BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Błażeju spróbuj uprawy rzodkiewki Falco (Vilmorin). Na opakowaniu pisze, że dorasta do 6 cm średnicy. U mnie rosła jako wsiewka w marchwi i nie dałem jej dorosnąć do takich rozmiarów ale potwierdzam, że zgrubienia są bardzo duże. Moja największa miała 4,8 cm średnicy. Czy udało Ci się zdobyć nasiona kalarepy Kossak F1 (Bejo Zaden)?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Popikowałem tylko połowe pomidorów, bo wpadły mi w ręce papryki i 5szt poszło już do docelowych donic.

Przemku, tej rzodkiewki nie miałem przyjemności uprawiać. Jestem w kontakcie z firmą Viorin, to się u nich również podpytam jak rosną te rzodkiewki. :wink: Szykują na jutro jakiś konkurs właśnie doczytałem. :D

Co do kalarepy, to powiem że miałem już styczność z trzema nasionkami tej odmiany, które dostałem w tamtym sezonie od znajomego hodowcy gigantów(nie pamiętam dokładnie od kogo nawet). Zrobiłem jednak mix wszystkich moich nasion kalarep gigantów i wysiałem wszystkie razem. W tym roku mam Supershmeltz. Zobaczymy co będzie.

W każdym bądź razie dzięki za info o tych odmianach- zapisuje. :uszy

A to jedno wiadro z trzech moich fioletowych ziemniaków:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Moją rzodkiewkę zwykłą zjadły owce a gigant podrapały kury :? Masz jakąś na dobry wynik ? :D Fajna sprawa z tymi wiadrami na ziemniaki ;:108 Takimi pomidorami to tylko w gazecie się chwalić ;:306
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Seba, czasami coś się przytrafi i coś odpadnie ale to może wyjść na korzyść, bo im mniej tym większa uwaga na pozostałych. :wink:

Co do rzodkiewki, to nasion już nie mam ale pokusiłbym się na te polecaną przez Przemka (Falco-Vilmorin). :)

Jutro rano zmierze moje jak starczy czasu, a jak nie to popołudniu.
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Błażeju, zazdroszczę Ci mysich melonów. Ja w tamtym sezonie na 10 nasion, miałem 2 rośliny. Teraz powtórka, też 2 będą raczej. No ale mam za to 2 achochy :)

Ziemniaki ładne, aż żałuję, że nie przygotowałem miejsca na nie.

Z tego co teraz patrzyłem, to rzodkiewkę Falco można kupić w castoramie. Chyba się skuszę i wysieję.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Cucamelony wysiewałem z nasion z zeszłorocznych zbiorów. Widać świeże kiełkują bardzo dobrze. :) Miejsce pod nie mam już praktycznie przygotowane, więc jak tylko podrosną trochę, to je wysadze do gruntu. :)

Ziemniaki na początku strzelały focha i nie chciały wyjść ale na szczęście im przeszło i teraz odpukać ładnie rosną. :)
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Błażeju- polecam Ci odmianę Vinara F1, osiąga naprawdę duże rozmiary kiedyś ją miałam, no i Ruski Rozmiar takiej 10 cm jeszcze nie widziałam, i chyba na przyszły sezon pokuszę się o jej uprawę :)

;:oj
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Dziękuje za polecenie odmian. Muszę sobie je spisać i zastanowić się mocno nad zakupem. :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Wcziraj wysiałem fasole z orzełkiem i wysadziłem dwie dynie giganty. :)

Obrazek
Obrazek


Dzisiaj wysadzam pod daszek pomidory, a na działce kabaczki i field pumpkin. :) Muszę też przepikować reszte pomidorów gigantów.

Jutro jest w Grzybnie organizowana giełda sadzonek, gdzie każdy chętny będzie mógł przywieźć swoje nadwyżkowe rozsady, by wymienić je na inne lub podzielić się nimi, z tymi którym rozsady w tym sezonie nie wyszły. :) Musze jakieś sadzonki przygotować. :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

No i wysadziłem pomidory pod daszkiem. 30szt :)

Wysiałem też dwa rządki ogórków.

Przyszykowałem też wielodoniczki dla fasoli i ogórków z rozsady, ziemie świeżą, bo tygodniowa ale ciemno się zrobiło, więc przekładam to na jutro. :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Od dzisiaj na wyjeździe do święta, więc wczoraj kolejne wysadzanie i w efekcie wysadzone 4pomidory giganty do wiader i jedna cebule gigant. :)

Na działce wysadziłem już wszystkie dynie, kabaczki i field pumpkin. Muszą sobie teraz same radzić. :D Jestem dobrej myśli.

Wysadziłem też 12szt pomidorów, które były strasznie wyciągnięte i z początku nie były w ogóle brane pod uwagę. Co z nich będzie to będzie. :wink:

Zdjęć obszernych nie miałem czasu robić, tylko tak pstryknąłem na szybko od przejścia z jednej roboty na drugą. :D Bywało tak, że po 19 wracałem z pracy i do ciemka w warzywniaku, a później jeszcze podlanie i przegląd rozsad w domu. ;:172

To moje grządki z marchewkami, pietruszkami i burakami. :) Muszę tylko się ostro wziąć za rzodkiewki. :D
Obrazek

Tutaj widok z przodu:
Obrazek

Przed wcześniej wspomnianymi grządkami, są rzadki z porem ale na razie mało on widoczny. :D Ja stoje na poletku dla dyni giganta, a jego widać, a raczej nie widać bo jest na środku pod wiaderkiem. :D Poletko jest jeszcze do ogarnięcia. :D
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Wyczytałam na forum że miałeś trzy liścieniową siewkę pomidora, miało to wpływ na wielkość owoców? Pytam, ponieważ moja jedna siewka Brutusa ma trzy liścienie, a to podobno może powodować staśmienie kwiatów, więc może wpłynie to dodatkowo na wielkość owocu jeśli zostawiłabym tylko jeden owoc z najładniejszego kwiatu?
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Witaj. :wit

W czasie gdy ją miałem, jeszcze nie zajmowałem się uprawą na wielkość i nie za bardzo się interesowałem nią w temacie staśmionych kwiatów, a tym że lepiej nie zbierać z takich okazów nasion. Nie pamiętam czy czasem jej nie skasowałem. ;:173
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”