniu powiem Ci, że w tym roku wyjątkowo jestem zadowolona z odmian pomidorków, skrzętnie je wybierałam, dużo o nich czytałam, wyszukiwałam i jestem mega zadowolona. Większość nowości z tego sezonu to wspaniałe i smaczne pomidory, szczególnie dla takiej pomidoromaniaczki jak ja :) Przyznam się po cichu , że już zakupiłam kolejne nowości na next sezon ;:306 ;:219 :tan Ałtajski krasny jak najbardziej, doskonale się w gruncie sprawdza jak większość rosyjskich odmian :)

No i po małej przerwie kolejne pomidorki chciały się przedstawić :) ;:306


10.

Odmiana: Sovetsky "?????????"

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniowczesny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd dość gruby, masywny, dość dobrze ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: duże w typie beafsteak, w gronie 3-4 owoców o wadze do 800-1000g g, owoce charakterystyczne dla typy beafsteak, lekko owalno spłaszczone, z lekkim rzebrowaniem, skórka bardzo cieńka, miąższ soczysty i bardzo mięsisty, bardzo smaczny pomidor w smaku typowo pomidorowy lekko słodkawo kwaskowy z finezyjną egzotyczną nutą.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe oraz dość dużą plenność, owoce są bardzo duże, mięsiste i smaczne doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory. Bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 5-6 gron. Roślina masywna i dobrze ulistniona ulistiona. Jest to odmiana która zostaje u mnie na zawsze, ze względu na piękne olbrzymie owoce, o znakomitym smaku, oraz na plenność.

Moja ocena: 10/10



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


11.


Odmiana: Sibirskoe Jabloko

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: wczesny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd dość gruby, masywny, b. gęsto ulistniony ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: średniej wielkości w kształcie lekko owalno-sercowatym, w gronie 5-7 owoców o wadze do 250-300 g, owoce są w typie malinowym, miąższ dośc zbity, ale zarazem bardzo soczysty, skórka cieńka, ale pomidor doskonale się przechowuje. W smaku typowo malinowy, kwaskowo- słodkawy z nuta owocową.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe oraz dość dużą plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory. Bardzo dobrze się przechowuje, nie gnije, nie robi się ciapowaty. Bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 8 gron. Roślina masywna i dobrze ulistniona. Jest to odmiana do której z pewnością powrócę, ze względu na plenność i smak, oraz na dobrą trwałość przechowalniczą.

Moja ocena: 8/10



Obrazek

Obrazek

Obrazek


12.

Odmiana: Babushkin Sekret "???????? ??????"

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniowczesny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd średnio gruby i średnio ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: duże w typie beafsteak, w gronie 3-5 owoców o wadze do 350-400 g, owoce charakterystyczne dla typy beafsteak, lekko owalno -spłaszczone, z lekkim żebrowaniem. Skórka bardzo cieńka, miąższ soczysty i bardzo mięsisty, bardzo smaczny, pomidor w smaku typowy malinowy lekko słodkawo kwaskowy.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe oraz plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory. Bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 5 gron. Roślina średnio masywna i średnio ulistniona. Jest to odmiana do której z pewnością powrócę, ze względu na plenność i smak. Doskonała malinówka, podobnie jak Stara Babcina Malinówka MORANGO przywołuje smaki dzieciństwa.

Moja ocena: 9/10



Obrazek

Obrazek

Obrazek


13.


Odmiana: Ljagushka-Tsarevna "???????-???????"

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniopóźny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd średniej grubości, dość masywny, średnio ulistniony.
Typ liści: pomidorowe

Owoce: duże w typie beafsteak, w gronie 5-7 owoców o wadze do 300-400 g, owoce charakterystyczne dla typy beafsteak, lekko owalno- spłaszczone, skórka cieńka, miąższ soczysty i średnio mięsisty, bardzo smaczny pomidor w smaku orientalny lekko słodkawo kwaskowy z nutą egzotycznych owoców.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego orientalne walory smakowe oraz plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek, pięknie kolorystycznie komponują się z innymi czerwonymi pomidorami. Jego wadą jest to że dość źle się przechowuję, ale smak rekompensuje ten niewielki minus. Pomidor plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 6 gron. Roślina masywna i średnio ulistniona. Jest to odmiana do której z pewnością kiedyś powrócę, ze względu na ciekawy smak.

