dorota514- warzywa na pustkowiu

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Ale mnie dziś pogoda oszukała. Ładne słoneczko wyszło tak papryki prędko powędrowały na parapet, i się zaczęła, ulewa całodniowa.
Trochę to mnie martwi bo na polu truskawki pływają i nic nie wskazuje na to żeby miało to szybko wsiąknąć przez te ulewy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli trzeba się zabierać za przygotowywanie gleby i niedługo zacząć pierwsze polowe wysiewy.

I już tylko 2,5 tygodnia do wysiewu pomidorków, ale ten czas leci, powoli nie nadążam, a tak nie mogłam się doczekać sezonu :tan

Pozdrawiam
Dybd33r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lip 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Witaj Dorotko! Już jakiś czas temu przeczytałem Twój wątek i właśnie dzięki Tobie postanowiłem w tym roku spróbować sił z arbuzami. Kupiłem już nasiona Janosika i Złoto Wolicy. Chciałbym jeszcze spróbować Orangeglo, ale jak na razie nigdzie nie mogę go dostać. Napisz, proszę gdzie udało Ci się kupić nasiona tej odmiany.
Jestem zielony :)
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Może ja trochę pomogę. Nasiona w swojej ofercie ma firma L...tko. Ale w stacjonarnych sklepach w mojej okolicy ich nie było. Zamówiłam przez internet, wraz z innymi warzywami. Nawet z kosztem przesyłki (około 10PLN) wyszło taniej niż miałabym jeździć po bardziej oddalonych sklepach ogrodniczych.
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Dybd33r Cieszę się, że mój wątek zachęcił Cię do uprawy arbuzów. Spróbuj może jeszcze poszukać Bingo i Rosario F1. Widzę,że jesteś z pomorza więc może gdzieś blisko, ja kupiłam w Kartuzach Orangeglo, są trochę droższe niż inne arbuzy.

Wygrałam takiego potwora 200W, i nie wiem co z nim zrobić :P W tym roku już chyba nic nie wykombinuję, ale w przyszłym może coś wykombinujemy.



Obrazek

A teraz pogoda ładna zaczyna się robić więc idę trochę do ogródka.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

No żarówa kolos. :D Sam bym miał zagwozdke co z nią zrobić, bo raczej dla mnie by była mało opłacalna.

A jak tam cebula?

Nasiona selerów doszły?

Widzę w tle, że papryki ładnie się prezentują. ;:333
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Z żarówą to faktycznie chyba tylko pod żyrandol podłączyć i w całym pokoju uprawiać :P Ale by mi się policja zleciała, że takie dziwnie duże zużycie prądu :P Tylko gwint w żyrandolu nie ten :)

Cebula zdycha, nie wiem czego ona chce, próbowałam jej obniżyć temperaturę, a ona na to kiepsko więc wróciła teraz pod lampę i nie wiem czy ona chce żyć czy mnie nie lubi :/

Selery dotarły, wysiane już, kopertka do Ciebie też poszła kilka dni temu.

Papryki jak na to, że czasem na parapecie czasem pod światłem to rosną w miarę, nie będę miała problemu jak w zeszłym roku że paryki już początkiem kwietnia były gotowe do wysadzania.


Tak się prezentuje na pustkowiu

Obrazek

Czosnek już wychodzi, choć jakiś taki czerwony :shock:

Obrazek

Poplon w szklarni przekopany, i dla spróbowania na jedną stronę wysiałam trochę wyki, choć może nie powinnam :P


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak się prezentuje szklarnia i małe grządki koło domu, dziś przekopane z obornikiem.

Obrazek

Muszę zamontować rynnę, beczka do deszczówki już czeka.
No i w końcu oszlifować i pomalować szklarnię bo straszy :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Ale porządek w szklarni. U mnie w tunelu bałagan, jeszcze wiszą stare zaschnięte pomidory.

Tą żarówkę należy wkręcić w gwint E40, tak mi się wydaje. Ja bym ją zamontował w szklarni i na początku sezony pod wyłącznikiem czasowym przedłużał dzień :wink:

Z nasion od Ciebie mam już las Jalapeno big i Serrano. Rocoto też już pięknie rośnie. A papryczka Long Horn wykiełkowała tylko w 2 sztukach, trzecia jeszcze siedzi w ziemi ale pewnie jutro lub pojutrze wyjdzie.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
ogrodnikKP
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 lut 2017, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Mi też czosnek wyszedł jakiś taki czerwony ;:oj
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Moją cebule od Glazebrooka przelałem i też kiepsko wyglądała. Dostałem kilka nasion z EGVGA z przed kilku latvi dosiałem do tego pojemnika. Cóż, zobaczymy. :wink:

U Ciebie to porządek jest. U mnie jeszcze sporo pracy ale fakt, że na zime wszystko ogarnąłem, więc tylko wiosenne porządki czekają.

No sezon pełen wrażeń się szykuje. ;:63
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Marek, tak to na E40, może chcesz się za nią czymś wymienić :lol: :P
Porządek lubię, w grządkach zwłaszcza ;:333 Las papryk już masz i nic nie pokazujesz :uszy

Ogrodnik, też właśnie mnie dziwi ta czerwień ale pewnie zacznie się robić zielony, chyba że to jakiś chińczyk ;:14 :P

Błażej tak mi się coś wydaje że ten rok będzie przełomowy dla naszego stowarzyszenia :P Jak się teraz wszyscy za pomidory wezmą, a i inne warzywa, coś trzeba zmienić bo w tabeli rekordów jedno nazwisko się w za wielu komórkach pokazuje, trzeba to zmienić :P takiego monopolu nie może być :P


Na podwórku porządek raz dwa a się zrobić, gorzej na polu, bez bronowania chyba nie da rady, nie mam tyle czasu żeby to wszystko wyrównywać grabiami. A jeszcze nie długo muszę wyjechać na dwa tygodnie i stracę trochę czasu.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Jakbym taką żarówkę załączył to by mnie rodzice wygonili z domu ;:306 :;230
Kiedy zaczynasz pierwsze wysiewy ? Ja już niedługo zaczynam, może nawet za dwa tygodnie.
;:333 za porządek :D
Mam zamontowaną rynnę z kurnika do zbiornika wykopanego w ziemi. Super rzecz.
Wody nigdy mi nie brakuje, podlewam tylko deszczówką mój tunel.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5843
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Dorotko ,moje kiełki czosnku też są czerwone? Ciekawe ,dlaczego ,może czegoś mu brak?
Asia
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

To widzę, że u Ciebie tak jak i u mnie. Ja też zmagam się ostatnio z wyjazdami i kombinuje non stop jak tu z rozsadami najlepiej ugrać. ;:131

Co do gigantów, to mam nadzieje tzn planuje sporo namieszać w rekordach Polski. :D Co będzie, czas pokaże. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”