Czy wysiewacie już nasionka warzyw?Zdjęcia siewek i rozsad. Cz. 1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
linnnea
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 11 maja 2016, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Witam Wszystkich :)
Dopiero zaczynam swoją przygodę z ogródkiem.
1 maja posiałam : koper,marchew, rzodkiewki, kalarepę.
Minęło 10dni i nie widać żadnych kiełków.
Czy to normalne? Martwię się,że może posiałam za głęboko..
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Na koperek i marchew poczekasz sobie trochę dłużej ale rzodkiewka powinna już się pokazać sprawdź czy nasion coś nie zjadło .
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Trzeba uważać bo na młodej rzodkiewce pojawiły się dziury na liściach. Podlałam wrotyczem, mam nadzieję że to odstraszy prawdopodobnie pchełkę.
linnnea
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 11 maja 2016, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

właśnie przyjrzałam się grządce- niemal z lupą w ręku- i znalazłam jedną parę listów :) mam nadzieję,że pokaże się więcej..
kupiłam nasiona otoczkowane, więc niby większa szansa na wzrost.

oprócz tego posiałam dziś na drugiej grządce sałatę :)
Awatar użytkownika
ukleja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 maja 2016, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Mam pytanie: co jeszcze mogę wysiać w ogródku o tej porze? Zostało mi parę wolnych grządek (ogród jest b. duży), mam: marchewkę, pietruszkę, buraczki, rzodkiewkę, szpinak, kalarepę, cebulę, bób, groch, fasole wszelkiego rodzaju będę dopiero siała, na oknie kuchennym rosną cukinie, kabaczki, patisony, dynie, ogórki i pomidory. Mieszkam na Pomorzu, tu wegetacja jest opóźniona o ok. 2 tygodnie w stosunku do centrum kraju.
Awatar użytkownika
panidora
50p
50p
Posty: 54
Od: 7 mar 2016, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

koperek?
Dorota
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

uklejka Sezon praktycznie dopiero się zaczyna więc możliwości jest sporo. Na wysiew selera jest już troszeczkę za późno ale jest teraz bardzo dobry termin na sadzenie rozsady, warto też posadzić trochę porów. Jak lubisz możesz teraz posiać kukurydzę cukrową albo szpinak nowozelandzki (trętwian). Możesz też pokusić się o wysiew brukselki (najlepiej jakiejś wczesnej odmiany bo późne powinny być wysiane w kwietniu).
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

W swoim pudełeczku do zasiania mam jeszcze nasiona endywii (5, 6), cykorii sałatowej (6,7), rzodkwi zimowej (6-8), cebuli zimującej (8), sałaty zimującej (8, 9).
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

ukleja pisze:Mam pytanie: co jeszcze mogę wysiać w ogródku o tej porze? Zostało mi parę wolnych grządek (ogród jest b. duży), mam: marchewkę, pietruszkę, buraczki, rzodkiewkę, szpinak, kalarepę, cebulę, bób, groch, fasole wszelkiego rodzaju będę dopiero siała, na oknie kuchennym rosną cukinie, kabaczki, patisony, dynie, ogórki i pomidory. Mieszkam na Pomorzu, tu wegetacja jest opóźniona o ok. 2 tygodnie w stosunku do centrum kraju.
Możesz wysiać arbuzy :wink: na słonecznym miejscu to super pyszny owoc, ja mam w tym roku pi raz pierwszy i liczę na owoce ;:138
Pory, Paprykę (trzeba kupić sadzonki)
Posiej kwiaty, żeby było więcej owadów, będą zapylały również kwiaty warzyw takich jak pomidor, ogórki, cukinie itd i np. aksamitki, nasturcje i nagietki będą chroniły warzywa. Słoneczniki dla owadów, ptaków i dla Was. Z kwiatów kolorowych, zawsze sprawdzonych są cynie, rudbekie.
Jerzykowski
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 1 cze 2011, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Witam. Sąsiad doradził mi obornik króliczy. Otóż sprawa wygląda następująco.2 maja rozsypałem obornik króliczy na grządce po czym przekopałem grządkę. Obornik był suchy z dużą ilością suchych kulek. W tym samym dniu posadziłem nasiona cebuli, kopru, pietruszki, marchewki, cukini i słonecznika. Jak do tej pory nie widzę żeby coś wyrastało. Sąsiad twierdzi że obornik mógł wypalić rośliny chodź sam zaproponował żeby dać obornika. Co o tym myślicie?
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Z tego co się orientuję po oborniku zawsze trzeba odczekać, własnie dlatego że może popalić rośliny.
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Z tej listy najprędzej by wyszedł słonecznik; cebula, marchew, pietruszka i koper wolno kiełkują, a cukinię posiałeś bardzo wcześnie i może z powodu zimnej gleby nasiona zamarły. Nie wiem jaka to przestrzeń i czy nie jest wszystko za gęsto posiane. Słoneczniki może przesadź, żeby nie zabierały soli mineralnych reszcie warzyw. Następnym razem z wolno kiełkującymi nasionami wsiej rzadko w rządku rzodkiewki, która szybko wschodzi i zaznacza rzędy. Pilnuj, żeby poletko było dobrze podlewane. No i cebulowych, marchewki i pietruszki raczej nie uprawiamy w pierwszym roku po oborniku. :)
Jerzykowski
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 1 cze 2011, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

No nic. Odczekam jeszcze z dwa tygodnie i zobaczę czy coś wyrosło. Cukinia może faktycznie za wcześnie. A co do obornika to pamiętam że nieżyjący już moi dziadkowie zawsze dawali przed posadzeniem świeży obornik kurzy a warzywa rosły jak na drożdżach. ;:oj Nie wiem. Może mieli reke do tego. ja to tak traktuję hobbystycznie.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”