Moja ocena: 7/10



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

A teraz dwóch moich smakowych faworytów ;:167


14.


Odmiana: JAJO NN MORANGO

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniopóźny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd dość gruby, masywny, dość gęsto ulistniony ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: duże w typie beafsteak, w kształcie dużego jaja w gronie 3-5 owoców o wadze do 250-350 g, owoce owalno- okrągłe, skórka bardzo cieńka, miąższ bardzo soczysty i bardzo mięsisty i smaczny. Pomidor w smaku rewelacyjny super słodki z nutą kwaskowo owocową.

Opis: Pomidor szczególnie godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego rewelacyjne walory smakowe oraz dużą plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory. Dość dobrze się przechowuje, jak na beafsteak. Bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 6 gron. Roślina masywna i średnio ulistniona. Jest to odmiana którą zakupiłam pod nazwą Tigrionok, ale niestety nie zgadza się z opisem na oryginalnym opakowaniu, przypuszczam, że nastąpiła pomyłka. Nie udało mi się oznaczyć tej odmiany, ale zachwyciła mnie ona swoim smakiem. Jest to pomidor nadzwyczaj słodki, mięsisty i aromatyczny. Po mojej malinówce stawiam go na 2 miejscu w klasyfikacji wszystkich uprawianych przeze mnie odmian. Zostaje on u mnie na zawsze, a w przyszłym sezonie dostanie szczególną miejscówkę. Poddam go również procesowi krzyżowania, licząc że powstanie coś jeszcze ciekawszego w smaku.

Moja ocena: 10/10 !!! (mój ulubieniec)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


15.


Odmiana: Scabitha

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniopóźny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd średnio gruby, masywny, dość gęsto ulistniony ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: małe, owalne z charakterystycznym wzorkiem, w gronie 5-7 owoców o wadze do 30-60 g, skórka bardzo cieńka, miąższ bardzo soczysty i bardzo mięsisty i smaczny. Pomidor w smaku rewelacyjny super słodki z nutą kwaskowo owocową.

Opis: Pomidor szczególnie godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego rewelacyjne walory smakowe oraz dużą plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory. Dość dobrze się przechowuje Bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 10 gron. Roślina masywna i średnio ulistniona. Jest to odmiana którą postanowiłam uprawiać, że względu na jej walory dekoracyjne, okazało się jednak, że jest to rewelacyjny w smaku pomidor, który ma wspaniały aromat, oraz ze względu na wielkość bardzo poręczny taki w sam raz na śniadanie, owoc na jeden raz. Zostaje on u mnie na zawsze, przede wszystkim ze względu na walory smakowe, oraz dekoracyjne, a także ze względu na wielkość owoców, które są małe i bardzo poręczne szczególnie na śniadanie na wynos. Również poddam go krzyżowaniu, licząc na ciekawe dzieci.

Moja ocena: 10/10 !!! (mój ulubieniec)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasiu patrząc na te zdjęcie to już chce nowego sezonu. ;:306
A lista chciejstw niebezpiecznie się wydłuża.
Awatar użytkownika
aniek
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 mar 2015, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasiu podziwia Twoją pracę, piękne pomidorki. Będę zaglądać do Ciebie.
Pozdrawiam Ania.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

A już myślałam ,że lista na przyszły sezon zamknięta....Kasia, Toje posty i zdjęcia kuszą ,oj kuszą:wink: :roll: ;:173 ;:oj
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

GrazynaW- Grażynko u mnie sezon się już zakończył i tak jak i ty myślę już o nowym, pomidorów zapalonych i zielonych mam jeszcze 5 skrzynek, wiec po cichu liczę, że owoce będą sobie dojrzewać do stycznia, taką mam nadzieję, w tym roku wyjątkowy sezon :)
A ja już też swoją listę mam, część już zakupiona, reszta w drodze :) oj gdzie ja to znowu pomieszczę ;:223

aniek- Witaj :wit Dziękuję, dużo mnie to pracy kosztuje, ale to moja wielka pasja, więc robię to z przyjemnością, zaglądaj zapraszam serdecznie :)

Pelasia- ja też myślałam, że już wszystkie chciejstwa mam, ale kolejne nasiona zmówione ;:223 no to jak narkotyk, chce się więcej i więcej ;:306

16.


