Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Myślę, że kolosalne znaczenie na plony cyklantery ma nawożenie. W zeszłym roku rosły w tym samym miejscu co teraz, ale w dołek dostały na początek tylko trochę kompostu (u mnie jest uboga piaszczysta gleba). Krzaczki były tylko trochę bardziej dorodne od Twoich.
W tym roku zakopałam obornik koński, na to kompost. W ciągu kilku ostatnioch dni zebrałam więcej owoców niż przec cały ubiegłoroczny sezon. 4 sadzonki zrobiły taką zieloną ścianę (konstrukcja ma ponad 2 metry).

Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

No czyli moje zagłodziłam. Ale czy jak im dam teraz jeszcze nawozu to coś to da?
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

A co Ci szkodzi spróbować? :wink:
Tylko w donicowej uprawie to nie jest takie proste jak w gruncie, bo można łatwo doprowadzić do zasolenia podłoża. Ja bym próbowała jakimś nawozem je ferdygować. Ale na uprawie donicowej to już Ty się lepiej znasz niż ja, więc pewnie dasz radę. ;:333
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

No mam z tym zakręt Ci powiem bo dosiałam do tej donicy szparagowej fasolki, czyli podlanie nawozem w tym momencie odpada, chyba tylko oprysk florovitem zostaje :roll: Zbiorę wszystkie owoce i tak zrobię, może to coś da. Nie miałam pojęcia że ona jest taka żarłoczna, a ja i sałatkę kruchą przy niej wychowałam i pomidory i nasturcja w tej samej donicy. Przegięłam jednym słowem, w przyszłym sezonie zwrócę na to baczniejszą uwagę, dam solidną dawkę nawozu i nie będę jej dosadzać towarzystwa w takiej ilości. Może fasolka będzie dobrym towarzystwem, kumuluje azot
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Jeżeli chodzi o towarzystwo, to u mnie rosną sobie wśród cyklantery ogóreczki Krak.
Zauważyłam, że cyklantera lubi cień, już drugi sezon dobrze rośnie w miejscu, gdzie słońce jest tylko w godzinach porannych.
Obrazek

Pozdrawiam
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5744
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

:wit Czy nasiona Cyklantery są dostępne w normalnych nasienniczych sklepach? Czy raczej trzeba szukać w sklapach internetowych?
Zaintrygowała mnie ta roślina,chętnie bym spróbowała ją po uprawiać...Mam idealne zaciszne, słoneczne miejsce,w skrzyni gdzie uprawiałam dynie .
W tym roku nie będzie u mnie dyń (mały ogród),ale te dzikie ogórki mogly by u mnie poszaleć ;:3
pianista
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 9 maja 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Na FO poruszany był jako sposób walki ze ślimakam,i odgradzanie od sadzonek cyklantery przez wysypywanie wapnem palonym. Przeszukałem strony wujka googla i w pobliżu Warszawy nie daje rady kupić. Ma ktoś z forumowiczów może inny pewny adres, o którym ja nie wiem :?: Trzeba coś myśleć, aby z pracy na działce cóś mieć - łyse czuwają ;:oj
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Nasiona cyklantery będą też dostępne na dyniowej AWN, juz teraz jest ich sporo.
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

U mnie ślimaków trochę było, ale je usuwałem. Polecam poszukać miejsca, gdzie mogą one przebywać lub samemu takie miejsce stworzyć. U mnie codziennie ślimaki przychodziły do dołu przykrytego nierówno płytą.

Uprawa achochy:
https://www.youtube.com/watch?v=vO1081FyOBI
pianista
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 9 maja 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

A gdyby tak do ochrony użyć osłonek plastykowych jak do drzewek w szkółkach - takie, które zwijają się w kształt rury. 30 szt takich osłonek o wymiarach szer 25 wys.100 kosztuje ok.48 zł. Można przeciąć na pół i już mamy 60 szt. Nie wiem tylko jaka jest średnica otworów, żeby te stworzonka nie przelazły do środka ;:oj
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Ja w początkowym etapie po wysadzeniu sadzonek do gruntu, nakładałam na nie butelki 5l po wodzie (obcięte dno, szyjką do góry, na chłodniejsze noce zakręcałam nakrętkę i robiła się z tego mini szklarenka. :wink: Głównie była to właśnie ochrona przed ślimakami, ale równocześnie zabezpieczało to przed chłodem. Jak podrosły tak, że się nie mieściły, to butelkę ściągałam i takich dużych sadzonek już ślimaki się nie tykały. A mam u siebie ślimaków zatrzęsienie. :roll:
pianista
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 9 maja 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Butelki już zbieram, wydatek mały a i woda się przyda. Popiół drzewny zbieram. Skorupki od jajek zbieram. Preparaty na ślimaki kupione. To już prawie arsenał :!: Są jeszcze jakieś pomysły ;:oj ;:138
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 966
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Armata! :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”