Czy wysiewacie już nasionka warzyw?Zdjęcia siewek i rozsad. Cz. 1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Moim zdaniem trzeba jeszcze poczekać kilka chwil aż ziemia się nagrzeje. W tym roku mam plan aby jak najszybciej w tunelu posadzić szpinak, bo być może zdąży urosnąć do czasu aż pomidory będą gotowe do wsadzenia około 5 maja.
Jak myślicie szpinak zdąży "zaowocować" czy darować sobie taki pomysł?
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

To zależy, kiedy posiejesz. Do końca lutego albo nawet do początku marca ziemia raczej nie rozmarznie. W zeszłym roku siałam 29 lutego pod mini tunelik foliowy, zdążyłam zebrać ok dwa tygodnie przed posadzeniem pomidorów (22 maja).

Dziś posiana sałata: Królowa Majowych, mieszanka Lollo, rzymskie Liwia i Total Clown :heja
Iza
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Czyli ja mogę nie zdążyć, bo w planach sadzenie pomidorów w tunelu mam na początku maja o ile oczywiście pogoda będzie dopisywać. Ale poczekamy zobaczymy, patrząc na pogodę za oknem nie ma co się spieszyć.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Możesz posadzić szpinak w takiej rozstawie, żeby pomiędzy nim posadzić pomidory. Zanim się rozrosną , szpinak będzie gotowy do spożycia.W poprzedniim sezonie zrobiłem tak sałatą, którą popikowałem międzyrzędziach. Pod koniec maja posadziłem pomidory i w wolnych miejscach popikowałem buraki liściowe. Może się pojawić problem z opryskami, ale tak szczęśliwie się złożyło, że dopóki sałata i buraki rosły, nie były potrzebne.
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Ja jeszcze nie mam nasion, a u Was takie duże roślinki ;:oj
Wczoraj posiałam pomidory koktailowe, bo tylko to miałam.
Pozdrawiam
Dorota
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

W sobotę wysiewam po kilka sztuk nasion holenderskich do uprawy w pojemnikach
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Wg mnie w tunelu spokojnie zdążysz zebrać szpinak. Ja miałem szpinak i rzodkiewke jako przedplon pomidorów w tamtym sezonie i wszystko na spokojnie zebrałem przed wysadzeniem pomidorów.

15 maja, gdy sporo już było zebrane wyglądał tak:
Obrazek
AgusWT
100p
100p
Posty: 105
Od: 20 kwie 2016, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Błażej ale smaka mi zrobiłeś ;:oj
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

marcinbb Jak masz troszeczkę czasu to przejrzyj sobie wątek o szpinaku. Przeważnie w II połowie lutego da się już wysiewać szpinak w gruncie tunelu. Gdyby jednak ziemia była zamarznięta można w domu przygotować rozsadę. Ja przeważnie wysiewam szpinak pod koniec lutego lub na początku marca w domu a do tunelu sadzę w połowie marca. Na początku maja mam przeważnie trzeci zbiór. Dodatkowo możesz wybrać jakąś wczesną odmianę o krótkim okresie wegetacji.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Planowałem wysiać rozsadę pomidorów i papryk do tunelu na początku maja jeśli pogoda na to pozwoli, i wtedy może się okazać że szpinak nie jest jeszcze gotowy do ścinki. Ale dziękuję za sugestię przeczytam wątek o szpinaku, mam 2 tunele więc może jedną rozsadę posadzę właśnie w połowie maja.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Zrób tak jak radził Ci kalo. Posadź szpinak między pomidory i papryki i po problemie. Robię tak z sałatą, również w gruncie. W miejscu gdzie sieję ogórki sadzę sałatę w międyrzędzia. Gdy mam już wbite paliki pod pomidory, sałatę sadzę między nie. W niczym mi ona później nie przeszkadza. U mnie sałata to w większości samosiejki, które gdzieś muszę wcisnąć jeżeli nie chcę jej niszczyć. Sieję również sałatę na rozsadę w nieogrzewanych szklarniach z rozbiórki okien, a później ją rozsadzam po całym warzywniku, jeżeli już muszę coś w nich posadzić.
Myślę, że ze szpinakiem można podobnie czynić. Chyba że nie masz ochoty bawić się w przesadzanie.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Dziś wysiewam pierwszą turę pomidorów z przeznaczeniem do tunelu. Będą to: Malachitowa Szkatułka, Anna Russian i może jakaś Maskotka do donicy ;:138
Iza
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Przecież szpinak nie musi dojrzeć, żeby go można było zjeść. Z powodzeniem można zebrać w fazie "młode listki". Tak samo sałata. Zasiać gęściej, żeby było więcej do jedzenia.

Kolejna część wątku jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 56&start=0
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”