Odmiana: Krymska Rosa

Pochodzenie: ROSJA

Wcześność: średniopóźny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd gruby, masywny, dość gęsto ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: Owoce średniej wielkości w gronie 4-5 owoców o wadze 250-300g, skórka bardzo cieńka, miąższ bardzo soczysty, mięsisty, wyśmienity w smaku. Owoce w kształcie gruszkowatym, barwy intensywnie różowej w typie malinowym. Bardzo ciekawie prezentują się na krzakach, jak i na talerzu.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe, dekoracyjne oraz dużą plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory. Pomidor bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 6-7 gron. Roślina masywna i dość gęsto ulistniona. Bardzo ciekawa i plenna odmiana, o ciekawym kształcie i pięknym malinowym kolorze. Urzekła mnie ta odmiana najpierw swoim wyglądem, a potem smakiem. Jest to pomidor który zostaje u mnie na zawsze. Pyszności ! Moja ocena: 10/10 !!!



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

17.

Odmiana: Stara Babcina Malinówka (SBM)

Pochodzenie: NIEZNANE moja Babcia przywiozła nasiona tego pomidora z KRESÓW WSCHODNICH (przez lata uprawiała tą malinówkę, potem uprawiał ją mój Ojciec, zachwyceni odmianami heterozyjnymi przestaliśmy uprawiać tego pomidora. Nasiona przeleżały ok 15 lat, i dzięki moim staraniom udało się aby kilka nasion skiełkowało)

Wcześność: średniowczesny

Pokrój rośliny: silnie rosnący o niekończącym się wzroście, pęd gruby, masywny, dość gęsto ulistniony.

Typ liści: pomidorowe

Owoce: Owoce dużej wielkości w gronie 4-7 owoców o wadze 300-500g, skórka bardzo cieńka, miąższ bardzo soczysty, mięsisty, wyśmienity w smaku. Owoce w kształcie typowym dla beafsteków, barwy intensywnie różowej w typie malinowym. Bardzo aromatyczna malinówka.

Opis: Pomidor godny uprawy, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe, oraz dużą plenność, owoce doskonale nadają się do sałatek jak i na przetwory. Pomidor bardzo plenny prowadzony na jeden pęd tworzy do 6 gron. Roślina masywna i dość gęsto ulistniona. Bardzo ciekawa i plenna odmiana, ja podchodzę do niej z wielkim sentymentem, ponieważ to smaki mojego dzieciństwa, żaden malinowy potem mi już tak nie smakował, jedynie ten z XIX wieku był podobny w smaku. Ta odmiana zostaje u mnie na zawsze, cieszę się, że udało mi się z powrotem wdrożyć ja w uprawę, nasiona pomidora jak widać mają nadzwyczaj długą zdolność kiełkowania. Cudowny pomidorek, zawsze w uprawie mam go najwięcej, bo chętnych jest wiele na degustacje.
Moja ocena: 10/10 !!!




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasiu(niu), cudowne pomidorki!!!
Babcina Malinówka rządzi ;)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Miałam ją w tym roku. Faktycznie, tradycyjny smak dawnych pomidorów.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

I kolejne, które powinnam mieć w swoim spisie. ;:223
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Babcina Malinówka jest na prawdę super!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Kasia, a Ty same duże pomidory miziałaś, czy koktajlowe też? 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

Ten zielony jest chyba koktajlowy?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory i krzyżówki MORANGO

Post »

:wit
Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami - SBM jest b.smacznym pomidorem.
Uprawiałem w tym roku.
Na przyszły sezon ma pewną miejscówkę. ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”